Ana SayfaHAYATEv Temizliği İçin Papatya Kullanın

Ev Temizliği İçin Papatya Kullanın

Papatya sadece rahatlama ve iyi bir uyku için mükemmel değildir, aynı zamanda evde temizlik için ideal bir bitkidir. Evde hazırlayabileceğiniz papatya temizleyiciyi mutfak ve banyo temizliği için kullanabilir, inatçı kireç lekelerini giderebilirsiniz.

Papatyayı, stresin giderilmesi için yararlı, rahatlatıcı özellikleriyle biliyoruz. Oysa ki, papatyayı da tıpkı sirke ve karbonat gibi ev temizliği için kullanabilirsiniz. Papatya kimyasal ürünler için doğal bir ikame olabilir. Papatya ile lavabo, duş, musluk ve kireç lekelerini temizleyebilirsiniz. Şampuan yerine papatya çayı kullanın

Nasıl yapacaksınız?
Bir sprey şişesinde, 75 gram saf sitrik asit, 1 litre demineralize su (saf su) ve bir avuç papatyayı birleştirin. Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Papatya temizleyiciniz hazır!

Hazırladığınız temizleyiciyi, istediğiniz yüzeye püskürtün ve birkaç dakika bekletin. Daha sonra nemli bir mikrofiber bez ile temizleyin.

Bu doğal bir çözüm olsa bile, ahşap ve mermer gibi hassas yüzeylerde kullanmaktan kaçının. Papatya çayı içmenin 14 yararı

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler