Ana Sayfa YEMEK Tavuğun Kötü Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Tavuğun Kötü Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

0
323

Tavuk, gıda zehirlenmesine neden olan bir numaralı besindir. Bu yüzden insanların tavuğun kötü olup olmadığını nasıl anlayacağını bilmeleri gerekiyor. Tavuğun iyi olup olmadığını anlamak için üç noktaya dikkat etmek gerekiyor. Çiğ Tavuk Göğüsündeki Beyaz Çizgiler Nedir?

Tarihi kontrol edin
Tarihi kontrol etmek, çiğ tavuğun yemek için güvenli olup olmadığını görmek için ilk adımdır. Basılı tarih geçtiyse, hala kullanılabilir olmasına rağmen etin kalitesi o kadar da iyi değildir. İnsanların paketin üzerindeki tarihten bir veya iki gün içinde çiğ tavuk pişirmelerini önerir. Bununla birlikte, tavsiye et türüne göre değişir. Neden Çiğ Tavuk Yıkanmamalı?

Duyularınızı kullanın
Kötü olabilecek tavuk yemeden önce gözleriniz, burnunuz ve parmaklarınızla kontrol edin. Uzmanlara göre, kötü olmayan çiğ, taze tavuğun çok hafif bir kokusu vardır. Ancak bozulmaya başlayan tavuğun, belirgin ekşi kokuya sahiptir. Uzmanlar tavuğun renginin de size bilgi vereceğini söylüyor. Tavuğun rengi pembemsiden grimsi hale gelir. Ve nemli, parlak bir his vermek yerine, bozuk tavuk yapışkan ve balçık gibi görünen kalın bir tabaka ile kaplıdır. Paket tavuk alıyorsanız dokunduğunuzda soğuk olmalı. Kalan Tavuk Nasıl Isıtılır?

Pişmiş tavuk kötü olup olmadığını nasıl anlarsınız?
Uzmanlara göre, pişmiş tavuk buzdolabında üç ila dört gün kalır. Emin değilseniz, pişmiş tavuğun yenmez olup olmadığını kontrol etmek için duyularınızı tekrar kullanın. Uzmanlar, “Tavuğun kötüleştiğine dair işaretler kötü kokular, sümüksü bir doku ve beyaz veya kahverengiden grimsi, yeşilimsi veya küflü bir renk değişikliğidir” diyor. Daha Yoğun Tavuk Suyu Yapmanın Püf Noktası

Bunlardan biri veya daha fazlası “varsa” tavuğu atmak daha güvenlidir.