Ana Sayfa HAYAT NASIL YAPILIR? Bungee Kablosu ile Yapabileceğiniz 9 Şaşırtıcı Faydalı Kullanım

Bungee Kablosu ile Yapabileceğiniz 9 Şaşırtıcı Faydalı Kullanım

Bungee kablosu koli bandı gibidir; bu ürünü çok farklı amaçlar için kullanabilirsiniz. İki ucunda kanca bulunan lastikli kablonun evinizde bulunması hayatınızı kolaylaştırabilir.
Peki bungee kablosu ile neler yapabilirsiniz?

1. Küçük malzemeleri toplayabilirsiniz
mutfağınızda bulunan küçük ama asılabilir bir çok ürünü bu kancalı lastiğe geçirerek toplayabilirsiniz. Böylece çekmece içinde dağınıklık da ortadan kalkar.

2. Kağıt Havluları asabilirsiniz
Kısa bir bungee kablosu kullanarak geçici bir kağıt havlu tutucusu yapabilirsiniz. Kabloyu silindirin ortasından geçirin, ardından her iki ucunu sağlam bir yere takın. Böylece kağıt havlunun sağlam bir şekilde kalmasını sağlayabilirsiniz.

3. Yoga Matı Taşıyıcı
Elinizde bir bungee kablosu varsa, yoga matınız için kullanışlı bir kayış yapabilirsiniz! Sadece kordonun ortasını matın ortasından tutun. Kablonun her iki ucunu da paspasın etrafına çekin ve her ucunu mata karşı tuttuğunuz bölüme kancalayın. Harika bir taşıma sapı olacaktır.

4. Çocuğunuz için araba eğlencesi
Uzun bir araba yolculuğunda bebeği eğlendirmek mi gerekiyor? Arka koltuktaki tutamaçların arasına bir bungee kablosu takın. Kablonun ortasından bebeğinizin en sevdiği oyuncakları asın!

5. Market torbalarının dökülmelerini önleyin
Marketten dönerken aldığınız torbaların arabanın içine dağılması gerçekten sinir bozucudur. Market çantalarınızı kolayca bir bungee kablosuyla dik tutabilirsiniz. Her poşetin tutma yerlerini kablodan geçirin. Ardından kabloları arabanın koltuklarınızın birinin başlığının etrafında sabitleyin.

Bu sistemi arabanızın bagajında da uygulayabilirsiniz.

6. Çöp Poşetlerini Güvende Tutun
Çöp torbalarınız zaman zaman kovanın içine kaçıyor olabilir. Bu sorunu bungee kablosuyla çözebilirsiniz! Çöp poşetini yerine yerleştirin sonra çöp tenekesinin etrafına bir bungee kordonu sarın. Kabloyu sabitlemek için kancaları birbirine takın.

7. Raf Bariyeri
Tel raflar, herhangi bir odaya ekstra depolama alanı eklemek için harika bir yol olabilir! Ancak rafları genellikle çok fazla doldurmazsınız çünkü kenarlarda bulunanlar kolayca düşebilir. Eşyalarınızın ön kenarına bir bungee kablosu çekerek rafta tutmanıza yardımcı olabilirsiniz. Rafa düşmesinden korkmadan daha fazla eşya koyabilirsiniz.

8. Perdelere Katman Ekleme
Herhangi bir ek donanım olmadan perdelerinize ek katmanlar ekleyebilirsiniz. Örneğin yatak odanıza sabah güneşinin girmesini istemiyorsanız var olan perdenin üzerine bir perde daha takabilirsiniz. Bunun için bungee kablosunu kullanın.

9. Tepsileri Depolama
Fırın tepsilerini dikey olarak saklamak, mutfakta çok fazla yer tasarrufu sağlayabilir! Fırın tepsileri için parlak basit bir dikey depolama çözümü oluşturmak için bungee kordonları kullanın. Raflar arasında dikey olarak birkaç bungee kablosunu yukarıdan aşağıya doğru koyun ve tepsileri aralarına yerleştirin.

İlgili Makaleler

Sedef Hastaları İçin Kapsaisin (Acı Biber) Merhemi

Sedef hastaları için kapsaisin (Acı Biber) merhemi tarifi. Kapsaisin acı biberde bulunan, yakıcı molekülün...

Kedi Kumunun Farklı Kullanımları

Kedi kumunun farklı kullanımları var. Evinizde kedi besliyorsanız, sürekli kedi kumu da bulunduruyorsunuz demektir....

Yumurta Tozu Nasıl Yapılır?

Yumurta Tozu Nasıl Yapılır? Yumurta tozu elinizde fazla yumurta varsa yapmak için iyi bir...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,832BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Sedef Hastaları İçin Kapsaisin (Acı Biber) Merhemi

Sedef hastaları için kapsaisin (Acı Biber) merhemi tarifi. Kapsaisin acı biberde bulunan, yakıcı molekülün adıdır. Reçetesiz satılan ağrı kremleri ve merhemlerde bulunan ortak bir...

Tencere ve Tavalar Neden Eğriliyor?

Tencere ve tavalar neden eğriliyor? Mutlaka başınıza gelmiştir. Yeni aldığınız tencere ve tavalar bir sonra dengesiz hale gelir. Nedeni yemek pişirdikten sonra yaptığınız temizleme...

Kedi Kumunun Farklı Kullanımları

Kedi kumunun farklı kullanımları var. Evinizde kedi besliyorsanız, sürekli kedi kumu da bulunduruyorsunuz demektir. Kedi kumunu sadece evcil hayvanınız için değil, evinizde başka işler...

Yumurta Tozu Nasıl Yapılır?

Yumurta Tozu Nasıl Yapılır? Yumurta tozu elinizde fazla yumurta varsa yapmak için iyi bir çözümdür. Böylece hem yumurtaları değerlendirmiş olursunuz hem de elinizin altında...