Ana Sayfa HAYAT PRATİK Elektrik Süpürgesi İle Asla Çekilmemesi Gereken 12 Şey

Elektrik Süpürgesi İle Asla Çekilmemesi Gereken 12 Şey

Elektrik süpürgesi ile dökülen herhangi bir şeyi temizlemek en pratik yol olabilir. Ancak bazı şeyler var ki, asla elektrik süpürgesi ile temizlenmemelidir.

Elektrik süpürgesini her şeyi süpürmek, temizlemek için kullanıyorsanız, aşağıdaki listeye bir göz atmanızda fayda olabilir.

1. Kullanılmış kahve telveleri
Dökülen ıslak kahve telvelerini temizlemek için asla elektrik süpürgesi kullanmayın. Boruları tıkayabilir, motoru mahvedebilir ve makinede küf oluşumuna neden olabilir. Elektrik süpürgesi yaparken evin güzel kokması için

2. Islak gıdalar
Bazı mutfak döküntüleri şeker ve tuz gibi vakumla temizlenebilir. Ancak, taze sebze gibi gıdalar, süpürgenizin boyutuna göre, boruları tıkayabilir ve nemlerinden dolayı motora zarar verebilir. Daha da kötüsü, gıdalar makine içinde bozulabilir ve kokmaya başlayabilir.

3. Çiçek toprağı ve atıkları
Çiçeklerinizin kuru yaprakları ve toprakları makinenizi kolayca tıkayabilir. Bunun yerine elle veya bir bezle toplayın.

4. Şömine külü
Şömine külünü bir vakumla çekmek en kötü sonucu verebilir. Çünkü, küller makinenizin fanından havaya geri döner. Elektrik süpürgesi alırken nelere dikkat edilmeli?

5. İnşaat tozu
Şömine külü gibi, inşaat molozu ve tozu, motoru yakabilir ve fandan havaya geri püskürtülür.

6. Paralar ve küçük oyuncaklar
Madeni paralar ve küçük oyuncaklar, makinenizin torbasını yırtabilir, boruyu tıkayabilir ve motorun yanmasına neden olabilir.

7. Sıvılar
Eğer makineniz ıslak vakumlamaya uygun değilse, sıvıların elektrik süpürgesiyle çekilmesi tehlikelidir, elektrik çarpmasına neden olabilir, makineyi bozabilir. Temizliğe nasıl ve nereden başlanmalıdır?

8. Elektrik kabloları
Elektrik tesisatında yapılan çalışmalar sonucu ortaya çıkan kablo parçalarını elektrik süpürgesiyle çekmek, süpürgenin toz torbasına hasar verebilir.

9. Makyaj malzemeleri
Göz farı, bronzlaştırıcı, allık, hatta kırık rujları , elektrik süpürgesiyle çekmeniz durumunda makinede eriyebilir ve ciddi hasarlara neden olabilirler.

10. Saç
Saçların kesilmesiyle ortaya çıkan ya da dökülen fazla miktarlardaki saç kümelerini elektrik makinesiyle çekmeniz durumunda, makinenizi tıkar, vakumlamanın iyi çalışmamasına neden olur.

11. Kırpılmış kağıt
Öğütülmüş kağıdın yığınlarının vakumlanması saç yığını kadar kötüdür. Makineyi tıkar ve motorun bozulmasına neden olabilir. Sulu süpürgeler mi, toz torbalı süpürgeler mi daha iyi?

12. Büyük cam parçaları
Kırık camların temizlenmesi tehlikelidir. Ancak kırık camları makineyle çekmek isterseniz önce büyük cam parçalarını toplamak en iyisidir. Sonra küçük camlar makineyle temizlenebilir. Büyük cam parçaları boruyu tıkayabilir, toz torbasını yırtabilir, hatta makinenin bozulmasına neden olabilir.

İlgili Makaleler

Süet Üzerindeki Farklı Lekeler Nasıl Çıkarılır?

Süet Üzerindeki Farklı Lekeler Nasıl Çıkarılır? Süet üzerinde farklı lekeler bulunabilir. Bu lekeleri çıkarmak...

Cam Pişirme Kaplarını Temizlemenin Kolay Yolları

Cam Pişirme Kaplarını Temizlemenin Kolay Yolları. Kaliteli tencere ve bakeware için alışveriş yaparken, aralarından...

Mermer Üzerindeki Lekeler Nasıl Çıkarılır?

Mermer Üzerindeki Lekeler Nasıl Çıkarılır? Mermer son derece dayanıklı bir malzeme olduğundan ve şık...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Süet Üzerindeki Farklı Lekeler Nasıl Çıkarılır?

Süet Üzerindeki Farklı Lekeler Nasıl Çıkarılır? Süet üzerinde farklı lekeler bulunabilir. Bu lekeleri çıkarmak için farklı yöntemler uygulanması gerekir. Süet bir giysinizde leke varsa...

Ev Yapımı Toz Bulaşık Makinası Deterjanı

Ev Yapımı Toz Bulaşık Makinası Deterjanı. Kendi bulaşık makinanızın deterjanını yapmak hem kolay hem de ucuzdur. Böylece bulaşık makinası deterjanlarında bulunun kimyasallardan da uzak...

Argan Yağını Yüzünüzde Kullanmak İçin 10 Neden

Argan Yağını Yüzünüzde Kullanmak İçin 10 Neden. Argan, hem geleneksel hem de güzellik amacıyla Fas'ta geleneksel olarak kullanılan altın, pürüzsüz bir yağdır. Esansiyel yağ...

Evinizde Bonsai Yetiştirebilirsiniz

Evinizde Bonsai Yetiştirebilirsiniz. Doğada bulunan tüm ağaçlardan bonsai yapabilirsiniz. Ancak her zaman yaprakları bulunan veya bahar aylarında çiçek açan ağaçları seçerseniz çok daha güzel...