Ana Sayfa YEMEK Çilekli Buz Parmak (Popsicle) Hazırlayın

Çilekli Buz Parmak (Popsicle) Hazırlayın

0
313

Buz parmak çocukların çok sevdiği dondurmalardır. Yaz aylarından çocuklarınıza sürekli para verip hazır buz parmak almalarının yerine kendiniz rahatlıkla basit bir şekilde hazırlayabilirsiniz. sadece üç madde kullanacaksınız. Şekerini düşük tutarsanız çocuklarınız fazla şeker almamış olur. Çilek Yemeniz İçin 8 Neden

Kullanılacak Malzemeler
2 bardan bütün çilek
1 su bardağı süt
Tadımlık şeker

Yapılışı:

1. Malzemeleri bir blendır içine yerleştirin ve pürüzsüz olana kadar karıştırın. Kış Aylarında Donmuş Çilekler Nasıl Tüketilir?

2. Tadın ve gerektiğinde şeker ekleyin.

3. Popsicle (buz parmak) karışımını bir kalıba dökün; Sopaları yerleştir; Ve dondurun. Eğer bir popsicle kalıbınız yoksa, alüminyum folyo ile kaplanmış kağıt bardak kullanın.

4. Popsicles kalıplarından çıkarmak için, kalıbın tabanını bir veya iki dakika ılık suya batırın. Popsicles sağa doğru kaymalıdır. Kış İçin Çilek Saklanır Mı?

Aynı tarifi diğer meyveler ile birlikte de kullanabilirsiniz. Yaban mersini veya böğürtleni çilekle harmanlayabilirsiniz. Eğer taze otlara erişebiliyorsanız, tarife taze nane veya lavanta ekleyerek deneyin. Ek beslenme için ıspanak veya lahana gibi başka bir yeşil sebze de ekleyebilirsiniz. Çileklerin Uzun Süre Taze Kalmasının 3 Basit Yolu