Ana Sayfa HAYAT Dolaptaki Kötü Kokular Nasıl Giderilir?

Dolaptaki Kötü Kokular Nasıl Giderilir?

0
1710

Kıyafet dolaplarının düzenli olması kadar, güzel kokması da bayanların dikkat ettiği noktalardan biridir. Sürekli kapalı olarak durması nedeniyle kıyafet dolaplarının içinde kötü kokular meydana gelmektedir. Rutubet ve deterjan kokularının birbirine karışası istenmeyen kötü kokuların açığa çıkmasına neden olmaktadır. Bu sebeple birçok kadının dolap karşısında ne giyeceğini dakikalarca düşündüğü kıyafet dolabının güzel kokması için birçok doğal yöntem bulunmaktadır.

Evde Kıyafet Dolabı Kokusu Nasıl Yapılır?

Evde kıyafet kokusu yapmaya vakti olmayıp ancak, dolabı her açtığında ferah bir kokuyla karşılaşmak isteyenler için pratik yöntemlerden biri kalp sabunlardır. Kıyafetlerin arasına yerleştirilecek sabun, kıyafetlerin daha güzel kokmasını sağlayacaktır. Kıyafetlerin güzel kokması için diğer yöntemlerden biri de, portakal kabuklarının eşsiz kokusundan faydalanmak olacaktır. Portakalın egzotik kokusu kıyafetleri sarsın isteyenler portakal kabuğunu kıyafet dolabının bir köşesine yerleştirebilir. Dolaptaki giysilerin buruşması nasıl önlenir?

Kıyafet Dolabındaki Kötü Kokular Nasıl Gider?

Sürekli havasız kalan kıyafet dolapları zamanla kıyafetlere sinen kötü koku ile karşımıza çıkmaktadır. Temiz diye güvenerek dolaptan alınıp giyilen kıyafetin kötü kokması büyük hayal kırıklığı yaşatır. Bu sebeple güzel kokan kıyafetlerin hep öyle kalması için, belirli aralıklarla dolabın havalandırılması şarttır. Diğer yandan bir kere giyip de kirlenmediği düşünülerek tekrar dolaba yerleştirilen kıyafetler aslında kötü dolap kokularının başlıca nedenlerinden biridir. Bu şekilde yapanların temiz kıyafeti katlayıp dolaba koymadan önce açık havada havalandırmaları kötü kokuları büyük ölçü de önleyecektir.

Doğal Gardırop Kokusu Yapımı

Birçok konuda doğallıktan yana olan kadınlar, gardırop kokularına da oldukça ilgi göstermektedir. Doğal deyince akan suların durduğu şu dönemlerde, birçok şey yapay iken, dolap kokum doğal olsun diyenleri birçok öneri beklemektedir. Gardırop içlerinin güzel kokmasını sağlamak için öncelikle varsa kötü kokular yok edilmelidir. Bunun için sık havalandırma yapılmalı ve giysiler tam kurumadan dolaba yerleştirilmemelidir. Diğer yandan doğal içerikli sabunları toz haline getirerek yada kalıp halinde kıyafetlerin arasına yerleştirilmesi, doğal bir koku oluşturacaktır. Gardıroptaki kötü kokuları gidermek için karbonatın nemi azaltma ve kokuyu bastırma özelliğinden yararlanılabilir. Bavuldaki giysilerde koku oluşması nasıl önlenir?

Kıyafet Dolabındaki Rutubet Kokusundan Kurtulma Yolları

Rutubet, birçok zararlı organizmanın yaşaması ve çoğalması için elverişli ortamlar oluşturan nemli ortamlardır. Sürekli ıslaklık hissine neden olan rutubet, bulunduğu odayı tamamen sararken, gardıroplarda da oldukça rahatsız edici rutubet kokusuna neden olmaktadır. Kıyafet dolabının içinde yer alan bütün kıyafetlerde bu kokudan mutlaka nasibini alacaktır. Bu nedenle evinde rutubet sorunu olanların günlük olarak evlerini havalandırmaları gerekir. Cam kapı açarak havalandırmanın yanı sıra, müsait zamanlarda gardırop kapıları da açılarak, kıyafetlerinde havalandırılması sağlanabilir. Rutubet kokusu en aza indirgendikten sonra, dolabın içine kokusu hoş parfümlerden sıkılarak, kıyafetlerin güzel kokması mümkün hale gelir. Parfüm, sabun karbonat ve portakal kıyafet dolaplarının oldukça güzel kokmasını sağlayan önemli maddelerdir.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın