Ana Sayfa HAYAT Yanlış Bilinen 8 Fitness ve Zayıflama Efsanesi

Yanlış Bilinen 8 Fitness ve Zayıflama Efsanesi

Fitness halen bir yaşam tarzı olarak kabullenilemediği için, zayıflamak isteyenlerin peşindeyse bu kişilerin zaaflarından faydalanıp onlara sadece hayal satmakla meşgul olanlar olduğu için bu konularda bilinen çok fazla yanlış var. Biz şimdilik sadece en bilinenleri listeleyebildik.

Sadece Bel Bölgesindeki Yağlardan Kurtulayım Yeter

Maalesef bu mümkün değil ve bölgesel zayıflama efsanesi aslında daha çok kadınlara yönelik ürün satmak isteyen simsarların bir uydurması. Bunu size vaat eden bir uzman ya bu işten gerçekten anlamıyordur, ya da sizin hayalleriniz üzerinden para kazanmak istiyordur; iki durumda da kendisine çok fazla güvenmemeniz daha iyi. Peki yağ yakımı nasıl mı oluyor?

Siz nasıl yağ almışsanız, filmi o şekilde geriye sarıyor vücut. Yani yağ depoları en son olarak parmak uçlarınıza kadar gelmişse en göze batar değişimler yine ilk kez parmak uçlarınızdan başlayarak olacaktır. Yağ yakabilmek için yer seçme şansınız yok yani.

Yağları Kasa Çevireyim, Terledikçe Yağ Yakıyorum, Kaslar Biraz Sıkılaşsın

Görüntü olarak neleri değiştirmek istediğinizi anladık ama hiçbir zaman derinizin altında olup bitenler bunlar olmadı ve olmayacak da. Yağlar ayrı bir şekilde yanar kaslara dönüşmez, kaslar ayrı bir şekilde inşa edilir ve daha da çok sıklaşmazlar.

Kilo Vermek/Kas Yapmak için Hiç Yağ Tüketmemeliyim

Sakın ha. Trans yağlar, margarinler ya da kızartma yağları için dediklerinize katılmamak elde değil. Ama sağlıklı yağlar sizin hem kas inşa etmeniz, hem de sağlıklı bir şekilde kilo verebilmeniz için gerekli. Nasıl mı?

Eğer kilo vermek istiyorsanız bunu mümkün mertebe vücuttaki yağlardan vererek sağlamak durumundasınız ki sağlıklı bir ilerleme yaşayabilin. Bunun için de vücuda yağ girmeli ki vücut kendini savunma mekanizmasına alıp yağ yakımından vazgeçmesin. Tabi bu mutlaka bir ölçü ile olmalı, yağlar kızartılarak yapısı bozulmamalı ve akşam saatlerinde çok fazla yağ alınmamalı.

Kas inşa etmek isterseniz de bunun için vücuttaki testosteron salgısının daha yüksek olması gerek ve bunun için de D vitaminine ihtiyacınız var. D vitamini ise sadece yağda çözünebilir. Ayrıca diğer yağda çözünen vitaminleri de düşünecek olursak yağın önemini daha iyi kavrayabiliriz.

Peki sağlıklı yağ kaynakları neler birkaç örnek verecek olursak;

Naturel sızma zeytinyağı, badem, ceviz, Hindistan cevizi yağı, ölçülü kullanmak kaydı ile doğal tereyağı.

Ne Kadar Çok Spor Yaparsam O Kadar Çok Kasım Olur

Tam aksi, daha doğrusu bir denge gerekli. Kas inşa etmek istiyorsanız çok uzun sürmeyen (45 dakika-1,5 saat) ve yoğun geçen antrenmanlar yapmak durumundasınız. Bundan daha fazlası kaslar için yeterli onarım için zaman bırakmamak demek ve biraz da kortizon hormonu demek. Kortizonsa yıkımın temelindeki formül.

Kilo Vermek için Sadece Kardiyo Yapmak Gerekir

Kardiyo yapmak kilo verebilmek için oldukça etkilidir evet, ama etkileri tartışmaya açılabilir. Hiç ağırlık antrenmanı olmadan sadece kardiyo yaparak kilo verecek olursanız, ağırlık çalışarak kilo veren birisine göre 2 kat daha fazla kas kütlesinden kaybedeceğinizi biliyorsanız sorun yok. Yani kardiyo yaparak yağdan verdiğiniz kadar kaslardan da kaybedeceksiniz.

Fazla Kasa İhtiyacım Yok ki

Fazla kas denince akla profesyonel vücut geliştirme sporcularının büyük pazuları geldiği için bunu söylüyorsunuz. Bel ve karın kaslarınızın güçlü olması bel ağrıların önüne geçecektir, kaslar ilerleyen yıllarda daha dinç kalabilmenizi sağlayacaktır, 1 kilo kas bir günde fazladan 60 kalori yakıp oturduğunuz yerden yağ yakımına yardımcı olacaktır, daha enerjik bir hayat imkanı sunacaktır, kadınlarda daha dik göğüsler ve kalça demektir, erkeklerde fit bir vücut anlamına gelir gibi onlarca farklı şey söylemek mümkün bu konuda.

Ağırlık Kaldırırsam Birden Şişerim ve Kötü Bir Görüntüye Sahip Olurum

Keşke öyle olabilseydi, yani bu kadar kolay hacim kazanabilmek mümkün olsaydı. Sizin görüntüsünden rahatsız olabileceğiniz kadar çok irileşmiş sporcular emin olun bu işi yıllardır yapıyorlar ve muhtemelen de steroid denilen ilaç ve türevlerinden kullanıyorlar. Ayrıca bunun için tahmin edemeyeceğiniz ağırlıklarla çalışıp gün içerisinde sizden kat ve kat fazla yemek yiyorlar. Bu yüzden hiç telaş etmeyin. Özellikle kadınlardaki testosteron salgısı 6-7 yaşlarında bir erkek çocuğun hormon salgısına eşit olabileceği için kadınların korkmasına hiç gerek yok.

Protein Tozları Olmadan Fit ve Kaslı Bir Vücut Sahibi Olmak Mümkün Değil

Bu sizin için bir bahane mi acaba? Protein tozları sanıldığı gibi sağlığa son derece zararlı bir ürün, ya da vücudu bir anda şişirebilecek bir ilaç değil. Genelde peynir altı suyundan ya da buğdaydan üretilen yardımcı gıdalar. Eğer günlük protein ihtiyacınızı iş, okul ya da özel sebepler yüzünden karşılayamıyorsanız kullanabilirsiniz. Aksi takdirde çok da gerek yok.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla...

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur....

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,853BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla şey için kullanılabilir. Bu küçük sivri uçlu tahta çubuklar, onları...

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur. Göz damlaları bu konuda size yardımcı olsada bazen tahriş ve...

Cildinize Zarar Veren 9 Duş Hatası

Cildinize zarar veren 9 duş hatası var. Kuru, kaşıntılı ciltle uğraşmaktan bıktıysanız duş alışkanlıklarınız suçlu olabilir! Hangi hatalardan kaçınmanız gerektiğinizi ele aldık. 1. Lif Kabağı...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk nemi emer, cildi kurutur ve kırışıklıklara neden olur. Bu nedenle...