Ana SayfaYEMEKSertleşen Kahverengi Şeker Nasıl Yumuşatılır?

Sertleşen Kahverengi Şeker Nasıl Yumuşatılır?

Kahve şekeriniz sert ve işe yaramayan bir kütleye mi dönüştü mü? Basit yöntemlerden biriyle sertleşen kahverengi şekerinizi yumuşatın.

Bir veya iki gününüz varsa …
Kahverengi şeker ile hava geçirmez bir kapta birkaç elma dilimi veya bir dilim ekmek yerleştirin. Daha sonra, şeker yumuşadıktan sonra dilimleri çıkarın. Kahverengi şekeri bir kaba koyun ve nemli bir bezle örtün. Gece bekletin. Beyaz Şeker Yerine Kahverengi Şeker Kullanırken Dikkat

Hemen ihtiyacınız varsa …
Kahverengi şekeri mikrodalgaya dayanıklı bir kaba koyun ve nemli bir kağıt havlu ile örtün. Mikrodalga 20 saniyelik artışlarla şeker yumuşayana kadar tutun. Sert kalan kümeleri yumuşatmak için parmaklarınızı veya çatalınızı kullanın. Şeker sıcak olacaktır bunun için dikkatli olun. Kahverengi Şeker Nasıl Yapılır?

Kahverengi Şeker Neden Sertleşir?
Zamanla kahverengi şekerdeki nem buharlaşır ve şeker sertleşir. Bu sorunu gidermek için, nemi geri koymanın bir yolunu bulmak zorundasınız ve bu sadece yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Kahverengi Şekerinizi Yeniden Sertleşmemesi İçin Nasıl Saklanmalı?
Kahverengi şekeri nem kaybetmemesi için gerçekten hava geçirmez bir kapta saklanması gerekir. Böylece nemini uzun süre korur. Aslında, kahverengi şekeriniz nemlenmek için birkaç ayda bir işleme ihtiyaç duyar. Kahverengi (Esmer) Şekerin 7 Faydası

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
468TakipçilerTakip Et
229TakipçilerTakip Et

En Popüler