Ana Sayfa HAYAT NASIL YAPILIR? Mikrofiber Bezleri Farklı Amaçlar İçin Kullanabilirsiniz

Mikrofiber Bezleri Farklı Amaçlar İçin Kullanabilirsiniz

Mikrofiber bezler birkaç yıldır temizlik malzemeleri arasında en değerli araçlarından biri oldu! Bu süper emici bezler neredeyse tüm temizlik işlerini kolaylaştırır ve fonksiyonlarına göre fiyatları da çok pahalı değildir.

Mikrofiber bezleri farklı kullanım alanlarını sizler için derledik.

1. Yüzünüzü Yıkayın
Yüzünüzü temizlemek için mikrofiber bezleri kullanabilirsiniz. Yüzünüzdeki kir ve makyajı nemli mikrofiber bezle temizleyebilirsiniz. İlgili: Mikrofiber bezi mutfağınızda neden kullanmalısınız?

2. Lekeleri Çıkarın
Döşemeler, halı ve giysilerdeki lekelere karşı ilk savunma hattı olarak ıslak mikrofiber bir bez kullanın! Malzemeden çıkan lekeyi emmek için ıslak bezinizle lekeye dokunmanız yeterlidir. Birçok lekenin hızlı bir şekilde çıktığını göreceksiniz. İlgili: Mikrofiber bezle döşemeleri nasıl temizlemelisiniz?

3. Yerleri Parlatın
Sert zeminleriniz varsa, onları mikrofiberle temizleyene kadar gerçekten parladığını görmemiş olabilirsiniz. Yer paspasının ucuna mikrofiber pedleri veya paspas kafaları satın alabilirsiniz. Mikrofiber, kir ve tozları alır, temiz ve parlak zeminlerden başka bir şey bırakmaz!

4. Süpürgeliklerinizi Temizleyin
Mikrofiber bezler, süpürgeliklerinizi temizlemek için mükemmel bir araçtır. Süper emici bezler, zaman içinde biriken inatçı toz ve kiri toplar. Süpürgeliklerinizi nemli bir mikrofiber bezle silin ve periyodik olarak durulayın. İlgili: Neden mikrofiber bez kullanmalısınız?

5. Arabanızı temiz tutun
Arabanızın temiz kalmasını sağlamak için torpido gözünde birkaç mikrofiber bez bulundurun! Onları dökülen kahveyi temizlemek veya gösterge panelinizin tozlarını almak için kullanabilirsiniz. İnanın araba içinde çok kullanışlıdır.

Aracınızın dışını yıkamak ve / veya kurutmak için de mikrofiber kullanabilirsiniz. Tüy bırakmadığı için camlarınız pırıl pırıl olur.

6. Temiz Takı ve Saatler
Temiz bir mikrofiber bez, mücevher ve saat gibi hassas eşyalar için de mükemmel bir temizlik aletidir. Kir, toz ve kalıntıları temizlemek için bunları sadece mikrofiber bezle parlatın. İlgili: Mikrofiber bezin özelliklerini biliyor musunuz?

7. Saçınızı kurulayın
Saçınızı kurutmak için mikrofiber bir bez kullanın! Bu kumaşlar süper emicidir, bu nedenle standart bir havludan çok daha fazla su çeker. Saçlarınız daha hızlı kurur ve daha az kıvırcıklaşır!

İlgili Makaleler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla...

Mısır Nişastasının 18 Mucizevi Işlevine Hayret Edeceksiniz

Mısır nişastası hepimizin evinde bulunur. Ancak mısır nişastasını mutfakta yiyeceklerin yapımında hatırlarız ve dolaptaki...

Tütsü Yapımı

Tütsü yapımı biliyor musunuz? Oda parfümleri yerine daha doğal ve rahatlatıcı kokuları evinize taşımak...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,847BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla şey için kullanılabilir. Bu küçük sivri uçlu tahta çubuklar, onları...

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur. Göz damlaları bu konuda size yardımcı olsada bazen tahriş ve...

Cildinize Zarar Veren 9 Duş Hatası

Cildinize zarar veren 9 duş hatası var. Kuru, kaşıntılı ciltle uğraşmaktan bıktıysanız duş alışkanlıklarınız suçlu olabilir! Hangi hatalardan kaçınmanız gerektiğinizi ele aldık. 1. Lif Kabağı...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk nemi emer, cildi kurutur ve kırışıklıklara neden olur. Bu nedenle...