Ana Sayfa YEMEK Yemeklerinizde Zerdeçal Kullanıyorsanız Bunlara Dikkat

Yemeklerinizde Zerdeçal Kullanıyorsanız Bunlara Dikkat

0
531

Zerdeçal Ayurveda ve Çin tıbbında 4000 yıldır kullanılmaktadır. Anti bakteriyel ve antienflamatuar özellikleri ile bilinir. Ve son tıbbi araştırmalar bu eski şifacıların haklı olduğunu kanıtladı! Zerdeçal, gezegendeki en sağlıklı doğal ilaçlardan biridir!

Curcumin zerdecikteki olağanüstü iyileşme özelliklerini ve sarı rengini veren aktif bileşentir. Zerdeçal esas olarak Hint körilerinde kullanılır ve bu bulguları farklı lezzet ve renklendirir. Zerdeçal neden karabiberle birlikte kullanılmalı?

Ancak, zerdeçen kolaylıkla temin edilebilir ve herhangi bir tarife kolayca eklenebiliyor olsa da, insan vücudu şaşırtıcı yararları absorbe etmekte zorlanmaktadır.

ZERDEÇAL’IN BİYOLOJİLİĞİNİ NASIL ARTIRILIR?

Şans eseri, zerdeçallerin biyoyararlarını artırmak için kolayca yapabileceğiniz şeyler vardır. Zerdeçal Çorbası tarifi

Her zaman karabiberle eşleştirin
Karabiber, curcumin’in biyoyararlanımını artıran piperine içerir. Bazı çalışmalar, zerdeçalla birlikte karabiber yemenin biyoyararlanımı% 2000 oranında arttırdığını göstermiştir! Neyse ki, pek çok tarifte karabiber zerdeçalla iyi uyuşmaktadır. Bir curcumin takviyesi alırsanız, aynı anda bir veya iki biber tanesi yutun. Zerdeçal evde nasıl yetiştirilir?

Zerdeçalla pişirirken sağlıklı bir yağ kullanın
Curcumin yağda eriyebilir. Bu nedenle, kolaylıkla emilmek için, zeytinyağı, hindistancevizi yağı veya ghee gibi sağlıklı bir yağla eşleştirmek en iyisidir. Sağlıklı bir yağla zerdeçal yemek şaşırtıcı sağlık özelliklerinin lenfatik sistem yoluyla kan dolaşımına doğrudan geçmesini sağlayarak karaciğeri kısmen atlayabilir. Günü zerdeçal çayıyla bitirmek için 4 neden

Zerdeçalın biyoyararlanımını ısı ile artırın
Bir çalışmada ısıtma işleminin zerdeçalın antioksidan seviyesini % 50’nin üzerinde arttıdığını gösterdi! Bundan dolayı zerdeçalı pişirdiğiniz yemeklerin içine ilave etmeniz size daha fazla yarar sağlayacaktır. Kış günlerinin süper baharatı Zerdeçal