Ana SayfaHAYATPRATİKDeri Mobilyalarda Yapılan 4 Hata

Deri Mobilyalarda Yapılan 4 Hata

Deri koltukların daha fazla bakıma ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Sadece onları nasıl temizleyeceğiniz ve bakacağınız konusunda basit bilgilere sahip olmanız yeterli. Deriye iyi bakarsanız, çok uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Deri mobilyalar kullananların yaptıkları yaygın hataları ve aslında onlara nasıl bakılması gerektiğini aşağıda görebilirsiniz.

1. Tozu unutuyorlar
Deri mobilyaların bakımını yapmak aslında çok kolaydır ve deri mobilya kullananlar toz almanın ne kadar önemli olduğunu genelde unuturlar.

Deri, yüzeyinde toz tabakası biriktiğinde kurur. Düzenli olarak deri mobilyaların tozunu alarak, toz birikmesinin önüne geçebilirsiniz. Nemli bir bezle deriyi nazikçe silmeniz önerilir.

2. Daha kötü lekeler yapıyorlar
Deri mobilyada leke oluştuğunda panik yapmaya gerek yoktur. İlk olarak, tüm nemi emmek için lekeyi hemen kuru bir bezle temizleyin. Deriyi ovalamaktan ve sıvıyı yaymaktan kaçının. Deriye sıvı döküldüğünde hızlı hareket ederseniz, herhangi bir leke oluşmasını da önleyebilirsiniz.

3. Gereksiz temizleyiciler kullanıyorlar
Deri için kimyasal temizleyiciler yerine, lekeleri temizlemek için sadece sabun ve su kullanmak yeterlidir. Kimyasal ürünler, zamanla deriyi kurutur ve çatlamalara neden olur.

4. Çok fazla güneş ışığına maruz bırakıyorlar
Lekeler ve yanlış temizlik maddelerinden fazla deriye zarar veren şey, güneştir. Güneş ışığı deride solmaya neden olur. Deri ne kadar doğalsa o kadar rengi daha fazla solar. O nedenle direkt güneş ışığı almayacak noktalara deri mobilyaları koymak ya da güneş ışığını engelleyecek perdeler kullanmak gerekir.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
467TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler