Ana SayfaSAĞLIKAyak Ağrılarınıza Çözüm, "Dikenli Top"

Ayak Ağrılarınıza Çözüm, “Dikenli Top”

Bu küçük, her yere taşınabilen, kaslar için mükemmel sonuç veren, çevre dostu malzemelerden yapılan dikenli masaj topları sağlığınız için çok iyi sonuçlar veriyor. Bu küçük topların ne faydası olabilir demeyin. İşte faydaları:

1. Ayak ve ayak bileği yaralanmalarını önler
Bir ayak masajı, eklem ağrısını gidermek ve yaralanmanın iyileşmesine yardımcı olmanın yanısıra aynı zamanda kas ağrısını azaltmak için mükemmeldir. Ayak masajı, ayak bileğini güçlendirme egzersizi ile birleştirildiğinde, gelecek meydana gelebilecek yaralanmaları önlemeye yardımcı olur, mevcut yaralanmaların da iyileşmesini hızlandırabilir. Haftada 3-5 kez kısa bir oturumla ayak bileği ve ayak kaslarınızı güçlendirin. Akşamları Ayaklarınız Şişiyor mu?

2. Dolaşımı arttırır
Birçoğumuz genellikle masa başı işlerde çalışıyoruz. Ayaklarımız bütün gün ayakkabıların içinde sıkışık bir şekilde duruyor. Her ayağı 10 dakikalık bir süre ile topun üzerinde gezdirin. Yatmadan hemen önce 20 dakikalık bu gezinme alt bacaklardaki dolaşımı artırmanın yanı sıra daha sakin olmanıza ve böylece daha hızlı uykuya dalmanızı sağlar. Ayak Yorgunluğunu Yok Edecek Yöntemler

3. Baş ağrısı ve migreni rahatlatmak
Danimarka baş ağrısı ve migren hastası bireylerde refleksoloji uygulamaları aldıktan sonra belirgin düzelme olduğu gözlemlenmiştir. Katılımcılar düzenli ilaçlarını almayı bıraktılar ve tedavilerin tamamlanmasını takip eden üç ayda yüzde 65’inde semptomlar azalırken bazılarında hiç belirtisi kalmadı. Bu hastaların % 81’inin tedavi bitimini takip eden altı ay boyunca iyileşmiş ya da rahatlama yaşadığını bildirmiştir. Ancak ilaç firmalarının migren ilaçlarından elde ettikleri kazanç sebebiyle bu araştırmalar yayınlaştırılmadan sonlandırılmıştır.

4. Tansiyonun düşürür
Yüksek tansiyon bugün çok yaygın kronik bir hastalık. Yüksek kan basıncı, zayıf beslenme ve / veya stresin sebep olabileceği gibi, genetik ve çevresel faktörlerden de kaynaklanıyor . Araştırmalar, çok stresli işlerde çalışan kişilerin dikenli ayak masajı sonrası daha az kaygılı olduklarını ve kan basınçlarının düştüğünü gösteriyor. Ayaklarınızı Şımartmak İster Misiniz?

5. Depresyon ve anksiyete belirtilerini azaltır
Ayak masajlarının çok rahat bir duruma getirildiği biliniyor, ancak bundan çok daha fazlasını yapıyorlar. Sık ayak masajı oturumlarının kanser hastalarında kaygıyı dramatik bir şekilde azalttığı tespit edildi ve ayrıca depresyonu önemli ölçüde azalttığı söylendi.

6. Düz Tabanların Ağrısını Azaltır
Ayak masajı, özellikle ayak ağrıları çeken ve düz kabanların ağrılarını azaltır. Düz tabanlık çok ağrı yapan bir durumdur. Kişiler yürüme güçlüğü de çekerler. Dikenli ayak masajı ile ayakları rahatlatabilirsiniz.

7. Gebe kadınlarda ödem etkilerinin azaltır
Ayakta ve ayak bileğinde sıvı tutulması nedeniyle ödem veya ödeme bağlı şişme, özellikle son aylarında olan gebe kadınlarda oldukça yaygındır. Etkileri, en azından günde bir kez, dinlenme ve uygun diyetle birlikte ayaklara masaj yapmak için dikenli bir top kullanarak azaltabilirsiniz. Ayak Kemiği Çıkıntısına Ameliyatsız Doğal Çözümler

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
475TakipçilerTakip Et
224TakipçilerTakip Et

En Popüler