Ana Sayfa HAYAT PRATİK UGG Botlar Nasıl Temizlenir?

UGG Botlar Nasıl Temizlenir?

0
607

UGG botlar bazıları için soğuk kış aylarında vazgeçilmezdir. Sıcaktır, rahattır…

UGG botların süet dış yüzeyi, estetik olarak harika görünseler de kış koşullarıyla pek uyumlu değildirler. Çamur, kar ve tuz genellikle botlara zarar verir ve eski görünmelerine neden olur.

UGG botlarınızın ilk aldığınız günkü gibi görünmesi için temizliğini ve sonrasında bakımını nasıl yapmalısınız?

Botun, genel bir temizlik işleminden önce lekelerini temizleyin. Lekeleri çıkardıktan sonra, tüm botu da temizleyin ki, lekenin temizlendiği alan yama gibi görünmesin. UGG botlar hakkında bilmeniz gerekenler

Yağ lekeleri
Bir parça beyaz tebeşir tozu alın ve yağ lekesi üzerine hafifçe sürün. Beyaz tebeşir tozunuz yoksa, bir tutam mısır nişastası kullanın ve lekenin üzerine serpip hafifçe vurun.

Bir gece bekletin. Tebeşir ve mısır nişastası UGG botun üzerindeki yağı emecektir. Sabah, temiz bir fırça ile hafifçe fırçalayın.
Daha sonra her zamanki gibi botları ıslak bir bez yardımıyla tamamını silin. Çamaşır makinesinde spor ayakkabı nasıl temizlenir?

Kir ve tuz lekeleri
Yüzeydeki kiri temizlemek için botu bir yönde fırçalayın (ideal olarak üstten alta doğru). Bunu yapmak için özel bir süet fırçası seçin.

Leke alanını biraz su ile ıslatın. Devam etmeden önce suyu bir süre bekletin. Çok fazla suyun çizmenin şeklini deforme edebileceğini unutmayın. Süet ayakkabıların temizliği nasıl yapılır?

Kir ve tuz lekesini su ile temizleyemezseniz, süet temizleyicisi kullanın. Süngerin içine bir parça temizleyici katın, ıslatın ve lekeli alanı dairesel hareketlerle ovun. Alternatif olarak, su ve beyaz sirkeyi karıştırın ve sünger ile silin. Son olarak lekeli bölgeyi temiz nemli bez ile iyice silerek temizleyin.

Su lekesi
Su lekelerini gidermek için az bilinen bir sır; su lekeli alanı süetin başka bir bölümüne sürtmektir. Hafif bir sürtünme genellikle su lekelerini çıkarır. Ayakkabıları yıpratan 5 hata

Koku giderme
Botunuzun hoşa gitmeyen bir kokusu varsa, içine bir çorba kaşığı karbonat serpin, tepesini elinizle kapatın ve iyice sallayın. Bir gece karbonatı içinde bekletin, sabah silkeleyerek temizleyin. Bu botların temiz kokulu olmasının harika bir yoludur. Ayakkabıların kokması nasıl önlenir?