Ana Sayfa HAYAT PRATİK Yer Temizliğinde Size Kolaylık Sağlayacak 11 Püf Noktası

Yer Temizliğinde Size Kolaylık Sağlayacak 11 Püf Noktası

Zeminleriniz halı, muşamba, fayans veya parke kaplı olsun, hepsi zaman zaman temizlenmelidir. Bugün, zeminlerinizi temizlemenize yardımcı olacak 11 hızlı ve kolay püf noktası paylaşacağız. Hem zamandan tasarruf edeceksiniz hem de yerleriniz pırıl pırıl olacak.

1. Bir Erişte ile Kovaları Doldurun
Boş yer kovasını musluğa kaldırmak kolaydır ama su ile dolunca indirmek zordur. Kovayı kaldırmak yerine yüzmede kullanılan eriştelerden faydalanabilirsiniz. Eriştenin bir ucunu musluga bir ucunu kovaya koyun ve musluğu açın. Su doğrudan kovaya dolacaktır.

2. Kartondan Bir Toz Çekici Yapın
Elektrik süpürgelerinin başları çok dar alanları temizlemeye uygun değil. Dar ve ince alanlardaki tozları çekmek için elektrik süpürgenizin hortumunun ucuna karton takın ve ucunu inceltin. İstediğiniz darlıktaki alanlardaki tozları çekebilirsiniz.

3. Faraşınızla kirleri tutun
Bazen kir, saç ve tozu faraşta tutmak zordur. Kullanmadan önce faraşı ıslatarak kir mıknatısına dönüştürebilirsiniz. Su kire tutunur ve kalmasına yardım eder. Sonra işiniz bittiğinde faraşı kağıt havluyla silin.

4. Küçük Öğeleri Bulun
Küpeler gibi küçük eşyaların halıda veya mobilyaların altında kaybetmesi kolaydır. Ama onları geri almanın kolay bir yolu var! Elektrik süpürgesinin hortumunun üzerine bir çorap veya tayt geçirin, ardından bir lastik bantla yerine sabitleyin. Maddenin kaybolduğu alanın etrafında vakumlamak için çorap kaplı hortumu kullanın. Vakum onu ​​yukarı çekecek ve çorapları yakalayacaktır.

5. Elektrik Süpürgenizi Tazeleyin
Bazen elektrik süpürgeleri kullanılırken küf kokusu çıkarabilir. Koku sizi rahatsız ediyorsa, biraz toz tarçın çekin. Toz bardağa takılırlar ve küf kokusunu ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

6. Halı aralarının temizlenmesi
Bazen halının arasında bulunan toz, kir ve evcil hayvan tüylerini çıkarmakta zorlanabilirsiniz. O zaman bunları çıkarmak için eldiven kullanın.

7. Süpürgeleri Asmak için
Süpürge ve paspas sapları genellikle birer delik bulunur. Ancak bazen kancaların ve askıların döngüleri asılmaya uygun olmayabilir. O zaman sapın ucundaki deliğe bir ip bağlayır. Böylece asılması daha kolay olur.

8. Elektrik süpürgesinin fırçasını temizleyin
Uzun saçlar, elektrik süpürgesinin rulo fırçasının etrafına sarılır. Çok saç biriktiğinde, fırçanın etkili bir şekilde çalışmasını engelleyebilir! Tüm bu saçları hızlı bir şekilde spatula kullanabilirsiniz.

9. Halıları Tazeleyin
kirli halıları çabucak temizlemek için kabartma tozu ve esansiyel yağları kullanın! Küçük bir kasede, bir fincan kabartma tozu ve en sevdiğiniz esansiyel yağdan 10 damla karıştırın. Karışımı halılarınıza serpin, bir saat bekletin, sonra alanı iyice vakumlayın.

10. Karo temizlemesi için
Karo döşemelere sahipseniz, harç hatlarının zamanla kirlendiğini göreceksiniz. Bunları temizlemek için en kolay ve en şaşırtıcı yollardan biri, bir halı temizleme spreyi kullanmaktır! Püskürtme Halı temizleme maddesini kirli harç hatlarına sıkın ve sert bir fırça ile ovun yaklaşık 10 dakika bekletin. Daha sonra temizleyiciyi silin ve her zamanki gibi paspaslayın.

İlgili Makaleler

Mum Nasıl Daha Uzun Dayanır ve Güçlü Koku Yayar?

Mumlarınızın daha düzgün yanmasını, daha güçlü kokmasını ve daha uzun süre dayanmasını mı istiyorsunuz?...

Çay Demi Nasıl Değerlendirilir?

Çay demi nasıl değerlendirilir? Özellikle dünyadaki çay rezervinin büyük çoğunluğunun ülkemizden çıkması, ülkemizde ciddi...

Sararmış PVC Çerçeveler Nasıl Beyazlatılır?

Sararmış PVC çerçeveler nasıl beyazlatılır? Muhtemelen modern pencereler için en popüler malzeme plastikleştirilmemiş Poly-Vinyl-Chloride...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,871BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Mum Nasıl Daha Uzun Dayanır ve Güçlü Koku Yayar?

Mumlarınızın daha düzgün yanmasını, daha güçlü kokmasını ve daha uzun süre dayanmasını mı istiyorsunuz? Mum yakmadan önce bu tüyoları bilmek isteyebilirsiniz.Mumlar, evde, bahçede atmosferi...

Çay Demi Nasıl Değerlendirilir?

Çay demi nasıl değerlendirilir? Özellikle dünyadaki çay rezervinin büyük çoğunluğunun ülkemizden çıkması, ülkemizde ciddi oranlarda çay tiryakilerinin varlığını işaret etmektedir. Çayın pek çok faydası...

Sararmış PVC Çerçeveler Nasıl Beyazlatılır?

Sararmış PVC çerçeveler nasıl beyazlatılır? Muhtemelen modern pencereler için en popüler malzeme plastikleştirilmemiş Poly-Vinyl-Chloride veya uPVC'dir. Sağlam, ucuzdur ve minimum bakımla yıllarca kullanılır. Lekesiz...

Spor Ayakkabılarındaki Koku Nasıl Giderilir?

Spor ayakkabılarındaki koku sık rastlanan bir durumdur. Ayakkabıların içinde büyüyen bakterilerin sonucudur. Bu bakteri ılık ve nemli yerlerde büyür ve ayakkabıların içini ideal bir...