Ana Sayfa SAĞLIK Daha Fazla Erik Yemek İçin 10 Neden

Daha Fazla Erik Yemek İçin 10 Neden

Erik minerallerle doludur ve harika bir potasyum kaynağıdır. Ayrıca vücudu hücreye zarar veren serbest radikallere karşı koruyan antioksidanlar bakımından da zengindir. Erik ayrıca kalori olarak düşüktür ve bu nedenle kan şekeri seviyenizi arttırmaz. İşte bu süper meyvenin sağlığa faydalarının bir listesi.

1. Kalbinizin sağlığını iyileştirir
Antioksidanlar bakımından zengin olan erik, kalbinizin sağlığını iyileştirir ve korur. Antioksidanlar serbest radikallerle savaşır, kalp hastalıklarını ve felç korkularını önler. Antioksidanlar, kolesterolün oksidasyonunu önler ve kalbin sağlığının korunmasına yardımcı olur. Erik suyunun inanılmaz 6 faydası

2. Kabızlığı giderir
Erik kabızlığın giderilmesine ve sindirimin iyileştirilmesine yardımcı olan isatin ve sorbitol içerir. Ayrıca bağırsakların sağlıklı kalmasını sağlar. Kabızlık ve diğer sindirim sorunlarından kurtulmak için kuru erik daha etkilidir.

3. Kansere karşı korur
Erik derisinin kırmızımsı mavi rengi, serbest radikallerle de savaşan pigment, antosiyaninler yüzündendir. Erik ayrıca meme kanseri, kavite ve ağız kanserine karşı korur.

4. Kan dolaşımını iyileştirir
Erikler vücudun demiri emme kabiliyetini arttırır. Meyve ayrıca kan hücrelerinin üretimi için gerekli olan demir içerir. Erik yemek kan dolaşımını iyileştirir.

5. Kolesterol seviyesini düşürür
Meyveler, kolesterol seviyelerini düşürmeye ve karaciğerde kolesterol üretimini engellemeye yardımcı olan çözünür lif içerir. Çözünen lif, kolesterol kullanılarak üretilen safrayı emer. Böylece safra, meyvede çözünen lif tarafından ıslatıldığında karaciğer, vücutta depolanan kolesterolü kullanır ve böylece kolesterol seviyelerini düşürür. Kabızlık için erik suyu nasıl kullanılır?

6. Cildiniz için iyidir
Erik cildinizi sıkılaştırır ve cilt dokunuzu temizler. Meyve kırışıklıkları azaltır ve cildinizi gençleştirir. Daha genç görünen bir cilt için erik suyu için.

7. Kemikler için iyidir
Çeşitli çalışmalara göre, erik tüketmek kemik sağlığını iyileştirir. Erikler, kemik yoğunluğunu korumak ve kemik sağlığı için önemli olan bor içerir. Meyve ayrıca kemik kaybını tersine çeviren flavonoidler ve fenolik bileşikler bakımından da zengindir.

8. Yara İzlerini Azaltır
Erikler, kanın dolaşımını arttırır, yeni cildin gelişmesine yardımcı olur ve yara izinin görünümünü azaltır. Cildin daha hızlı iyileşmesine ve hasar görmüş cildi yenisiyle değiştirmesine yardımcı olur. Erikler ayrıca cilt dokusunu ve elastikiyetini arttırır. Ayrıca koyu renkli lekeler, çiller ve diğer cilt durumları da azaltır.

9. Saç dökülmesini önler ve saç uzamasını destekler
Erikler, adrenal bez yorgunluğunu tersine çevirerek saçların dökülmesini önler. Aynı zamanda yüksek demir içeriğine sahip olduğu ve kan dolaşımını iyileştirdiği için saç uzamasını destekler. Daha kalın ve daha güçlü saçlara sahip olmak istiyorsanız erik yiyin. Erik şerbeti nasıl yapılır?

10. Bağışıklığı arttırır
Erik yemek, bağışıklığınızı artırarak soğuk algınlığı ve gripten uzak kalmanızı sağlar. Meyve bağışıklığınızı artırır ve sağlıklı dokuların gelişimini destekler.

Erikler kalori açısından nispeten düşüktür, ancak oldukça fazla miktarda önemli vitamin ve mineral içerir. 30 gram erikteki besin miktarı:

Kalori: 30
Karbonhidrat: 8 gram
Lif: 1 gram
Şekerler: 7 gram
A Vitamini: RDI’nın% 5’i
C Vitamini: RDI’nın% 10’u
K Vitamini: RDI’nın% 5’i
Potasyum: RDI’nın% 3’ü
Bakır: RDI’nin% 2’si
Manganez: RDI’nin% 2’si
Ek olarak, bir erikte az miktarda B vitamini, fosfor ve magnezyum bulunur.

İlgili Makaleler

Çok Fazla Ispanak Tüketmenin Yan Etkileri

Vücudunuz için çok fazla besin maddesi sağlayan ıspanağın çok tüketilmesi durumunda yan etkileri de...

Sıcak Su İçmenin 7 Şaşırtıcı Faydası

Her gün düzenli olarak yeterli miktarda su içmek sağlık açısından çok önemlidir. Ancak soğuk...

40 Yaşından Sonra Nasıl Kilo Verebilirsiniz?

40 yaşını geçen herkes muhtemelen şu soruna aşina olacaktır: İstenmeyen kilo alımı. 40 yaşın...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,687BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
451TakipçilerTakip Et
235TakipçilerTakip Et

En Popüler

Çok Fazla Ispanak Tüketmenin Yan Etkileri

Vücudunuz için çok fazla besin maddesi sağlayan ıspanağın çok tüketilmesi durumunda yan etkileri de olabilir.Ispanağın pek çok sağlık faydası vardır ve sofralardan eksik edilmemesi...

Sıcak Su İçmenin 7 Şaşırtıcı Faydası

Her gün düzenli olarak yeterli miktarda su içmek sağlık açısından çok önemlidir. Ancak soğuk su yerine sıcak su içmenin çok daha faydalı olduğunu biliyor...

Paslı Ütüyü Temizlemenin Kolay Yöntemi

Paslı ütü kıyafetlerinizi geri dönüşü olmayan bir şekilde mahvedebilir. Ancak ütünüz ne kadar ucuz veya pahalı olursa olsun, ütülerin üzerinde zamanla hala bir pas...

Sutyenin Son Kullanma Tarihi Var

İyi bir sütyen oldukça pahalı olabilir. Güzel, uyan ve aslında rahat olan birini bulmak kolay değildir, özellikle de daha büyük sütyen bedenine sahip kadınlar...