Ana Sayfa HAYAT Et Nasıl Dondurulmalı ve Çözdürülmeli?

Et Nasıl Dondurulmalı ve Çözdürülmeli?

Son dakikada akşam yemeği için ne yiyeceğine karar verenlerden biri misiniz? O zaman muhtemelen bu sorunu yaşamışsınızdır. Et pişirecekseniz ama dondurucu donmuş halde. Etinizi hızlı bir şekilde çözdürmek için birçok yol var, ancak bunların hepsi gerçekten iyi değil. Özellikle de güvenli bir şekilde çözdürme söz konusu olduğunda .

Etleri çözmenin tüm yolları sağlıklı değildir.

Etin dondurulması
Özel bakım gerektiren sadece buz çözme değil, aynı zamanda etin doğru şekilde dondurulması da önemlidir. Et çok yavaş donarsa, etin suları kristalleşir. Bu, etin hücre duvarlarına zarar verir. Etin tadı eskisi gibi güzel olmaz ve doku görünmez.  Et buzdolabında ne kadar süreyle saklanabilir?
Peki eti hızlı nasıl dondurursunuz?
Etleri daima dondurucunun arkasına, duvarın yanına koyun. Dondurucunun en soğuk noktası burasıdır. Dondurucunun -18 ° C’den daha soğuk olduğundan emin olun ve nemin sızmasını önlemek için eti daima hava geçirmez ambalajın içine sarın. Bu ipuçlarını izlerseniz, etiniz yumuşak ve tadı değişmeden kalır.

Donmuş eti ne kadar süre saklayabilirsiniz?
Eti dondururken ortaya çıkan birçok faktör var. Etin kalitesine ve ne zaman satın aldığınıza, evinize nasıl taşındığına ve evde nasıl sakladığınıza bağlıdır. Ayrıca, dondurucunuzun kalitesi ve sıcaklığı, et depolarken çok büyük bir fark yaratır. Dondurulmuş etlerin ne kadar süreyle saklanacağı konusunda bazı yönergeler.

Etin dondurulması bir ana kuraldır: Et parçası ne kadar büyük olursa, o kadar uzun süre taze kalır.
Dondurulmuş dana etini saklama: 6 ay
Dondurulmuş dana eti, ve kuzu eti: Azami 3 ay
Dondurulmuş kıyma: 2 ay
Hazırlanan dondurulmuş etleri muhafaza edin: 2-3 ay
Et için ideal sıcaklık -18 ° C ya da daha düşüktür. Et, tavuk ve balığın bozulduğu nasıl anlaşılır?

Sağlıklı
Birçok insan eti dondurucudan çıkarmanın ve gün boyunca buzunu çözme için tezgah üzerinde bekletmenin sorun olmadığını düşünüyor. Bununla birlikte, birçok uzman buna karşı tavsiyede bulunuyor. Özellikle tavuk, ve sığır eti, yanlış şekilde çözüldüğü zaman birçok bakteri bulaştırabilir. Yani bu yöntem sizin için sağlıklı değil! Buz çözme yöntemlerinden hastalanmayı önlemek için çok daha iyi ve daha kolay bir yöntem var. Etiniz kısa sürede çözülecek, lezzetini ve dokusunu koruyacak ve hastalanmayacaksınız.

Yöntem
Bu yöntem sayesinde, zararlı bakterilerle ilgili herhangi bir tehlike olmadan tavuğu, kuzu, sığır etini veya diğer küçük et parçalarını çözebilirsiniz. Ve bu da çok basit! İhtiyacınız olan tek şey birkaç yiyecek saklama torbası ve sıcak suyla doldurulmuş bir kap. Yöntem en fazla 15 dakika sürecek!

İlgili Makaleler

Erik Suyunun 6 Büyük Faydası

Erik suyunun 6 büyük faydası var. Bunun için farklı bir meyve suyu denemek istiyorsanız,...

Çileğin Uzun Süre Taze Kalması İçin 3 Basit Kural

Çileğin Uzun Süre Taze Kalması İçin 3 Basit Kural.. Çilekler yumuşak ve narin meyvelerdir,...

Turşunun Çabuk Bozulmaması için Ne Yapılmalı?

Turşunun Çabuk Bozulmaması için ne yapılması gerekir? Bin bir emekle kurulduktan sonra en kısa...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

252,876BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
445TakipçilerTakip Et
237TakipçilerTakip Et

En Popüler

Geceleri Tuvaletinize Bir Diş Sarımsak Koyun

Geceleri tuvaletinize bir diş sarımsak koyun, ertesi gün temizliğinize yardımcı olsun. Böylece bakterilerin yayılmasını da önlemiş olursunuz. Bugünkü programınız tuvaleti temizlemek mi? Neyse ki,...

Beyaz Giysilerin Beyaz Görünmesi İçin

Beyaz giysilerin beyaz görünmesi için yapabileceğiniz bazı uygulamalar var. Böylece beyaz giysilerinize ilk günkü beyazlığı yeniden sağlayabilirsiniz. İşte beyaz giysilerin beyaz görünmesi için yapabilecekleriniz....

Ceviz Yemeniz için 8 Neden

Ceviz yemeniz için 8 neden var. Ceviz ayrıca dünyanın en sağlıklı gıdaları arasında yer almaktadır. Bu yazımızda neden daha fazla ceviz yememiz gerektiğini anlatacağız.1....

Erik Suyunun 6 Büyük Faydası

Erik suyunun 6 büyük faydası var. Bunun için farklı bir meyve suyu denemek istiyorsanız, erik suyu mükemmel bir seçenektir. Erik suyu, sağlığınızı iyileştirmek için...