Ana Sayfa SAĞLIK DİŞ BAKIMI Diş Macununu Yapabilirsiniz

Diş Macununu Yapabilirsiniz

Söylemeye gerek yok, satın aldığınız ticari diş macunları, uzun vadede dişlerinize zarar verebilecek kimyasal maddelerle doludur. Bu nedenle, gerçekten kullanabileceğiniz doğal diş macununa başvurmak her zaman iyidir; tek ihtiyacınız olan, mutfağınızda bulunan birkaç bileşen.

Evde diş macunu yapma düşüncesi aklınızdan geçmediyse, ne kadar basit olduğuna inanamayacaksınız. Aloe veralı diş macunu nasıl yapılır?

Tek ihtiyacınız olan bu birkaç temel bileşen:
Karbonat
Tuz
Nane esansiyel yağı
Filtrelenmiş su

Evde DIY Diş Macunu Yapılışı

Karbonat tozu, tuz (isteğe bağlı) ve nane esansiyel yağını karıştırın. Bir seferde biraz su ekleyin; Her ekleme işleminden sonra, hamur istenen kıvamı gelene kadar iyice karıştırın. Bu kadar!

Doğal diş macunuyla dişlerinizi temizleyip, nefesinizin güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.

Karbonat tozu, dişlerinizi temizlemenin en iyi yollarından biridir. Toksik değildir ve diş minelerini bozan asitleri nötralize ederek ağızdaki alkaliniteyi arttırır.  Çocuklar için diş macunu nasıl yapılır?
Tuz, lekeleri çıkarmaya ve dişleri daha fazla beyazlatmaya yardımcı olan yumuşak bir aşındırıcı olarak işlev görür. Aynı zamanda, hem dişleriniz hem diş etleriniz için doğal bir florür kaynağı içerir. Florür genellikle ticari diş macunlarının çoğunda bulunur.

Nane esansiyel yağı, diğer diş macunlarının yapacağı gibi size taze bir nefes verir. Güçlü tadı sadece size iyi bir nefes vermek için değil , aynı zamanda ağzınızda gelişen anaerobik bakterileri öldürmeye de yardımcı olur.

İlgili Makaleler

Sedef Hastaları İçin Kapsaisin (Acı Biber) Merhemi

Sedef hastaları için kapsaisin (Acı Biber) merhemi tarifi. Kapsaisin acı biberde bulunan, yakıcı molekülün...

Kedi Kumunun Farklı Kullanımları

Kedi kumunun farklı kullanımları var. Evinizde kedi besliyorsanız, sürekli kedi kumu da bulunduruyorsunuz demektir....

Yumurta Tozu Nasıl Yapılır?

Yumurta Tozu Nasıl Yapılır? Yumurta tozu elinizde fazla yumurta varsa yapmak için iyi bir...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,824BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Sedef Hastaları İçin Kapsaisin (Acı Biber) Merhemi

Sedef hastaları için kapsaisin (Acı Biber) merhemi tarifi. Kapsaisin acı biberde bulunan, yakıcı molekülün adıdır. Reçetesiz satılan ağrı kremleri ve merhemlerde bulunan ortak bir...

Tencere ve Tavalar Neden Eğriliyor?

Tencere ve tavalar neden eğriliyor? Mutlaka başınıza gelmiştir. Yeni aldığınız tencere ve tavalar bir sonra dengesiz hale gelir. Nedeni yemek pişirdikten sonra yaptığınız temizleme...

Kedi Kumunun Farklı Kullanımları

Kedi kumunun farklı kullanımları var. Evinizde kedi besliyorsanız, sürekli kedi kumu da bulunduruyorsunuz demektir. Kedi kumunu sadece evcil hayvanınız için değil, evinizde başka işler...

Yumurta Tozu Nasıl Yapılır?

Yumurta Tozu Nasıl Yapılır? Yumurta tozu elinizde fazla yumurta varsa yapmak için iyi bir çözümdür. Böylece hem yumurtaları değerlendirmiş olursunuz hem de elinizin altında...