Ana Sayfa Ev BANYO Duşa Okaliptüs Yaprakları Asmanın Faydaları

Duşa Okaliptüs Yaprakları Asmanın Faydaları

0
278

Duş almak, temizlenmek, vücudu arındırmak, dinlendirmek ve tüm günün yorgunluğunu atmak için idealdir. Duşa bir de okaliptüs yaprakları asarsanız, sıcak ve buhar okaliptüsün etkisini artırarak size pek çok fayda sağlar.

Banyonuzda farklı türde çiçekler bulunduruyor olabilirsiniz. Peki ya hiç okaliptüs yapraklarını duşunuza asmayı düşündünüz mü? Banyonuzda rahatlıkla yetiştirebileceğiniz bitkiler

Okaliptüs, binlerce yıldır Çin, Hint, Yunan ve Ayurveda tıbbının bir parçası olmuştur. Sadece antimikrobiyal özellikleriyle değil, aynı zamanda enflamasyonu azaltmaya yardımcı olduğuna inanılan birçok bileşen içerir. Ayrıca üst solunum problemlerinin giderilmesinde etkinliği ile bilinir.

Banyonuzda bir buket okaliptüs yaprağı bulundurduğunuzda, duştan çıkan ısı ve buhar, bitkideki esansiyel yağları harekete geçirir. Bu da stresi azaltmak, ruh halini ve enerjiyi artırmak için faydalıdır. Hatta potansiyel olarak tıkanıklığı da rahatlatabilir.

Ayrıca, okaliptüsün tatlı aroması banyonun ve tüm evin kokusunu değiştirir. Soğuk algınlığı ve grip için aromaterapi duş topları

Taze okaliptüs yapraklarını bir ip ya da lastik bantla birbirine bağlayarak buket yapabilir ve suyun akışına yakın bir noktaya asabilirsiniz. Okaliptüs buketini yaklaşık bir ay süreyle duşunuzda tutabilirsiniz.

Buket yapacak kadar okaliptüs yapraklarınızın da olmasına gerek yok tek bir dal bile aynı işlevi görür.