Ana Sayfa GÜZELLİK Batık Kıllardan Kurtulmanın Yolları

Batık Kıllardan Kurtulmanın Yolları

0
486

Kıl dönmesi sık ağda, tıraş ve düzenli olarak kıl alma yöntemlerinin sonucunda oluşur. Kıllar yanlara doğru uzar ve yüzeye çıkamaz. Bu cilt üzerinde ağrı, şişme ve tahrişe neden olabilir. Genellikle bu kıvırcık saçlı kişilerde en yaygın olarak görülür. Kıl dönmesi bacaklar, sakal bölgesinde, bikini bölgesinde çok sık görülür. Kıl dönmesi zamanla yok olur ama bu süre içinde sizi rahatsız edebilir. Kıl dönmesi için evde yapabileceğiniz uygulamalar vardır.

  1. Karbonat

Karbonat tozu, anti-inflamatuar özellikleri nedeniyle yatıştırıcı etkisi vardır batık kılları önlemek için etkilidir. Karbonat ve sudan oluşan bir konsantre çözelti yapın ve bir pamukla etkilenen alanlara sürün. 5-10 dakika bekletin ve sonra ılık suyla yıkayın. istenilen sonuç alınıncaya kadar haftada en az bir gün bu uygulamayı yapın. Koltuk Altı Batıkları Nasıl Önlenir?

  1. Yulaf ezmesi

Yulaf ezmesi, yoğurt ve balı eşit miktarda karıştırın. Etkilenen alan üzerinde uygulayın. Yarım saat bekletin ve daha sonra soğuk su ile yıkayın. Bu yöntem, kılların doğru yönde büyümesini sağlar.

  1. Şeker

Şeker ölü cilt hücrelerini temizlenmesine yardımcı olur ve böylece batık kılların yüzeye çıkmasını kolaylaştırır. Beyaz şeker, sızma zeytinyağı ya da jojoba yağı ile çay ağacı yağı ve lavanta yağından on damla karıştırın. Etkilenen alan üzerinde pamuk yardımıyla dairesel hareketlerle 5 dakika bekletin. Sonra ılık su ile yıkayın. Günde bir kez bu uygulamayı yapın. Batık Kılları Yumuşatıp Çıkarmanın Yöntemleri

  1. Bal

Nemlendirici olan bal, aynı zamanda iyi bir antiseptik olarak görev yapar ve şişme ile iltihabı azaltır. Doğrudan etkilenen bölgeye bir tabaka bal sürün ve 10 dakika bekletin. Sonra soğuk su ile durulayın. Günde 2-3 kez tekrarlayın.

  1. Mısır nişastası

Su ile bazı mısır nişastasını karıştırın ve etkilenen bölgeye bu macunu uygulayın. Bu karbonat ile aynı özelliklere sahiptir; böylece kıl dönmesini önler ve şişme ve ağrıyı azaltır. Batıkları Önlemenin 5 İpucu

  1. Aspirin

Aspirin iltihap ve kızarıklığı tedavi etmek için çok etkilidir. Aspirin de bulunan salisilik asit batık kılları gevşetir. Aspirinin suyun içinde ezin ve bir hamur haline getirin. Karışıma biraz bal ekleyin. Sonra etkilenen bölgeye sürün. 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayın.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın