Ana Sayfa HAYAT Beyaz Kanvas Ayakkabılar Nasıl Temizlenir?

Beyaz Kanvas Ayakkabılar Nasıl Temizlenir?

Şık beyaz kanvas ayakkabılar gündelik kıyafete özel bir hava katıyor. Ne yazık ki beyaz kanvas zamanla pis bir gri tonuna dönüşebilir. Bu dayanıklı ayakkabıların temizlenmesi zor değildir, ancak beyazlığın geri kazanılması için bulaşık deterjanı gerekir. Çamaşır makinesinde beyaz kanvas ayakkabıları yıkamak iyi bir fikir değildir, çünkü genellikle tutkal parçalanır ve tabanlar tuvalden ayrılır.

Adım 1
Ayakkabı üzerinde çamur, kir ve tozları temizlemek için bir fırça kullanın.

Adım 2
Ayakkabının bağcıklarını çıkarın lavaboda ılık su ve sıvı bulaşık deterjanı ile elde yıkayın. Bağcıkları durulayın ve kurutmak için bir havlu askısının üzerine asın. Rit Boya İle Kanvas Ayakkabılar Nasıl Boyanır?

Adım 3
Lekeli bölgelere ön yıkama spreyi veya çamaşır çubuğu uygulayın.

Adım 4
Küçük bir kovayı veya başka bir kabı ılık suyla doldurun içine birkaç damla hafif sıvı bulaşık deterjanı ekleyin. Suyu biraz köpüklendirmek için yeterli sabun kullanın. Ayakkabılar çok kirlenmişse az miktarda renk korumalı çamaşır suyu karıştırın.

Adım 5
Bir elinizi içeri sokarak ayakkabıyı tutun. Yumuşak kıllı bir fırçayı veya eski bir diş fırçasını köpüklü suya batırın ve ayakkabıyı üst, alt ve yanlar dahil olmak üzere iyice ovalayın. Yeni Kanvas Ayakkabılar Nasıl Esnetilir?

Adım 6
Ayakkabıları temiz suyla durulayın.

Adım 7
Kuru olduklarında şeklini korumak için ayakkabıları beyaz kağıt havlularla veya kahverengi kağıt torbalarla gevşekçe doldurun. Renkli kağıt veya gazete kağıdı kullanmayın, çünkü mürekkep ve boyalar beyaz kumaşa geçebilir. Ayakkabılar kokuyorsa her ayakkabının içine bir yumuşatıcı tabaka ekleyin.

Adım 8
Ayakkabıların, doğrudan ısı veya parlak güneş ışığından uzak kurutun. Böylece tabandaki yapıştırıcılar zarar görmez. Bağcıklı Ayakkabılarda Dil Kayması Nasıl Önlenir?

İlgili Makaleler

Evinizde Siyah Rengi Seviyorsanız 10 Harika Yol

Bir odayı tamamen siyah boyamak şık ve cesur bir girişimdir. Çünkü alanı özel hissettirir...

Plastik Kapların Kötü Kokmasını Engelleyin

Plastik saklama kaplarını günlük hayatımızda oldukça sık kullanırız. Bazılarımız işe giderken plastik kaba koduğu...

Yağlı Fırını Temizlemek İçin Çok Kolay Bir Yöntem

Yağlı Fırını Temizlemek İçin Çok Kolay Bir Yöntem. Fırında pişirme yaparken yağlı yiyeceklerin dökülmemesi...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
447TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Camları Kolayca Tül Kaplayabilirsiniz

Perdeler, evlere mahremiyet sağlamak, güneş ışığını kontrol altına almak ve evi güzelleştirmek için vazgeçilmez unsurlardandır. Ancak, bunlar için perdelere yüklü paralar ödemek gerekmez. Hem...

Antibakteriyel Yoga Mat Spreyi Yapın

Antibakteriyel Yoga Mat Spreyi Yapın. Yoga yapıyor ve mat kullanıyorsanız, bu matı zaman zaman temizlemeniz gerektiğini biliyorsunuz. Bu yazımızda antibakteriyel yoga matı spreyini nasıl...

Yağlı Bulaşıklar İçin Deterjan Yapımı

Yağlı bulaşıkları temizlemek için güçlü deterjanlara ihtiyaç duyarız. Satın alınan deterjanlar kimyasallar içeriyor. Kimyasal bulunmayan ancak etkili bir bulaşık deterjanı isteyenler için bir tarif...

Su Kefiri Nedir? Faydaları Nelerdir?

Su Kefiri Nedir? Faydaları Nelerdir? Su kefiri, Meksika kökenli mucizevi bir içecektir. Su kefiri taneleri, simbiyotik bir ilişki içinde bulunan bakteri ve mayadan oluşur....