Ana Sayfa HAYAT NASIL YAPILIR? Evinizdeki Sorunları Halletmenin Kolay Yolları

Evinizdeki Sorunları Halletmenin Kolay Yolları

Ev içinde zaman zaman küçük sorunlar yaşabilirsiniz. Bunları hiç aklınıza gelmeyecek yöntemler ve araçlar kullanarak çözebilirsiniz. İşte size birçok örnek.

1. Tuvalet Rezervuarınız Su Kaçırıyor mu?
Eğer tuvaletin rezervuarı su sızdırıyorsa, aylık su faturanız çok yüksek gelebilir. Bir sızıntı olup olmadığını kontrol etmek için sadece bir paket renkli içicecek tozu dökün. Rezervuarın içine döktükten sonra 30 dakika kadar bekleyin.

30 dakika sonra tuvalet çanağındaki suyu kontrol edin. Tozun rengi rezervuara yapışmışsa bir sızıntınız olduğunu biliyorsunuz demektir. Rezervuarı değiştirerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

2. Menteşe Gıçırtısını Yok Etmek
Kapınız açılıp kapatırken deli edici sesler çıkarıyorsa kolayı var. Menteşelere yağ sürerek sesi anında kesebilirsiniz.

3. İnatçı Vidaları Çıkarın
İnatçı bir vidayı sökmeye çalışmaktan daha kötü bir şey yoktur. Ancak lastik bir bant sorununuzu çözer. Vidanın üzerine lastik bantı koyarak vidayı çıkarmayı deneyin. Ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

4. Vidaların sabit kalması için
Bir vidanın yerinde kaldığından emin olmak ister misiniz? Bir kere vidalandıktan sonra, vida kafasını şeffaf oje sürün. Oje kuruduğunda, vidayı yerine sabitler ve zamanla gevşetme olasılığını azaltır.

5. Temiz Derzler İçin
Derz dolgunuz zamanla kirleyip kararmaya başlayabilir. Halı temizleyici kullanmayı deneyin! Köpük halı temizleyici püskürtün kirli harç hatları üzerine, sonra sert bir fırça ile fırçalayın. 10 dakika beklettikten sonra durulayın veya temizleyin.

6. Çivi Deliklerini Doldurun
Evinizde yaptığınız değişik sonucunda çivi delikleri duvarlarınızda kalabilir. Bunları kapatmanın en iyi yolu beyaz diş macunu sürmektir. Diş macunu yerine sabun veya beyaz mum boya da kullanebilirsiniz.

7. Gevşek bir Vidayı Sıkın
Vidanın biraz gevşeğinik hissediyorsa, çelik yün kullanarak “sıkılabilirsiniz” . Sadece vidayı çıkarın, dışına küçük bir miktar çelik yün sarın, tekrar deliğe vidalayın. Çelik yün, vidayı yerinde tutacak ekstra tutuş sağlar!

8. Duş Başlığınızı Temizleyin
Sert suyunuz varsa, muhtemelen duş başlığınızda inatçı mineral birikintileri görmüşsünüzdür. Bu birikintiler sonunda su akışınızı yavaşlatabilir ve hatta yeterince kötüye giderse durdurabilir! Ama bu mineral birikintilerini kolayca çıkarmanın bir sırrı var – beyaz sirke!

Duş başlığınızı çıkarın ve gece boyunca düz beyaz sirke içine batırın. Sabah, sadece bir sünger ile fırçalayın ve tertemiz olacaktır.

İlgili Makaleler

Arabanızın Camları Sürekli Buğulanıyorsa

Arabanızın Camları Sürekli Buğulanıyorsa. Çoğu insan bu sorunu yaşıyordur: dışarısı soğuk, arabanıza biniyorsunuz, motoru...

Tereyağ İçin 5 Müthiş Kullanım

Tereyağ İçin 5 Müthiş Kullanım. Tereyağ sadece yemeklerimizi lezzetlendiren, yıllarca zararlı olduğu söylenerek yenilmemesi...

Aloe Vera Jeli Nasıl Yapılır? Nasıl Saklanır?

Aloe Vera Jeli Nasıl Yapılır? Nasıl Saklanır? Aloe vera jeli, güneş yanıklarını veya tahriş...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Sağlık İçin Temel Şifalı Bitkiler

Sağlık İçin Temel Şifalı Bitkiler. Sağlığı geliştiren temel bitkiler arasında mutfak otları, tonik bitkiler ve antibakteriyel, antimikrobiyal maddeler olarak harici olarak kullanılanlar bulunur. Bu...

Basit, Doğal Ev Yapımı Borakslı Tuvalet Temizleyici

Basit, Doğal Ev Yapımı Borakslı Tuvalet Temizleyici. Tuvalet temizlemek kimsenin severek yaptığı bir iş değildir. Özellikle konu çıkması zor lekeleri temizlemek ve kokuyu gidermek...

Arabanızın Camları Sürekli Buğulanıyorsa

Arabanızın Camları Sürekli Buğulanıyorsa. Çoğu insan bu sorunu yaşıyordur: dışarısı soğuk, arabanıza biniyorsunuz, motoru çalıştırıyorsunuz ve arabanızın camları buğulanıyor. Bu gerçekten can sıkıcı bir...

Tereyağ İçin 5 Müthiş Kullanım

Tereyağ İçin 5 Müthiş Kullanım. Tereyağ sadece yemeklerimizi lezzetlendiren, yıllarca zararlı olduğu söylenerek yenilmemesi istenen ancak son yıllarda sağlık yararlarıyla ön plana çıkan bir...