Ana Sayfa HAYAT Tahtakurusundan Doğal Yöntemlerle Kurtulmanın Yolları

Tahtakurusundan Doğal Yöntemlerle Kurtulmanın Yolları

0
1459

Tahtakurusu hiç de masum olmayan böceklerin başında gelir. Çünkü bu da tıpkı sivrisinek gibi insanların kanından beslenir ve emdiği yerlerde noktalı kızarıklıklar belirir. Dünyada 75 tane tahtakurusu çeşidi vardır. Gün içerisinde ışığın giremediği yerlerde saklanır. Tahtakurusu her mevsimde yaşayabilir ve 550 gün yemek yemeden aç şekilde yaşayacak kadar dayanıklı hayvanlardır.

Özellikle yatak odalarında tahta zeminlerde, karyola içlerinde, döşeme içlerinde, duvar kağıtlarının iç kısımlarında yaşamlarını sürdürürler. Bu böcekler geceleri ortaya çıkarak insan ve hayvan kanlarını emerek çok rahatsız edici olurlar. Yatak akarlarından doğal yöntemlerle kurtulun

Tahtakurusuyla baş etmek oldukça zordur. Her ne kadar bitkisel çözümleri kısa süreli böcekleri kaçırsa da geri dönüşleri söz konusudur. Bitkisel olarak kullanılan bazı yağ esansları tahtakurularını kaçırtmayı başarabilir. Lavanta esansı tahtakuruları için bir kaçıştır. Lavanta esaslarını tahtakurularının çıktığını düşündüğünüz yerlere sürerseniz böcekler kaçacaktır. Evdeki hamam böceklerini nasıl yok edersiniz?

Bir başka yağ esansı ise biberiye yağıdır. Kısa bir süre böcekleri olay yerinden uzak tutacak olsa da bunun yanı sıra tahta kurusunun tek çözümü profesyonel bir yardımla evi ilaçlatmak çok yerinde ve doğru karar olacaktır. Çünkü tahta kurusunu uzun süre evinizden savacak bitkisel bir çözüm yolu bulunmamaktadır. Çok inatçı bir böceklerdir. Bu yüzden bazen bir ilaçlamada bile kurtulmak mümkün değildir. Apartmanın bir dairesinde varsa eğer diğer tüm daireleri de sarmış olabileceği muhtemelen bir sonuçtur. O yüzden tüm apartman tahtakurularına savaş açarak el birliği ile apartman ilaçlatılmalıdır. Ancak bu şekilde eşyalarınız, siz ve aileniz özellikle de çocuklarınız güven içinde huzurla uyuyabilir ve böcek işgalinden kurtulursunuz. Kitapların böceklenmesi nasıl önlenir?

Dünyada 75 tane tahtakurusu çeşidi vardır. Gün içerisinde ışığın giremediği yerlerde saklanır. Tahta kurusu her mevsimde yaşayabilir ve 550 gün yemek yemeden aç şekilde yaşayacak kadar dayanıklı hayvanlardır. Baklagillerin böceklenmesi nasıl önlenir?