Ana Sayfa HAYAT El Dezenfektanı İçin Farklı Kullanım Alanları

El Dezenfektanı İçin Farklı Kullanım Alanları

0
129

Bu jel soğuk algınlığı ve grip mevsiminde ve hastaneler, tıbbi klinikler ve doktor ofisleri gibi aşırı bakteri yerlerde kullanışlı olabilir. Dermatologlar bunu ellerinizde aşırı kullanmamanızı önerirken, hiç düşünmediğiniz başka birçok kullanım alanı vardır: El dezenfektanını evin çevresinde tutmak harika bir fikir, mikrop veya bakteri yok.

Gümüş Parlatma
El dezenfektanı, gümüş üzerindeki kararmaları çıkarır. “Yumuşak bir bez üzerine birkaç damla koyun ve lekeyi ovalayın.

Gözlüklerinizi temizleyin
Özel gözlük temizleyici sıvıları satın almak yerine evinizde el dezenfektanı varsa kullanabilirsiniz. Ev Yapımı El Dezenfektanı

Deodorant yerine kullanın
Koltuk altınızın kokmaya başlamasının nedeni bakterilerdir. Bu nedenle , koltuk altınıza el dezenfektanı sürmek taze kokmanızı sağlar.

Hızlı sivilce giderici
Cildiniz sivilce varsa el dezenfektanı bakterileri öldüreceği için sivilcelerin de hızlı iyileşmesini sağlar.

Kuru şampuan olarak
Saçınızı yıkamak veya gön çektirmek için zamanınız yoksa kuru şampuan kullanabilirsiniz. Ama kuru şampuanınız da yoksa o zaman el dezenfektanı deneyin : Parmak uçlarınıza biraz sıkın ve köklerinize hafifçe masaj yapın saçlarınız iyi görünecek.

Saç düzleştiricileri temizleyin
Saç düzleştirici yüzeyini bir süre temizlemediyseniz, el dezenfektanınızı alın ve işe başlayın. Düzleştiricinin yüzeyi sadece saç ürünleri ile değil bakterilerle de kaplanabilir. Düzleştirici soğuduktan sonra, el dezenfektanı sürün, birkaç dakika bekleyin ve sonra silerek temizleyin.

Aynadaki saç spreyini temizleyin
Saç spreyi sıkarken aynaya gelmemesi neredeyse imkansızdır. Aynayı temizleme zor olabilir. Ancak el dezenfektanı ile kolaydır. Eviniz İçin Antibakteriyel Sprey Yapın

Makyaj fırçalarınızı temizleyin
Makyaj fırçalarınızı yıkadıktan sonra el dezenfektanı ile ovularak ekstra temizlik sağlayabilirsiniz.

Beyaz tahtadan kalıcı işaretleyiciyi kaldırma
Çocuklarınız ya da siz yanlışlıkla tahtaya kalıcı kalemle yazarsanız işte kolay bir çözüm : Önce kalıcı bir kalemle kuru bir kalemle kalıcı kalem üzerine yazın ve ardından el dezenfektanı kullanarak hepsini silin.

Kıyafetlerden kalıcı marker lekelerini çıkarın
Kıyafetlerden kalıcı mürekkep lekesini almak için el dezenfektanı kullanabilirsiniz. Sadece ovmak yerine lekeye daldığınızdan emin olun ve mürekkebin bir katmandan diğerine akmaması için katmanlar arasına bir parça gazete yerleştirin.

Yıkamadan önce lekeleri ön işlemden geçirin
Deterjan üreticileri bile, biraz el dezenfektanının kıyafet üzerindeki lekeleri etkili bir şekilde ön işleme tabi tutabileceğini kabul ediyor. Biraz ovun, bir ila üç dakika bekletin, ardından giysiyi etiketine göre yıkayın. El Temizleme Jeli ile Boya Lekesi Temizleme

Yapışkan etiketi çıkarma
Tıpkı saç spreyi gibi, yapışkan kalıntısının da sadece sabun ve su ile çıkarılması zordur. İster cildinizden, mobilyalarınızdan, duvarınızdan, yeni bulaşıklarınızdan veya bir el çantanızdan yapışkan kalıntılarını çıkarıyor olun, el dezenfektanı işi kolaylaştıracaktır.

Yapışkanlı bandajı sökün
Bir bandajı çıkarırken yapışkanın serbest kalması için uçların üzerine el dezenfektanı sürün. Bir dakika bekleyin ve sonra bandı ağrısız bir şekilde çıkarın.

Klavyenizi temizleyin
Klavyenizin tuvalet koltuğu kadar kirli olabileceğini fark ettiniz mi? Klavye sorununu çözmek için ellerinizi temiz tutun ve klavyenizi mikrofiber bez üzerine koyacağınız el dezenfektanı ile silin.

Dokunmatik ekranınızı temizleyin
“Dokunmatik ekran” olarak adlandırılması, zaman zaman temizlenmesi gerektiğini gösterir. En iyi yolu mikrofiber bezin üzerine el dezenfektanı sıkın ve nazikçe temizleyin. Doğal Dezenfektan Mendil Tarifi

Umumi tuvalet klozetini silin
Umumi tuvaletleri kullanmadan önce el dezenfektanı ile yüzeyi silin. Böylece klozetten mikrop kapmanızı önleyebilirsiniz.

Ojenizi çıkarın
Tırnaklarınızdaki oje el dezenfektanı ile çıkarabilirsiniz. Biraz uygulayın ve bir dakika bekletin. Pamuklu bir ped veya mendil kullanarak silin ve ardından tırnağınız temizlenene kadar tekrarlayın.

Paslanmaz çelik üzerinden parmak izlerini silin
Parmak izleri paslanmaz çelik cihazlarınızın görünümünü bozabilir, ancak el dezenfektanınız varsa özel paslanmaz çelik temizleyici satın almanıza gerek yoktur. Bir bez üzerinde jeli koyun parmak izlerini, sıçramış yağı ve diğer yağ izlerini çıkaracaktır.