Ana Sayfa HAYAT PRATİK Evde Yün Çamaşır Kurutma Topları Yapın

Evde Yün Çamaşır Kurutma Topları Yapın

Çamaşır kurutma makinesi kullanıyorsanız, kurutma süresini kısaltmak size zaman kazandırır. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz yün kurutma topları, çamaşırları daha kısa sürede kurutmanıza yardımcı olur.

Kurutma makinesi için evde yapabileceğiniz yün kurutma topları, hava akışını sağlamak için kurutucudaki çamaşırları ayırarak kuruma süresini azaltmaya yardımcı olur. Bu da size hem zaman hem de enerji tasarrufu sağlar.

Yün kurutma topları, çamaşırlardaki statik elektriği ortadan kaldırır, giysileri yumuşacık yapar, yıpranmayı azaltır ve birkaç damla esansiyel yağ ekleyerek çamaşırlarınızın güzel kokmasına katkıda bulunur.

Yün kurutma topları nasıl yapılır?

Yün ipliği üç parmağınıza sararak işe başlayın ve bir top haline getirene kadar sıkıca sarmaya devam edin. İpliğin ucunu tığ kullanarak, topa iyice sabitleyin.

Hazırladığınız topu bir ince çorabın içine koyun. Sonra 2 tane daha aynı şekilde top hazırlayın. Onları da çorabın içine koyarak, topları ayırmak için her bir topun arasından çorabı iple bağlayın.

Hazırladığınız yün kurutucu toplarını çamaşır makinesinde deterjan ve sıcak suyla yıkayın. Sonra kurutucuda yüksek sıcaklıkta kurutun. Bu işlem yün topların keçeleşmesini ve kurutma aşamasında dağılmamasını sağlayacaktır.

Toplar keçeleştikten sonra, topları çorabın içinden çıkarın.

Toplara istediğiniz herhangi bir esansiyel yağdan birkaç damla ekleyebilirsiniz, çamaşırlarınızın güzel kokmasını sağlar.

Yün kurutma topları nasıl kullanılır?
Kurutma makinesinde, çamaşırların hızlı kurumasını sağlamak için 3 ila 6 top kullanılması önerilir. Çamaşırları kurutucuya koyarken, yün kurutucu topları da beraber koyun.

Çoğu yün kurutucu top yaklaşık 1000 yıkama dayanır. Top dağılmaya başlarsa, onları sıcak bir yıkamada yeniden keçeleştirmeyi deneyin.

İlgili Makaleler

Tencere ve Tavalar Neden Eğriliyor?

Tencere ve tavalar neden eğriliyor? Mutlaka başınıza gelmiştir. Yeni aldığınız tencere ve tavalar bir...

Küvetteki Lekelerden Kurtulmak İçin Sargı Bezini Deneyin

Küvetteki lekelerden kurtulmak için çok farklı yöntemler. Işıl ışıl parlayan bir küvet sahibi olmak...

Naylon İç Çamaşırındaki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

Naylon, sıkı bir kaliteye sahip güçlü, ancak hafif bir kumaştır, bu nedenle iç çamaşırı...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,824BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Sedef Hastaları İçin Kapsaisin (Acı Biber) Merhemi

Sedef hastaları için kapsaisin (Acı Biber) merhemi tarifi. Kapsaisin acı biberde bulunan, yakıcı molekülün adıdır. Reçetesiz satılan ağrı kremleri ve merhemlerde bulunan ortak bir...

Tencere ve Tavalar Neden Eğriliyor?

Tencere ve tavalar neden eğriliyor? Mutlaka başınıza gelmiştir. Yeni aldığınız tencere ve tavalar bir sonra dengesiz hale gelir. Nedeni yemek pişirdikten sonra yaptığınız temizleme...

Kedi Kumunun Farklı Kullanımları

Kedi kumunun farklı kullanımları var. Evinizde kedi besliyorsanız, sürekli kedi kumu da bulunduruyorsunuz demektir. Kedi kumunu sadece evcil hayvanınız için değil, evinizde başka işler...

Yumurta Tozu Nasıl Yapılır?

Yumurta Tozu Nasıl Yapılır? Yumurta tozu elinizde fazla yumurta varsa yapmak için iyi bir çözümdür. Böylece hem yumurtaları değerlendirmiş olursunuz hem de elinizin altında...