Ana Sayfa GÜZELLİK EL + AYAK BAKIMI Çatlak Topukları Düzeltmek İçin Mum Yöntemi

Çatlak Topukları Düzeltmek İçin Mum Yöntemi

0
464

Topuklarınızdaki çatlakları gidermek için farklı yöntemler denemenize rağmen sorununuza çözüm bulamadıysanız, bir de bunu deneyin. Birkaç gün içinde topuklarınızın pürüzsüz ve yumuşacık olmasını sağlayacaktır.

Topuk çatlaklarını tamamen ortadan kaldırmak için 3 aşamalı bir yöntem uygulamanız gerekir. Ama aşamalı bir topuk tedavisi olmasına rağmen oldukça basit ve etkili bir yöntemdir. Ayrıca topuklar için mum kullanmak da bu yöntemi diğerlerinden ayırmaktadır. Çatlak topuklarınızı magnezyum ile pürüzsüz yapın

1. adım
Ayağınızı koyabileceğiniz bir kaba ılık su doldurun. Suya 2 yemek kaşığı karbonat ve 2 yemek kaşığı tuz karıştırın. 15 dakika süreyle ayaklarınızı suyun içinde bekletin. Sonra, ponza taşıyla ayaklarınızı ovun ve pul pul dökülmesini sağlayın. Ayaklarınızı temiz su ile yıkayın ve kurulayın. Kuru ve çatlak topuklar için bal nemlendiricisi yapın

2. adım
Bir kasede 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve bir miktar şekeri karıştırın. Karışımla ayaklarınıza 5 dakika masaj yapın, sonra durulayın.

3. adım
Bir kap içine, 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve bir parça mum koyun. Malzemeleri koyduğunuz kabı, sıcak su dolu bir kabın içine yerleştirin ve mumun erimesini bekleyin. Sonra karışımı soğumaya bırakın ve ayaklarınıza sürün. Üzerine de kalın bir çorap giyin. Ayak nasırı nasıl geçer?

Bu yöntemi akşam yatağa gitmeden önce yapmanız tavsiye edilir.