Ana Sayfa YEMEK Kurabiye Hakkında Bilmeniz Gereken 6 Şey

Kurabiye Hakkında Bilmeniz Gereken 6 Şey

0
297

Kurabiyenin en iyi özelliklerinden biri çok yönlülüğüdür. Tatlı veya tuzlu, hafif veya tereyağlı, yoğun veya kıtır kıtır olabilir. Her kadının kurabiye konusunda kendi fikri ve yöntemi vardır. Bir arkadaşınızın yaptığı kurabiyeyi çok beğendiğinizde, sırrının un olduğunu söyled. Bir başkası ısı dan bahseder. Yani herkesin farklı bir sırrı var. Peki mükemmel kurabiyenin sırrı nedir?

1. Kurabiye bağışlayıcıdır
Kurabiyeyi nasıl yaparsanız yapın mutlaka ortaya bir ürün çıkar. Belki tarife çok benzemeyebilir ama yine de yenilebilir. Kurabiye Hamuru Nasıl Saklanır?

2. Kaliteli maddeler kullanmanın
Kurabiye üç maddeden oluşuyor. Bunun için kullandığınız mazmelerin de kaliteli olmasından fayda var. Kaliteli un ve kaliteli tereyağı kullandığınızda kurabiyenin tadının kötü olma şansı yoktur.

3. Soğuk – daha soğuk – tereyağı anahtardır
Tereyağı ne kadar soğuksa, kurabiye daha lezzetli olur. Kullanmadan önce tereyağınızın veya kullandığınız yağın iyi soğutulduğundan emin olun. Bayatlayan Kurabiye Nasıl Tazelenir?

4. Büyük bir hamur yapmayın
Hamuru bir araya getirmek zor bir iştir. Tereyağını fazla kullanmak istemiyorsanız hamurunuzu az yapın. Bir seferlik en fazla iki defalık hamur yapın. Böylece kurabiyeleriniz kabarık ve pürüzsüz olacaktır.

5. Fırın sıcak olduğundan emin olun
Soğuk tereyağı kullanacağınız için fırının sıcak olması şarttır. 300-350 derece arasında ısınmış bir fırında kurabiyeleri pişirin. Böylece içi yumuşak, dışı kıtır kıtır ve altın sarısı kurabiyeler elde edebilirsiniz. Kurabiyenin Kıtır Olmasının Püf Noktası

5. Tereyağı (veya krema) ile bitirin.
İsterseniz kurabiyelerinizin üzerine fırça ile tereyağı sürebilirsiniz. Bu kurabiyelerinize harika bir parlaklık verir ve kahverengileşmesine yardımcı olur.

6. Birkaç iyi alete yatırım yapın.
Eğer düzenli kurabiye yapacaksanız ekipmanlarınızın da iyi olması gerekiyor. Evde Kavala Kurabiyesi Tarifi