Ana Sayfa HAYAT Güçlü Bir Halı Temizleyicisi Yapabilirsiniz

Güçlü Bir Halı Temizleyicisi Yapabilirsiniz

0
362

Halılarınızı ne kadar temiz olursa olsun yine de kirlenirler. Örneğin yağmurlu bir günde ayakkabı ile halıya basılması bunun için yeterlidir. Bu gibi durumda hemen marketlere koşup halı temizleyici almayın önce evinizi kontrol edin.

Neye ihtiyacınız olacak:

Küçük sprey şişesi
1 çay kaşığı bulaşık yıkama sıvısı
1 çorba kaşığı beyaz sirke
1 fincan ılık su
1 çay kaşığı kabartma tozu
Temiz emici havlu
Temiz sünger Halılar derinlemesine nasıl temizlenir?

Yapılışı

Halılarınızı temizlemek için malzemeleri toplayın. Şaşırtıcı bir karışımın yanı sıra, sirke ve kabartma tozu karıştığında oldukça kabarır. Sirke bir asittir ve kabartma tozu bir temel oluşturduğundan, ikisi birlikte karıştığında karbondioksit oluştururlar ve bu da çok sayıda temizleme kabarcıkıyla sonuçlanır. Halıdaki koltuk ayak izleri nasıl giderilir?

Bulaşık yıkama sıvısını sirke ile birlikte püskürtme şişesine ekleyin ve daha sonra sıcak suyu ilave edin. Bir lavabo üzerinde çalışın. Son olarak sprey şişesine karbonatı ekleyin ve hızlı bir şekilde sprey şişesini kapatın. Halıya dökülen çay ve kahve lekeleri nasıl çıkarılır?

Halının kirlenen kısmının üzerine elektrik süpürgesiyle süpürün. sonra mutfak sürgerinin sert yüzeyi ile halı üzerindeki lekeyi ovun. Halıdaki pas lekeleri nasıl çıkarılır?
Kirli bölgeye halı temizleyicisini cömertçe püskürtün ve hafifçe ovun. Temizlik sonuçlarını derhal görmeye başlarsınız.
Leke tamamen çıkıncaya kadar bu uygulamaya devam edin. Solan halıların rengi nasıl geri getirilir?