Ana Sayfa HAYAT Oksijenli Ağartıcı İçin Muhteşem Kullanımlar

Oksijenli Ağartıcı İçin Muhteşem Kullanımlar

0
942

Oksijenli çamaşır suyu, klorlu ağartıcıya karşı daha güvenli, daha çevre dostu bir alternatif olan çok yönlü bir temizlemedir. Oksijenli ağartıcı, suyla aktive olan, oksijeni serbest bırakan ve büyük bir temizleme gücüne sahip olan bir tozdur. Neredeyse her durumda klorlu ağartıcının kullanıldığı, ancak toksik dumanlar ve önemli negatif çevresel etkiler olmaksızın güvenle kullanılabilir.

Oksijen ağartıcı hakkında dikkat edilmesi gereken önemli bir husus, oksijeni serbest bırakmasına ve büyüsüne neden olan kimyasal reaksiyonun, işi standart çamaşır suyuya göre daha uzun sürdüğü için yapmasıdır – bu yüzden işlerin en iyisini elde etmek için bir süre kalmasına izin vermeye hazır olun.

Su ile karıştırıldıktan sonra hemen oksijenli çamaşır suyu kullanılmalıdır. Kimyasal reaksiyon sonucu salınan oksijen kabın patlamasına neden olacağı için daha sonra kullanmak üzere kapalı bir kapta saklamaya çalışmayın; temizlemek için başka bir karmaşa bırakırsınız veya daha da kötüleşir. Ağartıcı kullanırken en çok yapılan 3 hata

Çamaşırınızı Beyazlatır ve Parlaklaştır
Belki de en popüler ve iyi bilinen bir kullanım; renklerinizi daha parlak bırakmak için çamaşırların her yıkamasında biraz oksijen ağartıcı ekleyin! İhtiyaç duyduğunuz miktar, satın aldığınız firma tarafından farklılık gösterebilir, bu nedenle öncelikle talimatları ve önerilen kullanımı okuyun.

Sert lekeler için çamaşırlarınızı önceden oksijenli ağartıcılı suyun içine koyun. Oksijen ağartıcı tamamen çözündükten sonra nevresimlerinizi ve çamaşırlarınızı ekleyin ve gece boyunca en az 6 saat bekletin. Sonra her zamanki gibi yıkayın. Ağartıcılı jeli evinizde yapabilirsiniz

Bazı kumaşlar oksijenli çamaşır suyu ile yıkanamayabilir, bu yüzden önce ambalajdaki yönergeleri kontrol edin.

Mutfak Lekeleri ile başa çıkın
Şişeler, kahve kapları, bulaşıklar, kesme tahtaları ve emaye lavabolar dahil lekeli plastik ürünler için temizlenecek kapa 2-4 çorba kaşık oksijen çamaşır suyu ekleyin ve en az 15 dakika kadar ıslatın. Durulayın ve her zamanki gibi yıkayın.

Buzdolabınızı Temizleyin
Buzdolabınızın iç kısmındaki küf ve diğer organik lekeleri gidermek için 4 su bardağı suya 4 çorba kaşık oksijenli çamaşır suyu ekleyin ve bu çözeltiyi yumuşak bir bezle uygulayın. 10-12 dakika bekletin silin ve durulayın! Çamaşır ağartıcısını evinizde kendiniz yapabilirsiniz

Giderlerinizi Temizleyin
Bu eğlenceli ve basit bir ipucu! 2 çorba kaşığı oksijenli çamaşır suyu 1 su bardağı sıcak suda eritilir ve giderlerinize dökülür. Bu uygulamayı akşam yapın sabaha kadar kalsın. Ayda bir kez yapmanız yeterli olacaktır.

Banyo Passız ve Küfsüz Olsun

Daha temiz tuvaletler için birkaç yemek kaşığı oksijenli çamaşır suyu ekleyin, 15 dakika bekleyin ve fırçalayın. Porselen lavabolar, küvetler ve duşlar için, oksijenli çamaşır suyu ve biraz sıcak su karıştırarak bir macun yapın. Karışımı yüzeye uygulayın ve 20 dakika bekletin, sonra fırçalayın ve iyice durulayın.10 çevre dostu çamaşır yıkama önerileri

Duş perdelerinden küflerin çıkarılmasına yardımcı olmak için perdeyi bir litre başına 2 çorba kaşığı oksijenli çamaşır suyu içinde bekletin. Perdenin bir gecede ıslatılmasına izin vermek en iyisidir. Güneş altında kurutun.

Temizlik Aletlerinizi Yıkayın
Evet, temizleme aletlerinin bile temizlenmesi gerekiyor … aslında, özellikle temizlik aletleriniz! Ciddi kirli işler yaparlar ve mikroplar için barınak olabilirler.

Paspaslar için pis pervazlar ve iş havlularını 2 litre suyun içine 6 çorba kaşığı oksijenli çamaşır suyu koyun. Temizlenecek eşyaları bu karışımın içinde bekletin. Sabah çalkalayın ve kurutun.