Ana Sayfa GÜZELLİK Rimel Sürerken Yapılan 9 Hata

Rimel Sürerken Yapılan 9 Hata

Kadınların vazgeçemediği makyaj malzemelerinden biri olan rimel, her durumda tam bir hayat kurtarıcı. Makyaj yapamadığınız zamanlarda bile sadece bir maskara ve bir dudak parlatıcısı sürerek yüzünüze renk katabiliyorsunuz. Ancak yine de maskara sürmenin bazı incelikleri var. Ve bu detaylara dikkat ettiğinizde ortaya çıkan sonuç çok daha farklı ve güzel olabiliyor. Rimelinizi Evinizde Kendiniz Yapabilir Misiniz?

İşte rimel sürerken yapılan bazı önemli hatalar:

Fırçayı Sadece Yatay Kullanmak

Rimeli elimize aldığımızda ilk yaptığımız hareket, fırçayı yan tutarak kirpiklerin köklerinden uçlarına doğru rimeli uygulamaktır. Ancak buna ek olarak fırçayı dik tutarak da uygularsanız, üst kirpiklerinizin köklerine daha rahat ulaşabilirsiniz. Hem de kirpikler birbirinden ayrılacak ve daha hacimli görünen kirpiklere kavuşacaksınız.

Tek Bir Rimelden Çok Fazla Şey Beklemek

Tek bir rimelden birçok etki beklemek yararsızdır. Reklam sloganlarında rimelin yapmadığı şey yokmuş gibi anlatılsa da, her maskara tek bir etki üzerinde yoğunlaşmıştır ve sizin de önceliğinizi belirlemeniz gerekir. Birden fazla etki arıyorsanız, birden fazla rimel kullanmanız gerekebilir. Örneğin, hacim veren bir rimeli kirpiklerinize uyguladıktan sonra uzun gösteren bir rimeli de 2. kat olarak uygularsanız daha etkili sonuçlar elde edersiniz. Kuruyan Rimelinizi Yeniden Nasıl Canlandırırsınız?

Sadece Kirpiklerin Altına rimel Sürmek

Sarışınlar, bu nokta özellikle sizler için önemli. Kirpiklerin sadece alt tarafına rimel sürerseniz üst kısımlar yeterince boyanmaz. Gözkapağınızın üstüne bir kağıt tutarak etrafa bulaştırmadan kirpiklerinizin hem altından hem üstünden maskarayı uygulamalısınız.

Rimel Sürdükten Sonra Kirpikleri Kıvırmak

Kirpik kıvırıcı mükemmel bir icat. Fakat rimel sürdükten sonra kirpiklerinizi kıvırmak istediğinizde kirpikleriniz kolaylıkla kırılabilir. Bu da güzel ve sağlıklı kirpikler için asla istenilen bir şey değil. Aynı zamanda makyajınız da bozulur. O nedenle önce kirpiklerinizi kıvırıp üzerine maskara uygulamalısınız. Gözlerinizi Çekici Yapacak Rimel Nasıl Sürülür?

Gözkapaklarına Kapatıcı Sürmemek

Rimel sürdükten hemen sonra hapşırmanız gelirse neler olduğunu biliyorsunuz. Özellikle kirpikleri uzun olan kadınların maskara sürdükten sonra hiçbir yere bulaştırmaması için aşağıya doğru bakarak beklemeleri gerekebilir. Ancak yağlı bir cildiniz varsa gün içinde maskaranın göz çevresine dağılması kaçınılmaz. Böyle durumlar için maskara sürmeden önce mutlaka göz makyaj bazı veya kapatıcı kullanmalısınız.

Rimel Fırçasını Pompalamak

Birçoğumuzun artık istemsiz olarak yaptığı bir hareket. Kullandığımız rimel yeni bile olsa fırçaya daha fazla boya alabilmek amacıyla yapılan bu pompalama hareketi aslında rimel şişesinin içine bolca hava ve bakteri dolmasına neden oluyor. Bu da maskaranızın çabuk bozulmasına ve kirpiklerinizde örümcek bacağı gibi bir görünüme neden olabiliyor. Fırçanıza daha fazla maskara alabilmek için, fırçayı şişenin içindeyken sağa sola çevirmeniz yeterlidir. Kirpikleri Daha Hacimli Göstermek İçin Rimel Nasıl Sürülür?

Fazla Rimeli Fırçadan Temizlememek

Fırçayı rimel şişesinden çıkardığınızda üzerinde çok fazla boya varsa, bunu mutlaka bir kağıt peçeteyle veya şişenin ağzının kenarına sürerek alın. Yoksa kirpiklerinizde tortu oluşur ve bu da hoş bir görüntü olmaz. Zaten iyi markaların maskara fırçaları bu kalıntıların oluşmamasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Sadece Aşağı Bakarak Rimel Sürmek

Klasik rimel uygulama tekniğini bilirsiniz. Aşağıya doğru bak, maskara fırçasını kirpiklerin alt tarafına tutarak köklerden uçlara doğru tarayarak çek. Ancak bu yöntem sanılanın aksine tüm kirpiklere ulaşabilmek için yeterli değil. Aksine, gözlerinizle her yöne bakarak rimeli uygulamanız çok daha etkili ve eşit bir şekilde kirpiklerinizi boyamanızı sağlayacaktır. Rimelini Daha Uzun Süreli Nasıl Yaparsınız?

Gün Sonunda Kirpiklere Tekrar Rimel Uygulamak

Rimel, allık veya ruj gibi azaldıkça tazelenmesi gereken bir ürün değildir. Eğer makyajınızı tamamen çıkarıp tekrar sürmeyecekseniz, rimelin üzerine tekrar maskara sürmeyin. Eğer daha uzun süre kalıcı bir maskara istiyorsanız, suya dayanıklı rimelleri kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir? Yaşlanma nedeniyle oluşan kırışıklıklarda en belirgin olanlar boyun bölgesindeki kırışıklıklardır....

Probiyotikli Yüz Maskesi

Probiyotikli yüz maskesi tarifini yazımızda vereceğiz. Yapılan bilimsel araştırmalar, cildimizde bulunan canlıların sistemini anlamamıza...

Organik Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremi Nasıl Yapılır?

Organik Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremi Nasıl Yapılır? Kozmetik bölümlerinde çeşitli ticari yaşlanma karşıtı yüz...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,867BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Mum Nasıl Daha Uzun Dayanır ve Güçlü Koku Yayar?

Mumlarınızın daha düzgün yanmasını, daha güçlü kokmasını ve daha uzun süre dayanmasını mı istiyorsunuz? Mum yakmadan önce bu tüyoları bilmek isteyebilirsiniz.Mumlar, evde, bahçede atmosferi...

Çay Demi Nasıl Değerlendirilir?

Çay demi nasıl değerlendirilir? Özellikle dünyadaki çay rezervinin büyük çoğunluğunun ülkemizden çıkması, ülkemizde ciddi oranlarda çay tiryakilerinin varlığını işaret etmektedir. Çayın pek çok faydası...

Sararmış PVC Çerçeveler Nasıl Beyazlatılır?

Sararmış PVC çerçeveler nasıl beyazlatılır? Muhtemelen modern pencereler için en popüler malzeme plastikleştirilmemiş Poly-Vinyl-Chloride veya uPVC'dir. Sağlam, ucuzdur ve minimum bakımla yıllarca kullanılır. Lekesiz...

Spor Ayakkabılarındaki Koku Nasıl Giderilir?

Spor ayakkabılarındaki koku sık rastlanan bir durumdur. Ayakkabıların içinde büyüyen bakterilerin sonucudur. Bu bakteri ılık ve nemli yerlerde büyür ve ayakkabıların içini ideal bir...