Ana Sayfa GÜZELLİK Yüzünüzü Her Gün Muz Kabuğu İle Neden Ovmalısınız?

Yüzünüzü Her Gün Muz Kabuğu İle Neden Ovmalısınız?

Muz kabuklarını dişlerinizi beyazlatmak, çiçeklerinizin yapraklarını temizlemek, yanık acılarını dindirmek gibi pek çok farklı alanda kullanabilirsiniz. Ama muz kabuklarının en etkili özelliklerinden biri ise, sivilcelerle mücadele etmek ve cildinizi parlatmaktır.

Muz, C vitamini, potasyum ve magnezyum gibi vitamin ve minerallerle doludur. O nedenle beslenmeye muz eklemek sağlık açısından oldukça önemlidir. Muz kabukları ise genellikle meyvesi yendikten sonra çöpe atılır. Muz kabuğunu atmayın, yüzünüzde kullanın! Muz kabukları nasıl değerlendirilir?

Muz kabuğu, doğal bir UV filtresinden sorumlu olan lutein içerir. Bu madde, iltihaplar söz konusu olduğunda da faydalıdır ve bu da sivilceye karşı yardımcı olabileceği anlamına gelir. Muz kabuğu ayrıca kırmızı ve tahriş olmuş cildi de yatıştırır.

Sivilcelerle mücadele etmek için muz kabuğundan faydalanabilirsiniz. Sivilce için aloe vera kullanmanın 6 yolu

Yüzünüzü yıkayın ve yağsız olduğundan emin olun. Bir muz kabuğunu iri parçalara ayırın ve kabuğun iç kısmını dairesel hareketlerle yüzünüze sürün.

Bazı yöntemler bunu 10 dakika boyunca yapmanız gerektiğini iddia ederken, diğerleri tüm yüzünüz muzla kaplanıncaya kadar sürmeniz gerektiğini belirtir. Önemli olan, kabuğun iç kısmının hala beyaz olup olmadığını kontrol etmektir. Kabuk siyahlaşmaya başladığında, yeni bir parça alın ve sürmeye devam edin. Sivilce tedavisi için karanfil yağı nasıl kullanılır?

Cildinizi hemen yıkamamak en iyisidir, böylece cildiniz mümkün olduğu kadar çok vitamini emebilir. Daha sonra, yüzünüzü durulayın ve günün saatine bağlı olarak gündüz kremi veya gece kremi kullanın. Bu tedaviyi her gün tekrarlayın.

Cildiniz tahriş olmaya başlarsa, devam etmeden önce birkaç gün tedaviyi durdurun. Bu yöntem ayrıca, kan akışını uyardığı ve nemlendirici bir etkiye sahip olduğu için kırışıklıklara karşı da yardımcı olur. Sivilce ve akne izlerini nasıl giderirsiniz?

İlgili Makaleler

Buzdolabına koyduğumuz, aslında konulmaması gereken gıdalar

Aldığımız yiyeceklerin büyük bir kısmını bozulmaması, uzun süre dayanması için buzdolabına koyuyoruz. Evet bu...

Migren Ağrısı İçin Alnınıza Muz Kabuğu Yerleştirin!

Migren ağrısı en şiddetli ağrılardan biridir ve ağrıyı geçirmek de çok kolay değildir. Ağrıya...

Muzdaki Küçük İplerin Sırrı

Muz yerken mutlaka farkına varmış olmalısınız. Muzun etrafından ince ip gibi lifler bulunur. Genellikle...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,342BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
442TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Bu Sprey Deodorantı Yap ve Giysilerindeki Lekelere Veda Et

Terlemenin en kötü yanlarından biri giysiler üzerinde sarı lekeleri meydana getirmesidir. Bir çok kişi bu lekelerin terden meydana geldiğini sanıyor. Oysa bu lekeler ter...

Sarımsak Ezici Nasıl Temizlenir?

Sarımsağın ezilmesinde yardımcı olan sarımsak eziciler, bayanların temizliği ile başı dertte olduğu bir alettir. Ezicinin her bir gözüne kaçmış olan sarımsak parçalarının temizlenmesi ve...

Kışlık Taze Fasulye Nasıl Hazırlanır?

Yazın son ayına geldiğimiz günlerde sebze ve meyveleri, kış mevsiminde de bu günkü tadıyla yiyebilmek için kışlık hazırlık yapma zamanı geldi. Ağustos ayı sonları,...

Cildiniz Kahve ile Hayat Bulsun

Kahve, cilt bakımında ayrı bir yeri olan özel bir ürün. Çatlaklardan tutun da anti-aginge kadar cilde sayısız faydası var. Peki kahve cilt bakımında niçin...