Ana SayfaHAYATÇamaşır Deterjanınızı Güçlendirmek İster Misiniz?

Çamaşır Deterjanınızı Güçlendirmek İster Misiniz?

Kullandığınız çamaşır deterjanının çamaşırların üzerindeki lekeleri çıkarmayacağını düşünüyorsanız veya deterjanınızın daha güzlü olmasını istiyorsanız güçlendirici yapabilirsiniz.
Böylece çamaşırlarınızın daha temiz olması için kimyasal maddeler kullanmamış olursunuz. Boraksız sıvı çamaşır deterjanı nasıl yapılır?

Neye ihtiyacınız olacak:

2 su bardağı yıkama suyu
1/4 fincan hidrojen peroksit
Karıştırma kabı
Çatal
Küçük kap

Yapılışı:

Çamaşır yıkama güçlendiricisini deterjanın en iyi arkadaşı olarak düşünün. Hidrojen peroksit, giysilerinizi temizlemeye yardımcı olmak için deterjanınızla birlikte çalışırken, yıkama sodası kullanmak gerçekten bu çamaşır yardımcısını güçlendirir. Sıvı çamaşır deterjanı yapımı

camasir-gunclendirici2

Yıkama sodasını bir karıştırma kabına koyun ve hidrojen peroksit ekleyin. Hafifçe çatalla karıştırın. Çamaşırlarda kalan deterjan lekeleri nasıl çıkarılır?

Çatalı kullanarak topakları parçalayın, kum benzeri bir doku oluşturun. Karışım su ile etkileşime girdiğinde zorlu lekeleri kaldırmaya ve beyazları hafifçe beyazlatmaya yardımcı olan oksijen kabarcıkları oluşturur. Beyaz çamaşırlar daha beyaz nasıl olur?

Yükselticiyi kapaklı küçük bir kaba dökün ve çamaşırların üstesinden gelmek için hazır tutun. 10 çevre dostu yıkama önerisi

Inatçı lekeler ve çok pis yıkamalar bu karışımdan 1/4 fincan kadar alın ve ilik suya karıştırın. Lekeli veya kirli giysiyi içine koyun. Ardından yıkayın. Eğer sadece makinanızdaki çamaşırları yıkamak için kullanacaksanız o zaman deterjanla birlikte 1/4 fincan bu karışımdan ekleyin. Yıkadığınız çamaşırların sertleşmesini nasıl önlersiniz?

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
468TakipçilerTakip Et
228TakipçilerTakip Et

En Popüler