Ana SayfaHAYATKurutma Makinesine Asla Koymamak Gereken 7 Şey

Kurutma Makinesine Asla Koymamak Gereken 7 Şey

Hiç şüphesiz kurutma makinaları hayat kurtarıcı olsa da bazı giyim giyim eşyalarının sonu olabilir. Gardırobunuzdaki en sevdiğiniz eşyaların zarar görmesini istemiyorsanız dikkat etmeniz gereken noktalar var.

Peki hangi giysiler kurutma makinasına konulmamalı?

1. Mayolar
Onlar, plajda ısıya dayanabildikleri halde, kurutucudaki sert sıcaklık mayolarınıza büyük hasar vermektedir. Kurutma makinası nasıl temizlenmeli?

2. Külotlu çorap ve tayt
Bu narin giysiler kurutma makinasında ısıya dayanmalarına rağmen dönme döngüsünde tam bir yumak haline geliyorlar. Karışık bir düğümü çözmek ister misiniz?

3. Kauçuk destekli kilimler
Elbette, banyoda kaymayı engelleyen kilimlerde bulunan lastik, yoğun ısıya dayanamayacak ve parçalanabilir. Ayrıca, aşırı ısınma kurutma makinesinde yangına neden olabilir. Kurutma makinasının çalışma süresi nasıl azaltılır?

4. Sütyen
Hassas çamaşırları kurutma makinasına atarken dikkat edin. Kurutucunun ısı ve döngüsü sütyenin elastikiyetine zarar verir.

5. İşli, payetli giysiler
Payetler veya taşları düşünün. Kurutma makinasında diğer ürünlere takılmalara neden olur. Kurutma makinası mendilini kendiniz yapabilirsiniz

6. Kurutucuya uygun olup olmadığına bakın
Kurutucuya bir ürün koyarken, etiketini mutlaka okuyun. Örneğin, ipek veya yünlü eşyalar, genellikle makineye atılmamalıdır. Hava ile kurutma veya kuru temizleme yapılması tavsiye edilirse, kurutma makinasına atılmamalı.

7. Koşu ayakkabıları
Isı, lastiği küçültebilir, iç kısımlarını bozabilir ve yapıştırıcıları zayıflatabilir, sağlam spor ayakkabılarınızı zayıf ve işe yaramaz hale getirebilir. Spor ayakkabıların temizlenmesiyle ilgili tüm yazılarımızı okuyabilirsiniz

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler