Ana Sayfa GÜZELLİK Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

0
291

Dumanlı gözler, özellikle gece makyajı için neredeyse tüm kadınların vazgeçilmezi. Ancak oldukça seksi bakışlara sahip olmanızı sağlayacak bu makyaj, iyi yapılmadığında maalesef yorgun bir görüntü de ortaya çıkarabiliyor. Dumanlı göz makyajı yapmanın inceliklerini yazımızda bulabilir ve kolaylıkla uygulayabileceğiniz bu göz makyajıyla son derece etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz. Göz Makyajında Dikkat Edilmesi Gereken 10 Önemli Nokta

Kaleminizin ucunu açın

Eğer üst kirpik içlerinize siyah kalem sürmezsiniz, dumanlı göz makyajınız tamamlanmamış demektir. Mutlaka siyah bir göz kalemi kullanarak üst ve alt kirpik diplerinizi belirginleştirin.

Siyah hattı yumuşatın

Çektiğiniz bu siyah çizgiyi bir fırça, sünger yardımıyla ya da serçe parmağınızın ucuyla yumuşatın. Aynı fırçayla alt kirpik dibinize parlak gri ve mat siyah far sürün. 50 Yaş Üstü Kadınlar İçin Göz Makyajı İle İlgili İpuçları

Kanat yapın

Net bir dumanlı göz makyajı için göz kapaklarınıza kanatlar yapmanız gerekebilir. Bunun için 2’ye katladığınız bir kağıt mendili alt kirpik dibinizden göz kapağınıza doğru tutun. Bu işlem sayesinde farınızın kenarını yukarıya doğru ve daha düzgün bir şekilde sürebileceksiniz. Kalın bir fırçayla göz kapağınızın üzerine gri far sürün. Daha sonra da köşelere doğru (mendilin üzerine de gelebilir) siyah far sürün ve daha doğal bir görünüm için iki rengi karıştırın.

Parlaklık Katın

Göz kapağınızın üzerine, tam ortadan içeriye doğru parlak, gri bir far uygulayın. Bu aşama, gözlerinize derinlik katacaktır. Son olarak yoğun siyah bir maskarayla dumanlı göz makyajınızı tamamlayın. Göz Renginize En Uygun Makyajı Nasıl Yaparsınız?

Yaratıcı Olun

Aynı teknikleri farklı renklerle de denemekten çekinmeyin. Gri ve mor tonlarında ya da bronz renklerde de aynı makyajı uygulayabilir ve derin bakışlar ortaya çıkarabilirsiniz.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın