Ana Sayfa HAYAT NASIL YAPILIR? Evinizdeki Sorunları Halletmenin Kolay Yolları

Evinizdeki Sorunları Halletmenin Kolay Yolları

Ev içinde zaman zaman küçük sorunlar yaşabilirsiniz. Bunları hiç aklınıza gelmeyecek yöntemler ve araçlar kullanarak çözebilirsiniz. İşte size birçok örnek.

1. Tuvalet Rezervuarınız Su Kaçırıyor mu?
Eğer tuvaletin rezervuarı su sızdırıyorsa, aylık su faturanız çok yüksek gelebilir. Bir sızıntı olup olmadığını kontrol etmek için sadece bir paket renkli içicecek tozu dökün. Rezervuarın içine döktükten sonra 30 dakika kadar bekleyin.

30 dakika sonra tuvalet çanağındaki suyu kontrol edin. Tozun rengi rezervuara yapışmışsa bir sızıntınız olduğunu biliyorsunuz demektir. Rezervuarı değiştirerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

2. Menteşe Gıçırtısını Yok Etmek
Kapınız açılıp kapatırken deli edici sesler çıkarıyorsa kolayı var. Menteşelere yağ sürerek sesi anında kesebilirsiniz.

3. İnatçı Vidaları Çıkarın
İnatçı bir vidayı sökmeye çalışmaktan daha kötü bir şey yoktur. Ancak lastik bir bant sorununuzu çözer. Vidanın üzerine lastik bantı koyarak vidayı çıkarmayı deneyin. Ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

4. Vidaların sabit kalması için
Bir vidanın yerinde kaldığından emin olmak ister misiniz? Bir kere vidalandıktan sonra, vida kafasını şeffaf oje sürün. Oje kuruduğunda, vidayı yerine sabitler ve zamanla gevşetme olasılığını azaltır.

5. Temiz Derzler İçin
Derz dolgunuz zamanla kirleyip kararmaya başlayabilir. Halı temizleyici kullanmayı deneyin! Köpük halı temizleyici püskürtün kirli harç hatları üzerine, sonra sert bir fırça ile fırçalayın. 10 dakika beklettikten sonra durulayın veya temizleyin.

6. Çivi Deliklerini Doldurun
Evinizde yaptığınız değişik sonucunda çivi delikleri duvarlarınızda kalabilir. Bunları kapatmanın en iyi yolu beyaz diş macunu sürmektir. Diş macunu yerine sabun veya beyaz mum boya da kullanebilirsiniz.

7. Gevşek bir Vidayı Sıkın
Vidanın biraz gevşeğinik hissediyorsa, çelik yün kullanarak “sıkılabilirsiniz” . Sadece vidayı çıkarın, dışına küçük bir miktar çelik yün sarın, tekrar deliğe vidalayın. Çelik yün, vidayı yerinde tutacak ekstra tutuş sağlar!

8. Duş Başlığınızı Temizleyin
Sert suyunuz varsa, muhtemelen duş başlığınızda inatçı mineral birikintileri görmüşsünüzdür. Bu birikintiler sonunda su akışınızı yavaşlatabilir ve hatta yeterince kötüye giderse durdurabilir! Ama bu mineral birikintilerini kolayca çıkarmanın bir sırrı var – beyaz sirke!

Duş başlığınızı çıkarın ve gece boyunca düz beyaz sirke içine batırın. Sabah, sadece bir sünger ile fırçalayın ve tertemiz olacaktır.

İlgili Makaleler

Çarşafların Mis Gibi Kokması İçin Ev Yapımı Sprey

Yatak çarşafları yıkandıktan sonra yatağınıza serince mis gibi kokar. Ancak bir iki yatıştan sonra...

Makarna Haşlama Suyunu Kullanmanın 10 Yolu

Makarna haşlama suyunu kullanmanın 10 yolu. Lezzetli makarnalar pişirdikten sonra, makarnayı haşladığınız suyu dökmeyin,...

Ahşap Mobilyaları Koruma ve Parlatma Yöntemleri

Ahşap eşyaların hoş görünmesini istiyoruz, ama her zaman güzel görünmesini sağlayan şeyin, aslında ahşabın...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,820BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Çarşafların Mis Gibi Kokması İçin Ev Yapımı Sprey

Yatak çarşafları yıkandıktan sonra yatağınıza serince mis gibi kokar. Ancak bir iki yatıştan sonra yatağınızda bu güzel kokudan eser kalmaz. Yatağınızın çarşafları değiştirinceye kadar...

Makarna Haşlama Suyunu Kullanmanın 10 Yolu

Makarna haşlama suyunu kullanmanın 10 yolu. Lezzetli makarnalar pişirdikten sonra, makarnayı haşladığınız suyu dökmeyin, farklı yerlerde kullanın! Makarna suyunu, farklı yemekler için, güzelliğiniz için...

Ahşap Mobilyaları Koruma ve Parlatma Yöntemleri

Ahşap eşyaların hoş görünmesini istiyoruz, ama her zaman güzel görünmesini sağlayan şeyin, aslında ahşabın kendisi için iyi olamayacağını bilmeniz gerekiyor. Aerosol ahşap cila spreyleri...

Sedef Hastaları İçin Kapsaisin (Acı Biber) Merhemi

Sedef hastaları için kapsaisin (Acı Biber) merhemi tarifi. Kapsaisin acı biberde bulunan, yakıcı molekülün adıdır. Reçetesiz satılan ağrı kremleri ve merhemlerde bulunan ortak bir...