Ana Sayfa HAYAT Patates Püresini Sıcak Tutmanın En İyi 4 Yöntemi

Patates Püresini Sıcak Tutmanın En İyi 4 Yöntemi

0
599

Misafirleriniz için akşam yemeği hazırlarken tüm yiyeceklerin sıcak olması ev sahiplerinin üzerindeki en büyük baskıdır. Özellikle de püre gibi yiyecekler önceden hazırlanmalı ama soğumamalıdır. Çünkü soğuması halinde patates püresi sertleşir ve yapışır.
Peki patates püresini sıcak tutmak mümkün mü? Yanıtı evet

Patates püresinin masanızda yumuşak ve kremsi olmasını istiyorsanız bizim ilk favori önerimiz yavaş tenceredir. Patates pişirirken işinize yarayacak ipuçları

Malzemeler
Patates püresi
Yağı
Kreması

Yapılışı
Patates pürenizi hazırladıktan sonra yavaş tencereye koyun. Bunun için ekstra tereyağı ve krema gerekir.
Yavaş tencereyi tereyağlayın ve ekstra krema ekleyin. Yavaş tencereyi yerine koyun. Alt kısımda biraz krema çalkalayın.
4 saat kadar DÜŞÜK sıcak tutun. Püre patatesleri yavaş ocağa aktarın ve DÜŞÜK olarak ayarlayın. Saatte bir karıştırarak 4 saate kadar sıcak tutun.
Sunmadan önce karıştırın. Patates püresi sıcak ve kremsi kalacaktır. Sadece patates püreniz biraz ince olacaktır. (Patates püresi pufları tarifi)

Notlar
Bu yöntem buzdolabından soğuk olan patatesleri ısıtırken önerilmez. Teknik olarak, yavaş bir ocakta yiyecekleri tekrar ısıtmak güvenli bir gıda uygulaması değildir, çünkü güvenli sıcaklığa yeterince çabuk girmez.

Yavaş Tencereniz Yok mu? İşte 3 Farklı Yöntem

1. Bir gün önce yaptığınız patates püresini ısıtmak mı istiyorsunuz?

Patateslerin neredeyse çorba olacak kadar ekstra doz krem ve tereyağ ekleyin. Onları derin bir güveç veya sufle çanağına koyun ve buzdolabında gece boyunca saklayın. Onları ertesi gün fırında, üstte biraz tereyağı ile ısıtın. Ekstra nem buharlaşacak ve kremalı patates alacaksınız. Sonuç hakkında gerçekten gerginseniz, istediğiniz tutarlılığı elde etmek için ne kadar fazla sıvı ilave etmeniz gerektiğini görmek için test yapın. (Patates püresi yaparken kaçınılması gereken 5 hata)

2. Püreyi sadece bir saat sıcak tutmanız gerekiyorsa
Daha önce kullandığımız başka bir ipucu da, çaydanlığın üzerine patates kasesinini oturtun. Benmari usulü gibi. Kasenin üstünü streç veya bir mutfak havlu ile örtün. Karışımı iyi ısıtılmış olarak tutmak için her 15 dakikada bir karıştırın.

3. Sadece 20 dakika boyunca sıcak tutmaya ihtiyaç duyarsanız
Patatesleri sadece 20 dakika kadar sıcak tutmanız gerekiyorsa, kaseyi bir bulaşık beziyle iyice sarın. Sanki yoğurt mayalar gibi…(Saksıda patates yetiştirebilirsiniz)