Ana Sayfa HAYAT Ele Batan Kıymık En Kolay Nasıl Çıkarılır?

Ele Batan Kıymık En Kolay Nasıl Çıkarılır?

0
984

Bir tahta ya da ağaçtan elinize kıymık battığında endişelenmenizi gerektirecek bir durum yoktur. Biraz acı ve ağrı yapsa da eğer bir parçası dışarıda kalmışsa cımbızla kolayca çıkarabilirsiniz. Peki ya cımbızla çıkarılamayacak kadar derine battıysa? İşte bu noktada çok basit bir yöntemle kıymıktan kurtulabilirsiniz. Vücuttaki hafif yaralanmalar için ev çözümleri

Eğer kıymık battığında hemen çıkarmazsanız, bir süre sonra iltihaplanır, acı ve ağrı katlanır. O nedenle kıymık cımbızla çıkaramayacağınız kadar derinin içine girmişse, vücudun kıymığı doğal yollardan atmasını beklemek daha da sorunu büyütür.

Kıymık derinin içine tam olarak girdiyse, cımbızla çekerek alamıyorsanız, bir yara bandı ve küçük bir parça ekmek sorunu çözecektir. Kırık kemik nasıl hızlı iyileştirilir?

Bir ekmek parçasını yara bandının tam ortasına yerleştirin ve ekmek kıymığın üstüne gelecek şekilde parmağınıza sıkıca sarın. Bunu yatmadan önce yapmanız daha iyi olacaktır. Ertesi sabah bandı çıkardığınızda, kıymığın ekmek parçasında sıkıştığını göreceksiniz. Kesikler nasıl hızlı iyileştirilir?