Ana Sayfa GÜZELLİK Çatlayan Dudaklar İçin Esansiyel Yağlar Nasıl Kullanılır?

Çatlayan Dudaklar İçin Esansiyel Yağlar Nasıl Kullanılır?

0
1072

Kış aylarında, soğuk nedeniyle kuruyan dudaklar iyi nemlendirilmediklerinde çatlayabilirler. Bazı esansiyel yağlar, kuru, çatlamış dudakları iyileştirebilir ve pürüzsüz hale getirebilir.

Esansiyel yağlar, cilt için mükemmel doğal nemlendirme ve iyileştirme özelliklerine sahiptir. Cildi yeniden canlandırabilir ve yaraların iyileşmesini hızlandırırlar. Gliserini dudaklarınızda kullanmanız için 10 neden

Çatlamış dudaklar için hangi yağı, nasıl kullanmalısınız?

  1. Lavanta esansiyel yağı

Lavanta yağı, dünyanın en çok kullanılan esansiyel yağlardan biridir. Hafif ve çok yönlü bir yağ olmasının yanı sıra tedavi edici özellikleri de vardır. Lavanta esansiyel yağı, dudakları nemlendirir, çatlamış ve şişmiş dudaklar için dudak balsamı olarak kullanılabilir.

  1. Buhur esansiyel yağı

Buhur esansiyel yağı, çatlamış dudaklar için en iyi yağlardan biridir. Çatlamış dudakların tahriş ve iltihaplarını yatıştırır ve nemlendirir. Diğer yağlarla karıştırarak dudak balsamı olarak kullanabilirsiniz.

  1. Nane esansiyel yağı

Nane esansiyel yağı, ev yapımı dudak balsamlarında bir katkı maddesi olarak kullanılır.Nane yağı, anti-enflamatuar özelliklerinin yanı sıra analjezik özelliklere de sahiptir. Bu bileşenler kuru ve çatlamış dudakları tedavi etmek için en iyi şekilde çalışır.

Çatlamış dudakları doğal olarak tedavi etmek için dudaklarınıza seyreltilmiş nane yağı uygulayabilirsiniz. Dolgun ve yumuşak dudaklara sahip olabilirsiniz

  1. Herdemyeşil esansiyel yağı

Herdemyeşil, kuru, çatlamış veya güneşte yanmış dudakların iyileşmesini hızlandırmaya yardımcı olur. Yanıkların tedavisinde en çok tavsiye edilen yağlardan biridir. Daha iyi sonuçlar için diğer yağlarla da karıştırabilirsiniz.

Sağlıklı dudaklar için diğer doğal yağlar

Hindistan cevizi yağı, kuruyan dudakları ve diğer dudak iltihaplarını iyileştirmede çok etkilidir. Zeytinyağı, shea yağı, jojoba yağları, dudaklarınızı doğal olarak nemlendirmede iyidir.

Kuruyan dudaklar için uçucu yağlar nasıl kullanılır?

Yukarıda belirtilen esansiyel yağları taşıyıcı bir yağ ile seyreltebilirsiniz.

Kuruyan dudaklar için en iyi taşıyıcı yağlar Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı, jojoba yağı ve badem yağıdır. Bu yağla, zengin nemlendirme özelliklerine sahiptir. Dudaklarınızdaki 8 uyarıya dikkat

Çatlamış dudakları iyileştirmek için yağ karışımını günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Dudaklarınızı gece boyunca nemlendirmek için yatağa gitmeden önce de uygulayabilirsiniz.