Ana Sayfa HAYAT NASIL YAPILIR? Saç Kurutma Makinanızla Yapabileceğiniz 23 Yararlı Şey

Saç Kurutma Makinanızla Yapabileceğiniz 23 Yararlı Şey

Elbette, saçlarınızı saç kurutma makinasıyla kurutabilirsiniz … Ama saç dışında kurutma makinasından çok farklı alanlarda yararlanabilirsiniz. İşte sizler için biraraya getirdiğimiz farklı fonksiyonlar…

1. Çıkartmalar ve Etiketler – Etiketleri, çıkartmalarını ve diğer yapışmış eşyaları çıkarmanıza yardımcı olması için saç kurutma makinenizi kullanın. Isı yapıştırıcıyı gevşetir ve çıkarılmasını kolaylaştırır.

2. Yara bandı ve Yakı – Saç kurutma makinenizi, bandajları çıkartırken daha az acı vermesi için de kullanabilirsiniz! Yapıştırıcıyı ısıtmak için sadece birkaç saniye çalıştırın.

3. Eriyen Mumlar – Dökülen mum balmumunu yumuşatmak ve temizliği kolaylaştırmak için saç kurutma makinenizi kullanın. Makina ile mumu yumuşatın ve hızlıca temizleyin

4. Pastel Boya lekeleri – Pastel boyayı duvarlardan ve diğer yüzeylerden çıkarmak için saç kurutucunuzu kullanın. Boya kalemleri de balmumundan yapılmıştır, bu nedenle kurutucu ile ısıtmak onları kolayca temizlemenizi sağlar.

5. Toz alma – Toz alma işlemini daha hızlı yapmak için saç kurutma makinenizi soğuk ayarda kullanın! Öğelerinizden ve yüzeylerinizdeki tozu kolayca üfleyin, ardından tozu yerden süpürün.

6. Su Halkaları – Saç kurutma makinenizdeki ısı kurumayı ve su halkalarını ahşap mobilyalardan gidermeye yardımcı olabilir. Eğer varsa, nozul bağlantısını takın, soğuk ayarda çevirin ve kurutucuyu halkaya doğrultun. Birkaç saniye sonra ısıyı arttırın ve halka kaybolacaktır.

7. Çarşaf – Kış aylarında soğuk bir yatağa yatmak zor olabilir! Saç kurutma makinesini, yatmadan önce çarşaflarınızı biraz ısıtmak için kullanın.

8. Pet Kürk – Islak köpekler gerçekten evinizi mahvedebilir! Yağmurdan veya kardan içeri girdikten sonra, köpeğinizin tüylerini kurutmak için saç kurutma makinenizi kullanın.

9. Giysileri Çabuk Kurutun – Küçük giysi parçalarını çabucak kurutmak için bir saç kurutma makinesi kullanın. Hiç kimse ıslak çoraplarla dolaşmak istemez!

10. Çocuk bezi döküntüleri – Çocuk bezi döküntüleri veya sürtünmeleri olan bebekler için, bebeğinizi kuru ve rahat tutmak için kurutucunuzu kullanın. Sadece soğuk ayarda çevirin ve yeni bir bebek bezini takmadan önce tamamen kuru olduğundan emin olmak için havayı kullanın.

11. Sıkı Ayakkabı – Biraz sıkanı bir çift ayakkabınız mı var? Ayakkabılarınızı, kalın çorapla giyin ardından saç kurutma makinenizi birkaç dakika boyunca ayakkabılara doğru çalıştırın. Ayakkabı yumuşayıp gevşeyecektir.

12. Uygun Olmayan Güneş Gözlüğü – Güneş gözlüklerinizin kollarını daha esnek hale getirmek için saç kurutma makinenizle ısıtın. Ardından, gözlüklerin çok sıkı ya da fazla gevşemiş olmalarına bağlı olarak kolları hafifçe içeri veya dışarı doğru bükün.

13. Kıvırcık Kirpikler – Kullanmadan önce kirpik kıvırıcıyı saç kurutma makinenizle birkaç saniye boyunca ısıtın. Isınan kıvırıcı, ekstra dolgun ve kıvırcık kirpikler üretmeye yardımcı olur! (Yanlışlıkla kendinizi yakmamaya dikkat edin!)

14. Kıyafet Kırışıklıkları – Maddeyi suyla hafifçe ıslatarak kırışıklıkları hızla giderin. Ardından saç kurutma makinenizle kırışıklıklar üzerine sıcak hava üfleyin ve onların kaybolmalarını izleyin!

15. Parlak Pastalar – Ev yapımı keklerinize parlak ve profesyonel bir görünüm kazandırmak için kurutucunuzu kullanın! Keklere sıcak bir hava üfleyin, parlak görünmeye başlayana kadar soğumaya bırakın.

16. Eti Çözdürme Dondurucuda birbirine yapışmış eti ayırmak için saç kurutma makinenizi kullanın.

17. Tereyağı Yumuşatır – Tepsiler için yağı yumuşatmayı mı unuttunuz? Saç kurutucunuzu kullanarak soğuk tereyağını çabucak yumuşatın

18. Topakları Ortadan Kaldır – Tuz ve biber tamamen kuru olmayan öğütücülere konurlarsa topak oluşturabilir. Bir sonraki kez tuz ve biber öğütücüsünü yıkadığınızda, tekrar doldurmadan önce tamamen kuru olduklarından emin olmak için saç kurutma makinenizi kullanın.

19. Çıtır Tavuk – Kulağa ne kadar garip gelse de, en lezzetli ve en lezzetli kızarmış piliç haline gelmek için kurutucunuzu kullanabilirsiniz!

20. Donmuş Borular – Kış aylarında donmuş boruyu çözmek için saç kurutucunuzu kullanın.

21. Boyama Yardımcısı – Fön makineniz, özellikle küçük alanlarda, boya ile çalışırken yararlı bir araç olabilir. Kurutucudan gelen ısı, işi daha hızlı hale getirmek için kurutma işlemini hızlandırabilir!

22. Kuru Tuvalet Malzemeleri – Bir fırçayı kullandıktan sonra diş fırçanızı, lif inizi ve diğer nemli eşyaları kurutmak için saç kurutma makinenizi kullanın. Bu, tuvalet çantanızda küflenmelerini önlemeye yardımcı olacaktır.

23. Yiyecekleri ısıtır – Mikrodalga olmadan bir otel odasında kalmak? Bazı yiyecekleri ısıtmak için odadaki saç kurutma makinesi kullanabilirsiniz!

İlgili Makaleler

Deri Ayakkabı Nasıl Küçültülür?

Deri ayakkabı nasıl küçültülür? Rahat ve şık ama bir numara büyük bir çift deri...

Ev Yapımı Vazelin Tarifi

Gün içerisinde bulaşık, çamaşır, soğuk, kış derken ellerimiz birden fazla etkiye sahip oluyor. Bu...

Çamaşır Suyunu Kendiniz Yapabilirsiniz

Değdiği her şeyi anında etkileyen, herşeyin rengini solduran ve toksit olan çamaşır suyu yerine...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
447TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Deri Ayakkabı Nasıl Küçültülür?

Deri ayakkabı nasıl küçültülür? Rahat ve şık ama bir numara büyük bir çift deri ayakkabınız mı var? Deri ayakkabıları küçültmek için bu basit teknikleri...

Sigara Dumanının Sarı Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Poru ve sigara dumanının sarı lekeleri oluşur. Zamanla yüzeyi matlaştırır ve odadaki nem lekelenmeye neden olabilir. Duvarlar ve diğer gözenekli olmayan yüzeyler temizlenmesi en...

Avokado İle Cilt ve Saçınız İçin Maske Yapın

Avokado İle Cilt ve Saçınız İçin Maske Yapın. Sofralarımızdaki "superfoods" olarak yer alan avokado sahip olduğu içerikler sebebiyle vücudumuzun içi olduğu kadar dışı için...

Bacaklarınız İçin Yapabileceğiniz 10 Egzersiz

Bacaklarınız İçin Yapabileceğiniz 10 Egzersiz. Egzersiz olumlu bir şeydir. Aktif yaşam tarzı hem eğlenceli hem de sizin beden ve ruh sağlığınızı geliştirir. Egzersiz rutin...