Ana Sayfa SAĞLIK Uçucu Yağları Ayaklarınızın Altına Sürmeniz İçin 4 Neden

Uçucu Yağları Ayaklarınızın Altına Sürmeniz İçin 4 Neden

Uçucu yağlar, hem geleneksel tıpta hem de aromaterapide yaygın olarak kullanılmaktadır. Yağların nasıl kullanıldığına bağlı olarak sağlık yararları da farklılık gösterebilir. Bu yazıda uçucu yağları ayağınızın altına sürerek nasıl faydalar elde edebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Organik olarak yetiştirilen bitkilerden damıtılan, ayaklarınızı ovalamak için terapötik dereceli esansiyel yağlar kullanarak 4 önemli fayda sağlayabilirsiniz.

1. Yağların etkisi hemen vücuda yayılır
Ayak tabanındaki gözenekler sayesinde, ayak tabanının her tarafına uygulanan yağ, vücudun her hücresine yirmi dakika kadar kısa bir sürede ulaşır.

2. Refleksoloji
Ayaklar, her sinir hattının bittiği bölgedir. Çoğu refleksoloji sisteminde, ayak başparmağı beyne ve kafaya karşılık gelir, sonraki iki ayak parmağı gözleri temsil eder ve sonraki ikisi kulaklara karşılık gelir. Tabanın en üst üçte biri göğüs ortamızdır, üçte biri mide ve sindirim sistemidir. Basitçe, esansiyel yağlar ile belirli bir noktaya uygun baskı kullanarak, ilgili organla ilgili sorunlar tedavi edilebilir.

3. Az tahriş ve hassasiyet
Ayakların altındaki deri, vücudun diğer yerlerine göre çok daha az hassastır. Yağlar özellikle ayaklara uygulandığında daha yüksek güvenlik anlamına gelir. Bu, narenciye ve kekik gibi daha sıcak yağları, tahriş ve hassasiyet konusunda endişelenmeden kullanmanızı sağlar.

4. Karaciğer bypas
Ayaklara yağların tatbik edilmesi, karaciğere geçmesine ve orada birikmelerini önler. Sonuç olarak, yağlar dolaşım sistemi boyunca ilerler ve alt bronşiyal kapillerlere ve işlenmemiş tüm organizmalara ulaşır.

İlgili Makaleler

Soğan Suyu İle Yapabileceğiniz Tedaviler

Soğan suyu içinde bulundurduğu bileşenler sebebiyle gerçekten çok sağlıklıdır. Meyve veya sebze sularınızın içine...

Karanfil Çayı Çok Farklı Kullanım Alanları

Karanfil çayı nedir, özelliklerini ve yararlarını biliyor musunuz? Eski zamanların değerli bir bitkisi olan...

Tuz, Karabiber ve Limon İle Tedavi Edilebilecek 9 Sorun

Limon, tuz ve karabiber, salata sosu ya da yemeklere lezzet vermenin dışında çok daha...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,791BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
238TakipçilerTakip Et

En Popüler

Soğan Suyu İle Yapabileceğiniz Tedaviler

Soğan suyu içinde bulundurduğu bileşenler sebebiyle gerçekten çok sağlıklıdır. Meyve veya sebze sularınızın içine koyup içebileceğiniz gibi farklı tedavi şekillerinde de kullanabilirsiniz. 1. Kulak Çınlamalarına  Malzemeler 1...

Koltuklarınızı Yeni Gibi Yapabilirsiniz

Koltukları daha uzun kullanmak istiyorsanız, bu basit tüyolarla koltuklarınızı yeni gibi yapabilirsiniz. Kumaş koltuklarınızı derinlemesine temizleyebilirsinizBu yazıda, mürekkep lekelerini gidermek, mikrofiber bir kanepeyi temizlemek,...

Banyoyu Kolay Temizlemek İçin Küçük Hileler

Banyoyu kolay temizlemek için bazı yöntemleri bilmeniz gerekiyor. Banyonuzu temizlemek için saatler harcayıp bir de kimyasal maddeler mi soluyorsunuz? Daha önce banyo temizliği için...

Kotun Çamaşır Makinasında Zarar Görmemesi İçin

Bazı insanlar kotunuzu asla yıkamanız gerektiğini veya yaparsanız elle yıkamanız gerektiğini düşünüyor. Bunları çok sık yapmadığınız sürece çamaşır makinesinde yıkamanız iyi olur. Aşağıdaki ipuçlarını...