Ana Sayfa HAYAT İstediğiniz Otları Yıllarca Korumanın Yolu "Gliserit"

İstediğiniz Otları Yıllarca Korumanın Yolu “Gliserit”

Uzun yıllar kullanılmak üzere otları korumak için gliserit hazırlayabilirsiniz. Genellikle geleneksel alkol bazlı tentürler yapılır ve otlar yıllarca korunur, ancak bunlar çocuklar ve alkol kullanmak istemeyenler için uygun olmayabilir. Bunun için alkol yerine gliserit hazırlayabilirsiniz.

Gliserit nedir?

Genel olarak bir tentür, bitkiyi uzun süre korur ve tüketimini kolaylaştıran sıvı korunmasıdır. Tentürler yapmak için en basit doğal ilaçlardan biridir ve otları korumak için pahalı bir yöntemdir. Taze Otları Farklı Kurutma Yöntemleri

Geleneksel tentürlerde solvent olarak alkol kullanılırken, gliseritler gliserini ana madde olarak (veya yalnızca çözücü) kullanır.

Gliserin alkolden veya hatta sudan daha zayıf bir solvent olarak kabul edilir, bu nedenle bunlar mevcut en güçlü tentür değildir. Gliserin tentürlerinin alkol esaslı tentürlerden daha yavaş emdiği, çünkü alkolün karaciğere hızlı erişimi ve bu tentürlerin özellikleri daha hızlı absorbe edildiğini not etmek önemlidir. Alkolsüz Vanilya Özü Nasıl Çıkarılır?

Bir Gliserit Nasıl Oluşur?

Gerekli malzemeler:

Bir bardak veya daha büyük bir cam kavanoz
Kaynayan su
Gıda Sınıfı Sebze Gliserini
Kurutulmuş Otlar

Yapılışı

Kurutulmuş otlar ile kavanozu 1/3 ila 1/2 oranında doldurun. Dolum yarısı dolu daha güçlü bir tentür olacaktır. Tüm otları nemlendirmek için kaynar su dökün. (Bu adım isteğe bağlıdır, ancak bitkilerin yararlı özelliklerini ortaya çıkarmak için yardımcı olur) Alkollü Saf Vanilya Özü Nasıl Hazırlanır?

Kavanozun geri kalanını (veya sıcak suyu da kullanmamanız durumunda kavanozun tamamını) gliserin ile doldurun ve temiz bir kaşıkla karıştırın. NOT: Gliserin tentürü yeterince muhafaza etmek için karışımın yarısından fazlasını oluşturmalıdır.

Kapağı kavanozun üzerine koyun. Kavanozda 6-8 hafta bırakın, ara sıra sallayın. Otları tentürden çıkarın, serin ve kuru bir yerde saklayın.

Opsiyonel Isı Kademesi:

Kavanozun altını “sıcak tutun” veya çok düşük ayarda yıkama bezi veya silikon bir fırın hasırı (kavanozu kırılmasını önlemek için) yerleştirin. Güveç kapını suyuyla doldurun ve kavanozun 3 / 4’ünü kaplayın (kapağı kapatmayın!) Ve en düşük ayarı açın. Uyku Tentürü Nedir? Nasıl Hazırlanır?

Bu ayarda en az 1 gün süreyle yavaş ocak / güveç pota tutun, gerektiği gibi su ekleyin. İki gün içinde tentür hazır olacaktır. Soğuduktan sonra kullanabilirsiniz.

Not: Gliserin tentürleri diğerlerinden daha tatlıdır.

İlgili Makaleler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk...

Naylon İç Çamaşırındaki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

Naylon, sıkı bir kaliteye sahip güçlü, ancak hafif bir kumaştır, bu nedenle iç çamaşırı...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,853BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

Kürdan kullanmanın 11 mükemmel yolu. Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla şey için kullanılabilir. Bu küçük sivri uçlu tahta çubuklar, onları...

Gözlerdeki Kaşıntı ve Kuruluk İçin Damla Hazırlayabilirsiniz

Gözlerdeki kaşıntı ve kuruluk, alerjiler, az uyku, kuru hava, parfüm gibi etkenlerden dolayı olur. Göz damlaları bu konuda size yardımcı olsada bazen tahriş ve...

Cildinize Zarar Veren 9 Duş Hatası

Cildinize zarar veren 9 duş hatası var. Kuru, kaşıntılı ciltle uğraşmaktan bıktıysanız duş alışkanlıklarınız suçlu olabilir! Hangi hatalardan kaçınmanız gerektiğinizi ele aldık. 1. Lif Kabağı...

İpek Yastık Kılıfında Uyumak İçin Çok Neden Var!

İpek yastık kılıfında uyumak için çok neden var! Çoğumuz geleneksel pamuklu yastıklarda uyuruz. Pamuk nemi emer, cildi kurutur ve kırışıklıklara neden olur. Bu nedenle...