Ana Sayfa HAYAT Blendere Yumurta Kabuğu ve Kahve Telvesi Koyun

Blendere Yumurta Kabuğu ve Kahve Telvesi Koyun

0
335

Pazar günü keyifli bir kahvaltı yaptınız. Kahvaltı bittiğinde yumurta kabukları ve kahve telvesi ile ne yaparsın? Muhtemelen onları çöp kutusuna atıyorsunuzdur. Onları bir karıştırıcıya koyun ve sonuç bitkilerinizde harikalar yaratabilir!

Bu yöntem için neye ihtiyacınız var? Çok basit: 12 boş yumurta kabuğuna ve dört cömert yemek kaşığı kahve telvesine ihtiyacınız var. Yumurta kabuklarını yeterli miktarda olana kadar bir kapta saklayın. Malzemeleri topladıktan sonra, bir karıştırıcıya koymanız ve bol miktarda su eklemeniz gerekir. Pürüzsüz bir karışıma dönüşene kadar bu malzemeleri karıştırın. Gerekirse ekstra su ekleyin. Yumurta Kabukları Nasıl Değerlendirilir?

Bahçe
Karışım yapıldığında, bitkilerinizin bahçenizde yetiştiği toprağın üzerine dökebilirsiniz. Aniden gelişecek ve daha önce hiç olmadığı gibi büyüyeceklerini fark edeceksiniz! Ve salyangozlar da uzak kalacak.
Bu nasıl çalışıyor?
Kahve telvesi nitrat içerir ve salyangozlar bu maddeden nefret eder, bu yüzden yanına gelmezler. Yumurta kabukları da doğrudan toprağa kalsiyum sağlar. Bu, bitkilerinizin daha sağlıklı ve güçlü olmasına neden olur! Kahveyi Kullanmanın 16 Harika Yolu