Ana Sayfa HAYAT Kimyasal Kullanmadan Mutfaktaki Karıncadan Kurtulma Yöntemleri

Kimyasal Kullanmadan Mutfaktaki Karıncadan Kurtulma Yöntemleri

0
329

Evde karınca olması can sıkıcı bir durumdur ama mutfakta olması daha da sinir bozucudur. Çünkü, yiyeceklerin içine girebilir ve kısa sürede karınca ordusuyla kendinizi mücadele ederken bulursunuz.

Mutfağınızı istila eden karıncalardan kurtulmak istiyor ama kimyasallarla onlara zarar vermek de istemiyorsanız, yaratıcı ama etkili, basit yöntemlerle karıncaları mutfağınızdan uzak tutabilirsiniz. 12 ev zararlısı ve onlardan kurtulmanın en iyi yolları

Tebeşirle çizgi çizin
Mutfağınızda doğrudan evinizin dışına açılan bir kapı varsa, burası karıncaların geldiği yer olabilir. Karıncaları içeri girmeden durdurmak için kapının dış tarafındaki yere bir tebeşirle çizgi çizin. Karıncalar kalsiyum karbonattan hoşlanmazlar, bu yüzden mükemmel bir iticidir.

Un veya tarçın serpin
Tebeşirle benzer şekilde, karıncalar un ve tarçından da hoşlanmazlar. Mutfağınızda ve çevresinde herhangi bir kimyasal kullanmak istemiyorsanız bunlar mükemmel seçeneklerdir. Bu yöntem biraz etrafı kirletici de olsa, kilerinizin içine ve etrafına bir miktar un veya tarçın serpiştirin. Sivrisinekleri sizden uzak tutacak kokulu 13 bitki

Turunçgiller kullan
Turunçgiller hem evinizi karıncalardan arındırır hem de evin havasını iyileştirir. Limon gibi turunçgillerin gücünü kullanarak karıncaları mutfaktan uzak tutabilirsiniz. Limon suyunu özellikle pencere ve kapı girişlerine ya da karıncalar nereden geliyorsa o bölgelere sıkabilirsiniz. İçeri gelmelerini önlemek için mutfak kapınızın dışına birkaç limon kabuğu da koyabilirsiniz.

Otlardan yardım alın
Karıncalar şekeri severler ve en küçük bir şeker kırıntısına bile gelebilirler. Adaçayı ve defne yaprakları gibi otlar, karıncaların şekerli yiyeceklerinize girmesini engeller. Karıncaları uzak tutmak için bitkileri doğrudan şeker kabına veya balınızın yanına koyabilirsiniz. Hamam böceklerinden doğal yoldan nasıl kurtulursunuz?

Bıraktıkları izleri silin
Karıncalar evinize girdiğinde, diğer karıncaların takip etmesi için arkalarında kokulu bir iz bırakırlar. Bu yüzden genellikle karıncalar gruplar halinde gelirler. Mutfağınıza gelen bir karınca fark ettiyseniz, alanı eşit parça sirke ve su karışımıyla temizleyin. Bu sizin evinizde bulunan karıncaları öldürmeyecek ama kokularını temizleyerek daha fazla karınca gelmesini engelleyecektir.

Delik ve çatlakları kapatın
Mutfağınızda karınca varsa, sadece açık kapılardan veya pencerelerden değil, çatlaklardan ve deliklerden geçiyor olmaları oldukça olasıdır. O nedenle mümkün olduğunca delikleri ve çatlakları kapatın. Güçlü doğal böcek kovucu nasıl yapılır?