Ana Sayfa GÜZELLİK Dökülen Saçlar İçin Evde Serum Hazırlayın

Dökülen Saçlar İçin Evde Serum Hazırlayın

0
1267

Saç dökülmesi genetik ya da hastalıklar nedeniyle yaşanıyor olabilir ve bu kelliğe kadar gidebilir. Saç dökülmesi sorununu durdurmak ve dökülen saçları yeniden geri kazanmak için evde kolay bir serum hazırlayabilirsiniz.

Dört farklı uçucu yağ ile hazırlayacağınız bu serum, saç köklerini güçlendirerek, saç dökülmesini önler ve saçların daha sağlıklı çıkmasına yardımcı olur. Kadınlarda saç dökülmesinin 10 olası nedeni

Saç serumu için gerekli malzemeler

  • 50 ml Hint yağı
  • 20 ml Hindistan cevizi yağı
  • 10 ml biberiye yağı
  • 5 ml lavanta yağı

Saç serumunu nasıl hazırlayacak ve kullanacaksınız?

Yağları koyacağınız küçük kavanoz gibi bir kaba, önce Hint yağını koyun. Hint yağı oldukça yoğun bir yağdır o nedenle seyretmek için Hindistan cevizi yağını ekleyin.

Saç dökülmesini önlemek için doğal formül

Sonra biberiye yağını da ekleyin. Kavanozun kapağını kapatın ve yağların iyice karışmasını sağlamak için çalkalayın. İsterseniz, karışıma birkaç damla Lavanta yağı da ekleyebilirsiniz. Ne kadar saç dökülmesi normal kabul edilir?

Eğer saç dökülmesi kellik derecesindeyse, hazırladığınız yağdan birkaç damla alın ve saç diplerine sürün, parmaklarınızla masaj yaparak tüm saç derisine ulaşmasını sağlayın.

Bu serumu günde 2-3 defa uygulayın. İki haftada etkisini göstermeye başlayacaktır. Saç dökülmesine karşı bıttım otu sabunu