Ana SayfaHAYATNASIL YAPILIR?Karahindibanın Her Yeri Farklı Şifa Kaynağı

Karahindibanın Her Yeri Farklı Şifa Kaynağı

Karahindiba çayı yapmak çok kolaydır. Dilimlenmiş yeşilliklerin veya kavrulmuş kökleri küçük parçalar haline getirin ve üzerine sıcak su dökün. Suyu süzmeden önce 5 ila 10 dakika arasında demlenmesine izin verin.

Karahindiba çayı genellikle en iyi taze olarak tüketilir. Eğer doğal demleme sizin için çok acı ise, bir dilim limon ile servis yapın veya balla tatlandırın. Karahindiba çayı içmek için 13 neden

Raf ömrünü uzatmak için yaprakları da kurutabilirsiniz. Bir dehidratör,fırın veya güneş ışığında kurutabilirsiniz. Yapraklar veya kökler iyice kurumuş olduktan sonra, bunları güneş ışığı olmayan serin ve kuru bir yerde hava geçirmeyen cam kavanozlarda saklayabilirsiniz.

Karahindibanın Farklı Yerleri Farklı Faydalar Sunar
İsminden de anlaşılacağı gibi, karahindiba çayı, yararlı bileşenleri serbest bırakmak için sıcak sudaki karahindiba kökleri, yaprakları veya çiçekleri demlenerek yapılır. Karahindiba nasıl toplanır? Nasıl saklanır?

Kullandığınız bitkinin kısmına bağlı olarak çayınız lezzet ve besin değerine göre değişecektir. Örneğin karahindiba kökü, karaciğer rahatsızlıklarını tedavi etmek için en iyi olma eğilimindedir , yapraklar böbrekler için çalışır ve çiçekler en ince lezzet ve faydalar sunar.

Kendi yeşilliklerinizi toplamakla ilgilenmiyor musunuz? Sağlık yararlarından faydalanmak için organik karahindiba çay poşetleri satın alabilirsiniz . Karahindiba yağı nasıl yapılır? Nasıl kullanılır?

Karahindiba Çayı’nın Olası Yan Etkileri
Çoğu tıp uzmanı karahindiba çayının güvenli olduğunu düşünmesine rağmen, bilinmesi gereken bazı yan etkiler de vardır.

Bazı insanlar otun doğal laksatif etkileri nedeniyle mide ağrıları ve ishal şikayetlerinde bulunmaktadır. Bazı kişilerde ise alerjik reaksiyonlar meydana gelir ve bazı reçeteli ilaçlar (Cipro gibi) bununla etkileşime girebilir.

Aynı şekilde, karahindiba yeşili yüksek K vitamini içeriği kan pıhtılaşmanızı daha hızlı hale getirebilir, bu da kan inceltici kullanıyorsanız komplikasyonlara yol açabilir.

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
471TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler