Ana Sayfa GÜZELLİK Kıvırcık Saçları Düzleştirirken Yapılan 10 Büyük Hata

Kıvırcık Saçları Düzleştirirken Yapılan 10 Büyük Hata

Kıvırcık saçlara sahip olan kişiler, genellikle saçlarının düz olmasını ister. Düz saçlı kişiler de bunun tam tersi ister içindedir. Ancak kıvırcık saçları evinizde düzleştirmek isterseniz, fon makinası bazen yeterli olmayabilir. İpeksi saçlara sahip olmak istersen zaman zaman yapılan hatalar sonucu saçlarınıza zarar verirsiniz. Uzmanlar kıvırcık saçları düzleştirmek istersen herkesi sık sık yaptığı 10 hatayı belirledi.

Hata: Saç kremini iyice durulamamak

Kıvırcık saçlara sahip olan kişiler, yıkama sonrasında saç kremi kullanırlar. Ancak saç kreminin iyice durulanması gerekir. bazen saçınıza fön çekilirken duman çıktığını görürsünüz. Bu saçınızın iyi durulanmadığını gösterir. Saçınızda kalan saç kremi çqsaçınıza zarar verir. Bunun için saç kremi sürdükten sonra saçınızı iyice duruladığınızdan emin olun. Kıvırcık Saçlar Nasıl Uzun Görünür?

Hata: Saçı bir bütün halinde taramayın

Saçınızı yıkadıktan sonra veya kuru iken kökünden başlayarak uçlara doğru tarıyorsanız yanlış yapıyorsunuz. Saçlarınızın zarar görmemesi için önce bölümlere ayırın ardından uçlarından başlayarak yukarıya doğru tarayın. böylece saçlarınız daha az zarar görecektir.

Hata: Sert tarak ile saçlarınızı taramayın

Sert, klasik taraklar saçlarınızı zedeleyebilir ve kırılmalara neden olabilir. Bunun için esnek lastik fırçaları tercih edin. tarağınız hassas olursa saçınızın kırılması daha az olur. Sert fırçalardan kaçının.

Hata: Saçlarınızı yanlış yönde kurutmayın

Saçınızı fön ile kuruturken her zaman dipten uca olarak kurutun. Bu kurutma sırasında fırça ile saçınızı yukarıya doğru çekmeyin. Her zaman aşağıya doğru hareket edin. Kıvırcık Saçlar İçin Derin Saç Kremi Tarifi

Hata: Düzleştirici maşaların ısısını ayarlayın

Saçlarınızı düzleştirmek için kullandığınız maşaların veya düzleştiricilerin ısısını saçınızın niteliğine göre ayarlayın. Çünkü saçın ince veya kalın olmasına göre ısı ayarı değişmelidir. İnce saçınızı yüksek ısıda düzleştirmek isterseniz o zaman kırılmalara neden olabilirsiniz.

Hata: Düzleştiriciyi tarak ile kullanın

Saçınızı düzmeştirmek istediğinizde düztirici ile tarağı beraber kullanın. Önce tarağı ardından düzleştiriciyi saçınızdan geçirin. Böylece saçlarınız daha kolay düzleşecektir.

Hata: Düzleştiriciyi saç diplerini tutmayın

Düzleştiriciyi kullanırken saç diplerine bir santimden daha fazla yaklaştırmayın. Düzleştirici aksi halde saç diplerine zarar verebilir. Kıvırcık Saçlılar İçin En İyi Saç Bakım Önerileri

Hata: Saç yağları kullanın

Saçlarınız sert ve kıvırcık ise ipeksi bir yumuşaklığa sahip olması için saç yağları kullanabilirsiniz. Aynı zamanra saç serumlarını da uygulayabilirsiniz.

Hata: Gece yatarken saçlarını sarmayın

Saç telleri için en büyük zarar verici uygulamalardan biri de gece yatarken saçları sarmaktır. Eğer büyük bukleler için saçınızı saracaksanız yatarken bunu sadece klipslerle yapın ve saçınızı esarpla kapatın. Sabah klipsleri açarken aşağıya doğru açın.

Hata: Kuru Şampuan kullanmayın

Mıvırcık saçlı kişilerin özellikle kuru şampuandan mümkün olduğunca kaçınması gerekir. Çünkü kuru şampuan kafa derisindeki yağı emer. Yağın olmaması saçlara zarar verir. Gerçekten çok gerekmedikçe kuru şampuan kullanmayın.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Kirpikleri Uzatmanın Sihirli Formülleri

Kirpikleri Uzatmanın Sihirli Formülleri. Uzun ve kıvrık kirpiklere sahip olmak her bayanın isteyebileceği güzellik...

Bacak Kaslarınızı Sıkılaştırmak İçin 12 Etkili Hareket

Bacak Kaslarınızı Sıkılaştırmak İçin 12 Etkili Hareket. Kilo alıp verme sırasında en çok etkilenen...

Aspir Yağı Cildiniz İçin Harika

Aspir Yağı Cildiniz İçin Harika. Devedikeni benzeri yıllık bir bitki olan aspirenin tohumlarından elde...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Sirke İle Temizlenmemesi Gereken Yerler

Sirke İle Temizlenmemesi Gereken Yerler. Yeşil temizlik günümüzde çok yaygın. Yeşil temizlik denilince de sirke en çok kullanılan ürün haline geliyor. Sirke, evinizdeki her...

Yoğurtun Farklı Kullanım Alanları

Yoğurtun Farklı Kullanım Alanları. Elinizde hangi yoğurdunuz varsa onu kullanmanın daha önce aklınıza gelmemiş bazı yaratıcı yolları! İşte yoğurtu kullanabileceğiniz alanlar. Lekeleri İyileştir Yoğurt maskesi cildinizi...

Elmayı Mutfakta Farklı Kullanmanın Yolları

Elmayı Mutfakta Farklı Kullanmanın Yolları. Evinizde elma varsa sadece lezzetli bir meyve olmaktan daha çok fayda sağlar. Bir çok yiyecekte farklı amaçlar için kullanabilirsiniz....

Aft İçin Ev Çözümleri

Aft İçin Ev Çözümleri. Ağzı ülseri olarak adlandırılan ağrıyan yaralara neyin neden olduğunu tam olarak bilinmemekle birlikte, çok ağrılıdır. Yemek yemek hatta konuşmak bile...