Ana Sayfa GÜZELLİK Anti-Aging Üzüm Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır, Nelere İyi Gelir?

Üzüm Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır, Nelere İyi Gelir?

Üzümün faydaları saymakla bitmez, ama ya çekirdeğinin faydalarının farkında mıyız?

Üzüm çekirdeği yağı, üzüm çekirdeğinin soğuk pres yoluyla sıkılmasından elde edilen bir yağdır. Diğer yağlara oranla daha hafif olan üzüm çekirdeği yağı, yağlı ciltler için kullanılabilecek mükemmel bir nemlendirici alternatifi olabilir. Üzüm çekirdeği yağı, cildi tedavi etmesi ve yaşlanmanın etkilerini de azaltması açısından da etkili bir yağdır. İşte üzüm çekirdeği yağının 15 faydası…

 1. Mükemmel bir nemlendiricidir

Nemlendiriciler, cilt bakımında önemlidir. Üzüm çekirdeği yağı cildiniz için mükemmel bir nemlendiricidir. Yağ, cildinize mükemmel nemi sağlayan iyi vitaminler ve mineraller açısından zengindir. Üzüm çekirdeği nasıl çıkarılır?

Üzüm çekirdeği yağını nemlendirici olarak kullanmak için, elinizde az miktarda yağ almak ve yüzünüzün her yerine uygulamak yeterlidir.

 1. Cildini aydınlatır

C vitamini ve E Vitamini bakımından zengin olan üzüm çekirdeği yağı, cildinizin tonun hafifletebilir ve aydınlık verir. Cildinizde lekeler varsa, üzüm çekirdeği yağı lekenin renk yoğunluğunu azaltacak, bu da daha parlak bir cilt tonu sağlayacaktır.

Birkaç damla üzüm çekirdeği yağını birkaç damla havuç suyu veya limon esansı yağı karıştırın ve yüzünüze uygulayın.

 1. Ciltteki yağı dengeler

Cildimiz doğal olarak yağ üretir. Bu yağlar doğal nem ve beslenme sağladığı için cildimiz için çok faydalıdır ve en iyi yanı vücudumuzda doğal olarak üretilmesidir. Üzüm pekmezi nasıl yapılır?

Ancak aşırı yağ cildinizde enfeksiyonlara neden olabilir. Ayrıca, kimse yağlı bir yüz istemez. Bu durumda, üzüm çekirdeği yağı kullanılması cildinizdeki yağı üretimini dengeler. Yağlı cilt için aşırı yağ üretimini azaltırken, kuru cilt için gerekli yağ seviyesini korur.

Cildinize düzenli olarak bu yağdan birkaç damla uygulayın.

 1. Örümcek damarlarını ortadan kaldırır

Varikoz ven olarak da bilinen örümcek damarı çok yaygın bir sorundur. Bu damarlar vücudunuzun herhangi bir yerinde görülebilir. Üzüm çekirdeği yağı kullanmak bu damarları ortadan kaldırabilir.

Üzüm çekirdeği yağı ile 10-15 damla selvi yağını karıştırın ve tedavi etmek istediğiniz alanın her yerine uygulayın.

 1. Cilt temizleyicidir

Günümüzde insanlar, nem sağlamakla birlikte cildi temizleyecek temizlik yağları arıyorlar. Temizleme yağları makyajı temizlemek için yeni bir alternatif. Evde üzüm sirkesi yapımı

Üzüm çekirge yağı, birçok cilt probleminden koruyan harika bir temizlik yağıdır.

 1. Kolajeni geri yükler

Kolajen, bedenimizde bol miktarda bulunabilen bir proteindir. Bu protein esneklik, güç sağlar ve yeni cilt hücrelerinin üretimini teşvik eder. Yaş ilerledikçe kolajen parçalanmaya başlar ve cildinizin doğal dengesinin bozulmasına neden olur. Mükemmel yöntem seçilirse, kolajen geri yüklenebilir.

Üzüm çekirdeği yağı kullanımı bu konuda size yardımcı olabilir. Üzüm çekirdeği yağı bileşikleri, kolajenin yeniden düzenlenmesine ve sağlıklı cilt hücrelerinin oluşumuna yardımcı olur.

Cildinize düzenli olarak birkaç damla üzüm çekirdeği yağı uygulayın. Üzüm suyu nasıl yapılır?

8.Kırışıkları azaltır

Kırışıklıklar ve ince çizgiler yaş ilerledikçe daha da belirginleşir. Üzüm çekirdeği yağı kırışıklıkların azalmasına yardımcı olabilir.

Kırışıklıkların üzerine üzüm çekirdeği yağı uygulayın. Gece boyunca cildinizde bırakın ve her gün tekrarlayın.

 1. Cildi sıkılaştırır

Sıkı ve sağlam cilt, iyi bir görünüm için mükemmel bir temel oluşturur. Üzüm çekirdeği yağı, cildinizi sıkılaştıran bir özelliği sahiptir. Yüzünüze düzenli olarak üzüm çekirdeği yağı uygulayın.

Yaşlanma karşıtı serum olarak;

Üzüm çekirdeği yağı, anti-aging olarak iyi bilinir. Bu yağın cildinizde kullanılması, sağlıklı ve yeni cilt hücrelerini teşvik eder ve onlara doğru oksijen tedariki sağlar. Böylece, yaşlanma karşıtı serum olarak üzüm çekirdeği yağı uygulaması, yaşlanmanın belirtileri ile mücadele edebilir ve teninizi genç ve sağlam hale getirebilir.

 1. Cilt hücrelerini onarır

Üzüm çekirdeği yağı, E vitamini, C vitamini, linoleik asit ve güçlü antioksidan bakımından zengindir;  cansız cilt üzerinde harika bir etki bırakarak onlara yeniden hayat verir. Cilt hücrelerimiz yaşla hasar görür ve her geçen gün daha hassas ve daha pigmentli hale gelir. Üzüm çekirdeği yağı, hasarların onarımı ile birlikte yeni cilt hücrelerini üretmek suretiyle bu sorunlara çözüm olur.

Üzüm çekirdeği yağı, istediğiniz esans yağıyla karıştırın. Karışımı düzenli olarak cildinize uygulayın.

 1. Güneş hasarını azaltır

Bronzlaşma cilt hücrelerine ve dokulara zarar verir. Bu hasar, eğer çok şiddetli ise, hatta cilt kanserine neden olabilir. Güneş yanığı sıklıkla iltihaplanma, kızarıklık, kaşınma ve cildin soyulmasına neden olur. Üzüm çekirdeği yağı uygulaması problemleri azaltabilir ve cildi ciddi güneş hasarlarına karşı koruyabilir. Uzun süre korumalı güneş kremi yapın

Birkaç damla üzüm çekirdeği yağı alın ve güneş hasarlı cilt üzerine uygulayın.

 1. Göz altındaki koyu halkaları ortadan kaldırır

Üzüm çekirdeği yağı, gözlerinizdeki koyu halkaları ortadan kaldırmak için de çok işe yarar. Karanlık çevrelerini hafifletir ve düzenli olarak kullanıldığında bunları tamamen ortadan kaldırır.

Gözlerinizin altına birkaç damla yağı yedirin ve bir gece bırakın. Her gece tekrar edin.

 1. Yara izlerini iyileştirir

Üzüm çekirdeği yağı düzenli uygulama ile cildinizdeki yara izlerini iyileştirebilir. Ayrıca cildiniz yeni bir yara oluştuğunda, derhal iyileştirmek için üstüne üzüm çekirdeği yağı uygulayın.

 1. Akneyi yok eder

Akne, cildin bir enfeksiyonudur. Üzüm çekirdeği yağı akne kaynaklı kızarıklık ve inflamasyonu azaltmada yardımcıdır. Sivilceye neden olan bakterilerle savaşır ve cildinizdeki sivilce olasılığını azaltır. Sivilce ve akne izlerini yok etmek için ev yapımı serum

Üzüm çekirdeği yağı, başka bir yatıştırıcı esans yağıyla karıştırın. Karışımı etkilenen derinize uygulayın.

 

İlgili Makaleler

Gri Saçlar Nasıl Parlaklaştırılır?

Gri saçlar nasıl parlaklaştırılır? Gri saçlar kuru olma eğiliminde olduğu doğrudur ve bazı durumlarda,...

Yağlı Ciltler İçin Temizlik Pedi Nasıl Yapılır?

Yağlı ciltler için temizlik pedi çok önemlidir. Çünkü yağlı ciltler temiz tutulmalı. Böylece  yağın...

Elma Sirkesini Banyo Yaparken Kullanmanız İçin 4 Neden

Elma sirkesini banyo yaparken kullanmanızın size sağlayacağı çok önemli faydaları var. Elma sirkesi karbonat...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,814BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Gardırobun Nemini Almanın Pratik Yolu

Lezzetli yemekler yapılan pirinci, telefon suya düştüğünde nemini almak için kullanmak çok bilinen bir uygulamadır. Aynı yöntemi, gardırobun nemini almak ve kıyafetlerin güzel kokması...

Magnezyum Eksikliğini Süper Toplarla Giderin

Magnezyum eksikliğini süper toplarla giderin. Magnezyum, insan sağlığı için en önemli besin öğelerinden biridir. buna rağmen insanların yüzde 80'inde magnezyum eksikliği olabilir. Magnezyum eksikliği,...

Gri Saçlar Nasıl Parlaklaştırılır?

Gri saçlar nasıl parlaklaştırılır? Gri saçlar kuru olma eğiliminde olduğu doğrudur ve bazı durumlarda, kafa deriniz daha az nem üretiyorsa sert, kırılgan ve zayıf...

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz

Bitki Hidrosolü (öz suyu) Yapabilirsiniz. Hidrosoller, hidrolat olarak da anılır, çiçek veya bitki özsuları, distile özsuları veya bitki suları olup damıtma işleminin su içeren...