Ana SayfaHAYATSoğutucunuzu Nasıl Temizleyip Düzenleyeceksiniz?

Soğutucunuzu Nasıl Temizleyip Düzenleyeceksiniz?

Derin dondurucu, evinizin en çok ihmal edilen alanlarından biri olma eğilimindedir; bu anlaşılabilir bir şeydir. Akşam yemeğini hazırlarsınız, kalanları dondurucuda bulunan bir yere koyuverirsiniz. Bazen içine koyduklarını unutursunuz, bazen kapağını açıp ayağınıza düşünceye kadar hatırlamazsınız bile. Bu nedenle belki şimdi birkaç dakikanızı ayırmanız dondurucuyu temizlemeniz ve içindeki tekrar bir gözden geçirmeniz iyi olacaktır.

1. Her şeyi dondurucudan çıkararak başlayın. Dondurucu içinden çıkardıklarınızı tezgahınıza veya lavabonuza koyun. Bulunduğunuz yerin çok sıcak olmamasına özen gösterin. Derin Dondurucu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

2. Envanter alın. Aynı üründen farklı farklı torbalarda yiyecekler bulunabilir. Bunları birleştirin. Tüm tarihleri kontrol edin, mümkünse dondurucuda yanık gibi görünen veya altı aydan daha uzun bir süre dondurucuda bulunan herşeyi atın veya kompostolanmalıdır. Eğer yiyecekler hala iyi görünüyorsa, hepsini bir torbaya koyup tarihe göre kullanınız.

3. Sonra, temizlik malzemelerinizi alın. Dondurucu duvarlarınızda 1/4 inçten daha fazla buz varsa temizlemeden önce buzunu çözmek isteyeceksiniz (Buzdolabınız buz çözerken buzdolabında soğutucu koymayı veya dışarıdaki yiyecekleri dışarıda tutmayı düşünün). Eğer değilse, kollarınızı toplayıp çalışın. Önce kırıntıları ve gevşek enkazları süpürüp yukarıdan aşağıya doğru taratın ve daha sonra en sevdiğiniz temizlik maddesini takip edin. Dondurucuda Saklayıp, 5 Dakikada Yemek Yapılacak Sebzeler

4. Raf ve çekmeceleri tekrar içeriye yerleştirin. Kullanım sırasına göre yiyeceklerinizi yerleştirin. Dondurucu içindeki yiyeceklerin bir listesini yapıp dondurucunun kapısına asın. Derin Dondurucuya Hangi Yiyecek Nasıl Konulur?

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
460TakipçilerTakip Et
232TakipçilerTakip Et

En Popüler