Ana Sayfa GÜZELLİK Sivilce Tedavisi İçin Karanfil Yağı Nasıl Kullanılır?

Sivilce Tedavisi İçin Karanfil Yağı Nasıl Kullanılır?

0
1185

Sivilce ile mücadelenin farklı farklı yolları var. Bunlardan biri de karanfil yağı ile tedavi… Karanfil yağı sadece kötü soğuk algınlığını gidermekle kalmaz, aynı zamanda sivilceleri tedavi eder ve sivilcelerin geride bıraktığı yara izlerini yok eder. Sivilce sorununuz varsa, karanfil yağı evinizde mutlaka bulunması gereken bir üründür.

Karanfil esansiyel yağı, sağlam antibakteriyel özelliği ile bilinir. Tropik bitki yağı, baharatlı, ağır bir aroma ve soluk sarı renk tonuna sahiptir. Sivilceye neden olan tür de dahil olmak üzere çok çeşitli bakteriler için toksik olduğu tespit edilmiştir. Karanfil yağının yararları ve zararları nelerdir?

Analjezik ve antiseptik özellikleri yağı cilt enfeksiyonu ve sivilce gibi nihai koşullarla savaşmak için ideal kılar. Yağ, ciltteki yabancı maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olur ve ayrıca kistik sivilcenin neden olduğu ağrıyı azaltır.

Sivilce için Karanfil yağı nasıl kullanılır?

1. Sivilce için karanfil Yağı
Bir damla karanfil yağı sivilcenin üzerine uygulayın. Yaklaşık 10 dakika bekletin. Sonra yüzünüzü yağsız yüz temizleyicisi ile temizleyin ve su ile yıkayın. Karanfil deste, kokusu dosta gider mi?

Karanfil yağı, antioksidan bakımından zengindir ve cildinizde mevcut olabilecek sivilce kaynaklı bakterileri öldürmeye yardımcı olur.

2. Sivilce için Hindistan cevizi yağı ve karanfil yağı
Gözeneklerinizin açılması için yüzünüzü 5 dakika buhara tutun. 3-5 damla karanfil yağı ile 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını karıştırın. Yağ karışımını yüzünüze uygulayın ve dairesel hareketlerle hafifçe 10 dakika masaj yapın.Yüzünüzü yağsız bir temizleyici ile temizleyip durulayın.

Hindistan cevizi yağı güçlü antibakteriyel özelliklere sahiptir. Gözeneklerinizi tıkayan kirleri ve yağları çözmeye yardımcı olurken aynı zamanda yağlı asit içeriği ile cildi besler ve nemlendirir. Karanfil yağı ile birlikte, mevcut olabilecek akne kaynaklı bakterileri öldürmek için derinize nüfuz eder. Karanfil Çayın Çok Farklı Kullanım Alanları

3. Sivilce için zeytinyağı ve karanfil yağı
Gözeneklerinizin açılması için yüzünüzü 5 dakika buharda tutun. 3-5 damla karanfil yağı ile 1 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın.Bu yağ karışımını yüzünüze uygulayın ve dairesel hareketlerle hafifçe 10 dakika masaj yapın. Yüzünüzü yağsız bir temizleyici ile temizleyip yıkayın.

Bu tedavi için,% 100 saf zeytinyağı kullandığınızdan emin olmanız gerekir; aksi halde sivilce sorunu daha da kötüleştirebilir. Zeytinyağı antibakteriyel aktiviteyi artırır, cildinizi iyileştirir ve gözeneklerin açılmasına yardımcı olur. Solunum Yolları İçin Karanfil Yağı Nasıl Kullanılır?

4. Sivilce için fondöten ve Karanfil Yağı
Yüzünüze uygulayacağınız fondöteninize bir damla da karanfil yağı ekleyin. Makyajınızı her zamanki gibi yapın. Makyaj yapmaktan kaçınamayacağız zamanlar vardır. Bu gibi durumlarda, karanfil yağı sivilcenizi daha da kötüleştirmekten çok, sivilcelerinizi tedavi etmeye yardımcı olur.

5. Sivilce için nemlendirici ve karanfil yağı
Yüzünüzü yağsız bir yüz temizleyici ile temizleyin. Yüzünüze uygulayacağınız nemlendiricinize bir miktar karanfil yağı ekleyin. Nemlendiriciyi yüzünüze hafifçe masaj yaparak sürün. Ev, Sağlık ve Güzellik İçin Karanfil Nasıl Kullanılır?

Bu sivilce için karanfil yağını kullanmanın en kolay yollarından biridir. Nemlendiriciniz cildinizin nem bariyerini güçlendirir. Karanfil yağı, gözeneklerinizi dezenfekte etmeye, sivilceleri iyileştirmeye yardımcı olur.