Ana Sayfa HAYAT Kuruyan Rimel Ve Ojelerinizi Tekrar Kullanabilirsiniz

Kuruyan Rimel Ve Ojelerinizi Tekrar Kullanabilirsiniz

Bakımlı ve güzel görünmek adına makyaj malzemelerine çok miktarda para harcayan bayanlar için, bu malzemelerin uzun ömürlü hale getirmenin mümkün olması oldukça sevindiricidir. Bayanların son derece önem vererek kullandıkları rimel ve oje gibi makyaj malzemelerinin ihmal sonucunda kuruması, o ürünün atılıp yenisinin alınacağı anlamını taşır. Ancak bu konudaki bazı püf noktaları sayesinde kuruyan rimel ve ojelerin yenilenerek tazelenmesi mümkündür. Kurumuş olan oje ve rimel tazeleme konusunda bilgi sahibi olan bayanlar, hem severek kullandıkları oje ve rimeli yeniden kazanırken ekonomik olarak da bütçelerine rahat bir nefes aldırabilirler.

Kuruyan Ojeler Nasıl Tazelenir?

Bakımlı tırnakların bakımını gösteren ojeler, özellikle gösterişi seven bayanlar için vazgeçilmezdir. Bu noktada çeşitli nedenlerden dolayı kullanılır halde bırakılan ojenin kurumuş olarak bulunması büyük bir hayal kırıklığı yaşanmasına neden olabilir. Doğal oje nasıl yapılır?

Kısa süreli bir sokun ardından kuruyan ojenin eski haline dönebilmesi için oje şişesinin sıcak su dolu bir kabın içinde bir süre bekletilmesi gerekiyor. Oje şişesini sıcak su içine yerleştirilmeden önce birkaç damla aseton damlatmak ise, sıcak suyun etkisi ile kuruyan ojenin daha kolay çözünmesini sağlar. Doğal yollarla oje nasıl çıkarılır?

Kuruyan Rimel Nasıl Tazelenir?

Gözlerin güzelliği için bayanların mutlaka makyaj malzemeleri arasında bulunan rimel ise kuruduğu anlarda sıcak suyun içine ağzı kapalı bir şekilde bekletmek işe yarayacaktır. Kuruyan rimeli yumuşatmak için genellikle rimel şişesinin içine nemlendirici krem konsa da, sıcak su işleminin ardından nemlendirici koymak oldukça ideal sürülen bir rimele sahip olmayı sağlayacaktır. Suya dayanıklı rimel nasıl çıkarılır?

Kurumasından dolayı eski akışkanlığını kaybetmiş olan rimel için bir başka öneri ise badem yağıdır. Badem yapından birkaç damla rimel şişesine damlatmak rimelin eski akışkanlığına dönmesini sağlayacaktır. Rimeliniz kendiniz evde yapmak ister misiniz?

Oje Ve Rimelin Uzun Ömürlü Olması İçin Neler Yapılmalı?

Kadınlar için makyaj malzemelerinin kısa sürede tükenmesi ya da kullanılamaz duruma gelmesi oldukça can sıkıcıdır. Bu sebeple makyaj malzemelerinin hemen bitmesi yerine uzun ömürlü olması için bazı ipuçlarına dikkat etmeleri gerekiyor. Ojesiz dışarı çıkmayanlar için severek kullandıkları renk renk ojelerin zamanla kuruması ihtimaller dahilindedir. Kurumasını önlemek için ojelerin buzdolabında saklanması uygundur. Rimelin ise bozulmaya yaklaştığını koyu kıvam almaya başlamasından anlayabilirsiniz. Hassas olan göz sağlığı için rimelin her kullanımdan sonra ağzının sıkıca kapatılması, açık bırakılmaması gerekir. Diğer yandan birçok uzman makyaj malzemelerinde sağlıklı olan davranışın 6 aydan uzun süre bir makyaj malzemesinin kullanılmaması gerektiğidir. Gözlerinizi çekici göstermek için rimel nasıl sürülür?

Oje Ve Rimel Kullanımında Bilinmesi Gerekenler

Makyaj malzemesi dendiğinde akla ilk gelenlerden oje ve rimel, her gün makyaj yapan bayanlarında, sık yapmayan bayanlarında mutlaka makyaj çantalarında bulundurdukları ürünler arasındadır. Bayanların gözleri gibi baktıkları ve onlar için oldukça değerli olan bu ürünleri doğru bir şekilde kullanmak, hem yapılan makyajın kusursuz görünmesini hem de malzemelerin uzun zaman dayanmasını sağlar. Bu noktada oje ve rimel gibi akışkan olması gereken makyaj ürünlerinin zamanla koyulaşması ve zor sürülmesi pek çok bayanın şikâyetçi oldukları konular arasındadır. Bu sorunun önüne geçmek için rimel şişesini zaman zaman kullanmadan önce fön makinesi tutarak ısıtmak daha rahat sürülmesini sağlar. Koyu kıvam almaya başlayan ve şişe neredeyse dolu olan ojeler için ise oje açıcı ürünlerden faydalanmak gerekir. Oje açıcısı olmayan bayanlar birkaç damla asetonunda aynı görevi gördüğünü göreceklerdir. Ancak asetonun fazla miktarda dökülmesi ojede renk açılmasına neden olabilir. Bu noktalara dikkat etmek makyaja önem veren bayanlar için kurtarıcı niteliğindedir. Doğal görünümlü kirpikler için rimel nasıl sürülmeli?

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk...

Naylon İç Çamaşırındaki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

Naylon, sıkı bir kaliteye sahip güçlü, ancak hafif bir kumaştır, bu nedenle iç çamaşırı...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,841BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla şey için kullanılabilir. Bu küçük sivri uçlu tahta çubuklar, onları...

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur. Göz damlaları bu konuda size yardımcı olsada bazen tahriş ve...

Cildinize Zarar Veren 9 Duş Hatası

Cildinize zarar veren 9 duş hatası var. Kuru, kaşıntılı ciltle uğraşmaktan bıktıysanız duş alışkanlıklarınız suçlu olabilir! Hangi hatalardan kaçınmanız gerektiğinizi ele aldık. 1. Lif Kabağı...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk nemi emer, cildi kurutur ve kırışıklıklara neden olur. Bu nedenle...