Ana Sayfa GÜZELLİK Göz Renginizi Ortaya Çıkaracak Renkleri Biliyor Musunuz?

Göz Renginizi Ortaya Çıkaracak Renkleri Biliyor Musunuz?

0
2254

“Karşıtların çektiği” terimi aslında gerçekten vardır. Bilgelik kendini bu sözde de göstermektedir. Göz renginizin tam tersi renklerde giysiler seçmek gözlerinizi daha da belirginleştirecektir. Bununla birlikte, bunun tam tersi de geçerlidir; Giysinizi göz renginize uydurmak, gözlerinizi belirginleştirmenin başka bir yoludur. Endişelenmeyin…Göz renginize göre hangi renkleri giymeniz gerektiğini aşağıdaki belirtiliyor.

Mavi gözlü kişiler

Garip gelebilir ama turuncu renk tonları giyerek mavi gözlerinizin etkinliğini arttırabilirsiniz. Turuncu ve mavi, renk arasında birbirinin tamamlayıcısı veya tersidir. Mavi tonlarında giysiler de mavi gözlerinizi belirginleştirir. Bunun için turuncudan mandalina rengine, maviden kobalt mavisine kadar her rengi giyebilirsiniz. Göz Renginize Göre Nasıl Makyaj Yapmalısınız?

Yeşil gözlü Kişiler

Zümrüt renkli bir bluz giymenin yanı sıra yeşil gözlerinizi mor gölgelerle belirginleştirebilirsiniz. Mavi ve turuncu renklerde olduğu gibi, iki renk tamamlayıcıdır; Her biri diğeriyle en büyük kontrastı sağlar. Koyu yeşil gözlerin varsa, lavanta, portakal veya orkide renklerini giymeyi deneyin. Erik, patlıcan gibi mor renkler özellikle soluk yeşil gözlerini ortaya çıkaracaktır.

Kahverengi Gözlü kişiler

Kahverengi gözler biraz daha şanslı… Kahverengi, nötr olarak kabul edildiğinden, yeşil ve mavi renk skalasında bulunmaz. Kahverengi bütün ana renklerin bir karışımı olduğu için, sayısız seçenek sizi bekliyor. Kırmızı, turuncu ve bordo gibi sıcak tonlar kahverengi ortaya çıkarır, parlak mavi, patlıcan ve pırıltılı yeşil renkleri de gözlerinize dikkatleri toplar. Teninize Göre Size Ençok Hangi Renkler Yakışıyor?

Gri gözlü Kişiler

Kahverengi gibi, gri de tarafsız olarak kabul edilir. Gri gözler, siyah giysilerle harika görünüyor. Işık ve karanlık kontrastı gözlerinizi açacaktır; Ve siyah da geleneksel olarak tarafsızdır, griyi bastırmaz. Ayrıca, muhtemelen gri de yeşil veya mavi bir renk tonu var; Bu durumda, bu göz rengine uygun kurallara uyun.

Ela Gözlü Kişiler

Ela gözlü kişiler şanlılar. Yeşil ve kahverengi gözlü kişilerin uyguladığı seçenekler sizin için geçerlidir. Mor, yeşil, kahverengi veya turuncu – her renkte, kıyafetlerle gözlerinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Siyah Gözlü Kişiler

Tıpkı kahverengi ve gri gibi, siyah da tarafsız olarak kabul edilir ve renk tekerleğinde yer almıyor. Siyah gözlüler beyaz, gri veya siyah giydiğinizde güçlenir. Gümüşten odun kömürüne kadar herhangi bir ton gözlerinizi daha da belirginleştirecektir. Göz Makyajında Dikkat Edilmesi Gereken 10 Önemli Kural