Ana Sayfa GÜZELLİK Sivilce Tedavisi İçin Karanfil Yağı Nasıl Kullanılır?

Sivilce Tedavisi İçin Karanfil Yağı Nasıl Kullanılır?

Sivilce ile mücadelenin farklı farklı yolları var. Bunlardan biri de karanfil yağı ile tedavi… Karanfil yağı sadece kötü soğuk algınlığını gidermekle kalmaz, aynı zamanda sivilceleri tedavi eder ve sivilcelerin geride bıraktığı yara izlerini yok eder. Sivilce sorununuz varsa, karanfil yağı evinizde mutlaka bulunması gereken bir üründür.

Karanfil esansiyel yağı, sağlam antibakteriyel özelliği ile bilinir. Tropik bitki yağı, baharatlı, ağır bir aroma ve soluk sarı renk tonuna sahiptir. Sivilceye neden olan tür de dahil olmak üzere çok çeşitli bakteriler için toksik olduğu tespit edilmiştir. Karanfil yağının yararları ve zararları nelerdir?

Analjezik ve antiseptik özellikleri yağı cilt enfeksiyonu ve sivilce gibi nihai koşullarla savaşmak için ideal kılar. Yağ, ciltteki yabancı maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olur ve ayrıca kistik sivilcenin neden olduğu ağrıyı azaltır.

Sivilce için Karanfil yağı nasıl kullanılır?

1. Sivilce için karanfil Yağı
Bir damla karanfil yağı sivilcenin üzerine uygulayın. Yaklaşık 10 dakika bekletin. Sonra yüzünüzü yağsız yüz temizleyicisi ile temizleyin ve su ile yıkayın. Karanfil deste, kokusu dosta gider mi?

Karanfil yağı, antioksidan bakımından zengindir ve cildinizde mevcut olabilecek sivilce kaynaklı bakterileri öldürmeye yardımcı olur.

2. Sivilce için Hindistan cevizi yağı ve karanfil yağı
Gözeneklerinizin açılması için yüzünüzü 5 dakika buhara tutun. 3-5 damla karanfil yağı ile 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını karıştırın. Yağ karışımını yüzünüze uygulayın ve dairesel hareketlerle hafifçe 10 dakika masaj yapın.Yüzünüzü yağsız bir temizleyici ile temizleyip durulayın.

Hindistan cevizi yağı güçlü antibakteriyel özelliklere sahiptir. Gözeneklerinizi tıkayan kirleri ve yağları çözmeye yardımcı olurken aynı zamanda yağlı asit içeriği ile cildi besler ve nemlendirir. Karanfil yağı ile birlikte, mevcut olabilecek akne kaynaklı bakterileri öldürmek için derinize nüfuz eder. Karanfil Çayın Çok Farklı Kullanım Alanları

3. Sivilce için zeytinyağı ve karanfil yağı
Gözeneklerinizin açılması için yüzünüzü 5 dakika buharda tutun. 3-5 damla karanfil yağı ile 1 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın.Bu yağ karışımını yüzünüze uygulayın ve dairesel hareketlerle hafifçe 10 dakika masaj yapın. Yüzünüzü yağsız bir temizleyici ile temizleyip yıkayın.

Bu tedavi için,% 100 saf zeytinyağı kullandığınızdan emin olmanız gerekir; aksi halde sivilce sorunu daha da kötüleştirebilir. Zeytinyağı antibakteriyel aktiviteyi artırır, cildinizi iyileştirir ve gözeneklerin açılmasına yardımcı olur. Solunum Yolları İçin Karanfil Yağı Nasıl Kullanılır?

4. Sivilce için fondöten ve Karanfil Yağı
Yüzünüze uygulayacağınız fondöteninize bir damla da karanfil yağı ekleyin. Makyajınızı her zamanki gibi yapın. Makyaj yapmaktan kaçınamayacağız zamanlar vardır. Bu gibi durumlarda, karanfil yağı sivilcenizi daha da kötüleştirmekten çok, sivilcelerinizi tedavi etmeye yardımcı olur.

5. Sivilce için nemlendirici ve karanfil yağı
Yüzünüzü yağsız bir yüz temizleyici ile temizleyin. Yüzünüze uygulayacağınız nemlendiricinize bir miktar karanfil yağı ekleyin. Nemlendiriciyi yüzünüze hafifçe masaj yaparak sürün. Ev, Sağlık ve Güzellik İçin Karanfil Nasıl Kullanılır?

Bu sivilce için karanfil yağını kullanmanın en kolay yollarından biridir. Nemlendiriciniz cildinizin nem bariyerini güçlendirir. Karanfil yağı, gözeneklerinizi dezenfekte etmeye, sivilceleri iyileştirmeye yardımcı olur.

İlgili Makaleler

Avokado İle Cilt ve Saçınız İçin Maske Yapın

Avokado İle Cilt ve Saçınız İçin Maske Yapın. Sofralarımızdaki "superfoods" olarak yer alan avokado...

DIY Nemlendirici Yüz Serumu

Nemlendirici Yüz Serumu. Az miktarda yağla cildinizi nemlendirebilirsiniz. Yüzünüz yumuşak ve canlanacak asla yağlı...

Yanaklarınızın Dolgun ve Gergin Görünmesi İçin

Yanakların sizin görünümüz açısından büyük önemi vardır. Dolgun yanaklar ve çıkık elmacık kemikleri kişileri...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
447TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Bel Bölgesindeki Yağlara Sarımsak Çözümü

Sarımsak, iştah kesici özelliğinden dolayı kilo verme sürecinde çok etkili bir besin maddesidir. Sarımsağın güçlü kokusu, beyindeki tokluk merkezini uyarır, böylece açlık hissini azaltır.Sarımsak,...

Kedinizi Bitkilerden Uzak Tutabilirsiniz

Kedinizi Bitkilerden Uzak Tutabilirsiniz. Evinizde hem kedi besliyor hem de bitki yetiştiriyorsanız zaman zaman sıkıntı yaşıyorsunuz demektir. Çünkü kediler bitki yemeyi de çok severler....

Öksürük Pastilleri Yapımı

Organik Hindistan Cevizi Yağı Öksürük Pastilleri. Öksürük, solunum yollarını ve boğazı, tahrişlerden uzak tutan bir reflekstir. Son derece can sıkıcı olsa da, nadiren ciddi...

Kötü Kokuları Gidermek İçin Farklı ve Etkili Çözümler

Kötü Kokuları Gidermek İçin Farklı ve Etkili Çözümler. Banyonuzdaki, mutfaktaki ve yaşam alanlarınızdaki koku problemleri utanç verici ve sağlıksızdır. Bazı güçlü kokular bile bakterileri...