Ana Sayfa GÜZELLİK Üzüm Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır, Nelere İyi Gelir?

Üzüm Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır, Nelere İyi Gelir?

Üzümün faydaları saymakla bitmez, ama ya çekirdeğinin faydalarının farkında mıyız?

Üzüm çekirdeği yağı, üzüm çekirdeğinin soğuk pres yoluyla sıkılmasından elde edilen bir yağdır. Diğer yağlara oranla daha hafif olan üzüm çekirdeği yağı, yağlı ciltler için kullanılabilecek mükemmel bir nemlendirici alternatifi olabilir. Üzüm çekirdeği yağı, cildi tedavi etmesi ve yaşlanmanın etkilerini de azaltması açısından da etkili bir yağdır. İşte üzüm çekirdeği yağının 15 faydası…

 1. Mükemmel bir nemlendiricidir

Nemlendiriciler, cilt bakımında önemlidir. Üzüm çekirdeği yağı cildiniz için mükemmel bir nemlendiricidir. Yağ, cildinize mükemmel nemi sağlayan iyi vitaminler ve mineraller açısından zengindir. Üzüm çekirdeği nasıl çıkarılır?

Üzüm çekirdeği yağını nemlendirici olarak kullanmak için, elinizde az miktarda yağ almak ve yüzünüzün her yerine uygulamak yeterlidir.

 1. Cildini aydınlatır

C vitamini ve E Vitamini bakımından zengin olan üzüm çekirdeği yağı, cildinizin tonun hafifletebilir ve aydınlık verir. Cildinizde lekeler varsa, üzüm çekirdeği yağı lekenin renk yoğunluğunu azaltacak, bu da daha parlak bir cilt tonu sağlayacaktır.

Birkaç damla üzüm çekirdeği yağını birkaç damla havuç suyu veya limon esansı yağı karıştırın ve yüzünüze uygulayın.

 1. Ciltteki yağı dengeler

Cildimiz doğal olarak yağ üretir. Bu yağlar doğal nem ve beslenme sağladığı için cildimiz için çok faydalıdır ve en iyi yanı vücudumuzda doğal olarak üretilmesidir. Üzüm pekmezi nasıl yapılır?

Ancak aşırı yağ cildinizde enfeksiyonlara neden olabilir. Ayrıca, kimse yağlı bir yüz istemez. Bu durumda, üzüm çekirdeği yağı kullanılması cildinizdeki yağı üretimini dengeler. Yağlı cilt için aşırı yağ üretimini azaltırken, kuru cilt için gerekli yağ seviyesini korur.

Cildinize düzenli olarak bu yağdan birkaç damla uygulayın.

 1. Örümcek damarlarını ortadan kaldırır

Varikoz ven olarak da bilinen örümcek damarı çok yaygın bir sorundur. Bu damarlar vücudunuzun herhangi bir yerinde görülebilir. Üzüm çekirdeği yağı kullanmak bu damarları ortadan kaldırabilir.

Üzüm çekirdeği yağı ile 10-15 damla selvi yağını karıştırın ve tedavi etmek istediğiniz alanın her yerine uygulayın.

 1. Cilt temizleyicidir

Günümüzde insanlar, nem sağlamakla birlikte cildi temizleyecek temizlik yağları arıyorlar. Temizleme yağları makyajı temizlemek için yeni bir alternatif. Evde üzüm sirkesi yapımı

Üzüm çekirge yağı, birçok cilt probleminden koruyan harika bir temizlik yağıdır.

 1. Kolajeni geri yükler

Kolajen, bedenimizde bol miktarda bulunabilen bir proteindir. Bu protein esneklik, güç sağlar ve yeni cilt hücrelerinin üretimini teşvik eder. Yaş ilerledikçe kolajen parçalanmaya başlar ve cildinizin doğal dengesinin bozulmasına neden olur. Mükemmel yöntem seçilirse, kolajen geri yüklenebilir.

Üzüm çekirdeği yağı kullanımı bu konuda size yardımcı olabilir. Üzüm çekirdeği yağı bileşikleri, kolajenin yeniden düzenlenmesine ve sağlıklı cilt hücrelerinin oluşumuna yardımcı olur.

Cildinize düzenli olarak birkaç damla üzüm çekirdeği yağı uygulayın. Üzüm suyu nasıl yapılır?

8.Kırışıkları azaltır

Kırışıklıklar ve ince çizgiler yaş ilerledikçe daha da belirginleşir. Üzüm çekirdeği yağı kırışıklıkların azalmasına yardımcı olabilir.

Kırışıklıkların üzerine üzüm çekirdeği yağı uygulayın. Gece boyunca cildinizde bırakın ve her gün tekrarlayın.

 1. Cildi sıkılaştırır

Sıkı ve sağlam cilt, iyi bir görünüm için mükemmel bir temel oluşturur. Üzüm çekirdeği yağı, cildinizi sıkılaştıran bir özelliği sahiptir. Yüzünüze düzenli olarak üzüm çekirdeği yağı uygulayın.

Yaşlanma karşıtı serum olarak;

Üzüm çekirdeği yağı, anti-aging olarak iyi bilinir. Bu yağın cildinizde kullanılması, sağlıklı ve yeni cilt hücrelerini teşvik eder ve onlara doğru oksijen tedariki sağlar. Böylece, yaşlanma karşıtı serum olarak üzüm çekirdeği yağı uygulaması, yaşlanmanın belirtileri ile mücadele edebilir ve teninizi genç ve sağlam hale getirebilir.

 1. Cilt hücrelerini onarır

Üzüm çekirdeği yağı, E vitamini, C vitamini, linoleik asit ve güçlü antioksidan bakımından zengindir;  cansız cilt üzerinde harika bir etki bırakarak onlara yeniden hayat verir. Cilt hücrelerimiz yaşla hasar görür ve her geçen gün daha hassas ve daha pigmentli hale gelir. Üzüm çekirdeği yağı, hasarların onarımı ile birlikte yeni cilt hücrelerini üretmek suretiyle bu sorunlara çözüm olur.

Üzüm çekirdeği yağı, istediğiniz esans yağıyla karıştırın. Karışımı düzenli olarak cildinize uygulayın.

 1. Güneş hasarını azaltır

Bronzlaşma cilt hücrelerine ve dokulara zarar verir. Bu hasar, eğer çok şiddetli ise, hatta cilt kanserine neden olabilir. Güneş yanığı sıklıkla iltihaplanma, kızarıklık, kaşınma ve cildin soyulmasına neden olur. Üzüm çekirdeği yağı uygulaması problemleri azaltabilir ve cildi ciddi güneş hasarlarına karşı koruyabilir. Uzun süre korumalı güneş kremi yapın

Birkaç damla üzüm çekirdeği yağı alın ve güneş hasarlı cilt üzerine uygulayın.

 1. Göz altındaki koyu halkaları ortadan kaldırır

Üzüm çekirdeği yağı, gözlerinizdeki koyu halkaları ortadan kaldırmak için de çok işe yarar. Karanlık çevrelerini hafifletir ve düzenli olarak kullanıldığında bunları tamamen ortadan kaldırır.

Gözlerinizin altına birkaç damla yağı yedirin ve bir gece bırakın. Her gece tekrar edin.

 1. Yara izlerini iyileştirir

Üzüm çekirdeği yağı düzenli uygulama ile cildinizdeki yara izlerini iyileştirebilir. Ayrıca cildiniz yeni bir yara oluştuğunda, derhal iyileştirmek için üstüne üzüm çekirdeği yağı uygulayın.

 1. Akneyi yok eder

Akne, cildin bir enfeksiyonudur. Üzüm çekirdeği yağı akne kaynaklı kızarıklık ve inflamasyonu azaltmada yardımcıdır. Sivilceye neden olan bakterilerle savaşır ve cildinizdeki sivilce olasılığını azaltır. Sivilce ve akne izlerini yok etmek için ev yapımı serum

Üzüm çekirdeği yağı, başka bir yatıştırıcı esans yağıyla karıştırın. Karışımı etkilenen derinize uygulayın.

 

İlgili Makaleler

Misel Suyu Nedir? Evde Misel Suyu Nasıl Yapılır?

Misel suyunu hiç duydunuz mu? Cilt ve makyaj temizliği için oldukça popüler olmaya başlayan...

Uzak Doğulu Kadınların Ciltleri Neden Pürüzsüz ve Genç

Cildinizin güzelliği sizin güzelliğinizi yansıtır. İyi ve güzel bir cilde sahip olmak için uzmanların...

Göz Altındaki Morluklar İçin Badem Yağı Kullanma Yöntemleri

Göz altında oluşan morluklar, uykusuzluk, stres, güneşe maruz kalma ve vitamin eksiklikleri gibi nedenlerle...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,342BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
442TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Bu Sprey Deodorantı Yap ve Giysilerindeki Lekelere Veda Et

Terlemenin en kötü yanlarından biri giysiler üzerinde sarı lekeleri meydana getirmesidir. Bir çok kişi bu lekelerin terden meydana geldiğini sanıyor. Oysa bu lekeler ter...

Sarımsak Ezici Nasıl Temizlenir?

Sarımsağın ezilmesinde yardımcı olan sarımsak eziciler, bayanların temizliği ile başı dertte olduğu bir alettir. Ezicinin her bir gözüne kaçmış olan sarımsak parçalarının temizlenmesi ve...

Kışlık Taze Fasulye Nasıl Hazırlanır?

Yazın son ayına geldiğimiz günlerde sebze ve meyveleri, kış mevsiminde de bu günkü tadıyla yiyebilmek için kışlık hazırlık yapma zamanı geldi. Ağustos ayı sonları,...

Cildiniz Kahve ile Hayat Bulsun

Kahve, cilt bakımında ayrı bir yeri olan özel bir ürün. Çatlaklardan tutun da anti-aginge kadar cilde sayısız faydası var. Peki kahve cilt bakımında niçin...