Ana Sayfa HAYAT Beyaz Spor Ayakkabının Çamuru Nasıl Temizlenir?

Beyaz Spor Ayakkabının Çamuru Nasıl Temizlenir?

0
592

Baharda giydiğimiz spor ayakkabıları genellikle fileli ve hafif malzemelerden yapılmıştır. Bu ayakkabıları yürüyüş, balık tutma ve sahilde bir öğleden sonra keyfi etkinliklerde giyeriz. Tabi açık havadaki bu etkinliklerde spor ayakkabılarınız tozlanır ve çamurlanır. Naylon fileler kırılgan olduğu için çamaşır makinasına atarak yıkamak istemeyebilirsiniz. Ayakkabılarınız makinada yıkanabilse bile, çamurun ortadan kaldırılması ve kalıcı renk değişimini önlemek için lekenin ön muamele edilmesi önemlidir. Spor Ayakkabılarınızı Portakal Kabuklarıyla Yenileyin

İhtiyacınız Olabilecek Şeyler

Çöp tenekesi
Plastik kova
2 çorba kaşığı oksijenli çamaşır tozu
1/6 fincan çamaşır deterjanı
Plastik fırça fırçası
Diş macunu
Kağıt havlu

Yapılması gerekenler:

Ayakkabılarınızın üzerindeki büyük çamur parçalarını bir çöp kovasının içinde çıkarın. Bu sırada ayakkabının zarar görmemesine dikkat edin. Spor Ayakkabılar Nasıl Temizlenir?

Plastik bir kovayı 2 litre ılık su, 2 çorba kaşığı oksijenli çamaşır tozu ve 1/6 fincan çamaşır deterjanı kombinasyonuyla doldurun. Ayakkabıları karışıma batırmadan önce bağcıklarını çıkarın.

Ayakkabıları, bu karışımın içine batırın ve 5 dakika boyunca bekletin. Daha sonra plastik bir fırça veya istenmeyen diş fırçasına diş macununu sürün ve lekelerin üzerine sürün. Lekeler tamamen çıkıncaya kadar bu işleme devam edin. .

Lekelerin tamamı çıktıktan sonra ayakkabıları soğuk suyun altında iyice durulayın. Ayakkabıları serin, kuru bir yere koyun ve tamamen kurumalarını bekleyin. Ayakkabıların topuk kısımlarına kağıt havlu ile doldurarak formunun bozulmamasına yardımcı olabilirsiniz. Ayak Kokusundan Kurtulmanın Etkili Yöntemi